SPRZĄTANIE ŚWIATA POLSKA - WRZESIEŃ 2020

| 2020-09-21 |Autor:UGN,AM|

Wrzesień to miesiąc, w którym od wielu lat na całym świecie prowadzone są różne akcje, mające na celu promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie, w tym m.in. zachęcające do dbania o środowisko poprzez przeciwdziałanie jego zaśmiecaniu.
Tegoroczne sprzątanie świata odbyło się pod hasłem: „Plastik – Rezygnuję. Redukuję. Segreguję." Ta coroczna impreza jest jedną z najbardziej atrakcyjnych akcji związanych z nauką o dbanie o otaczającą nas przyrodę. Uczniowie uczestniczą w niej z chęcią i zapałem nie tylko aktywnie sprzątając tereny przyrodnicze i zielone wokół szkoły i najbliższej okolicy. Zbraliśmy wspólnie kilkanaście dużych worków śmieci w tym tak bardzo szkodliwego plastiku. Do worków trafiły foliowe reklamówki, plastikowe butelki, puszki, opakowania po żywności, a czasem nawet opony i fragmenty mebli. Cieszymy się bardzo że przyczyniliśmy się chociaż odrobinę do zachowania naszej najbliższej okolicy w czystości. Rękawiczki jednorazowe oraz worki na odpady zapewnił nam Urząd Gminy za co serdecznie dziękujemy.

Tu podaj tekst alternatywny
ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

| 2020-09-02 |Autor:UGN,AM|

W tym roku 1 września wyglądał u nas nieco inaczej niż zwykle. Szkoła wraca wprawdzie do prowadzenia tradycyjnych lekcji, ale będzie się to wiązało z wieloma obostrzeniami.
W naszej szkole nie było wspólnego, uroczystego apelu. Wszyscy uczniowie przybyli do szkoły o wyznaczonych godzinach odpowiednio wyposażeni w maseczki. Spotkania odbyły się w klasach jedynie z wychowawcami. Uczniowie zostali poinformowani o wszelkich procedurach obowiązujących w szkole i po otrzymaniu planu lekcji udali się do domów.
Tym razem rodzicom nie wolno było wejść do szkoły i odprowadzić swoich pociech do klas. Mogli to uczynić jedynie w wyjątkowej sytuacji rodzice przedszkolaków i uczniów kl. I
Rozmowy z wychowawcami i przekazywanie niezbędnych instrukcji odbywały się w salach. Rozpoczynamy ten rok szkolny pełni nadziei, że obecna sytuacja wreszcie kiedyś się skończy. Najważniejszym celem jest aby nasi uczniowie mogli uczyć się nie tylko przedmiotów ale również odpowiedzialności w obecnej sytuacji związanej z pandemią. Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy zdrowia i sukcesów edukacyjnych w nowym roku szkolnym.

Tu podaj tekst alternatywny

Copyright © 2009 by Szkoła Podstawowa w Krawcach
Wszystkie prawa zastrzeżone.