ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

| 2014-06-04| Autor: GJ,AM |

Dnia 27 czerwca, po dziesięciu miesiącach trudu nauki i pracy, zakończył się rok szkolny i rozpoczęły się upragnione wakacje. Uczniowie pożegnali rok szkolny częścią artystyczną pt. "Żegnaj szkoło na wesoło", oraz krótką scenką w języku angielskim zaprezentowaną przez uczniów klasy II.

Pani Dyrektor podziękowała wszystkim, którzy wspierali pracę naszej szkoły, Rodzicom za wsparcie swoich dzieci w procesie wychowania i za działania na rzecz szkoły oraz całemu Gronu Pedagogicznemu za wkład w rozwój wiedzy, umiejętności, kompetencji i kształtowania postaw uczniów. Później nastąpiło uroczyste wręczenie nagród książkowych i dyplomów uznania dla wzorowych uczniów. Po rozdaniu wszystkich nagród i świadectw cała wspólnota szkolna udała się do kościoła na dziękczynną Mszę Świętą. Podczas Eucharystii dziękowaliśmy dobremu Bogu za czas szczęśliwe spędzony w szkolnych murach i prosiliśmy o błogosławieństwo na okres wakacji.
Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy samych słonecznych dni, bajkowych przygód oraz szczęśliwego powrotu do szkoły!

WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

| 2014-06-05| Autor: GJ,AM |

W dniachod 11.06.2014r. do 13.06.2014r. uczniowie z klas II,III, IV i V naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego.Nad bezpiecznym wypoczynkiem i zwiedzaniem czuwali opiekunowie : Grażyna Jodłowska, Anna Mularz, Natalia Czerepak i Maryla Wasielewska Saja.
11 czerwca około godziny 6 00 wszyscy uczestnicy wycieczki wraz z rodzicami zebrali się przed szkołą. Po miłym pożegnaniu z rodzicami i z Panią Dyrektor oraz dokładnym sprawdzeniu sprawności autokaru przez Policję ruszyliśmy w drogę. Podróż upłynęła nam w przyjaznej atmosferze, wszyscy mieli możliwość podziwiania pięknych krajobrazów. Na miejscu byliśmy około 11.00 i od razu zaczęliśmy zwiedzanie od Skoczni Wielka Krokiew. Po trudach podróży skorzystaliśmy z wyjazdu krzesełkowego. I podziwialiśmy Zakopane z progu startowego, tak jak widzą je skoczkowie. Po emocjonującym zjeździe w dół, pojechaliśmy do Pensjonatu Podłaźnik. Po zakwaterowaniu i pysznej obiadokolacji pojechaliśmy pod Gubałówkę. Gdzie szczyt "zdobyliśmy" kolejką szynową. Szczytem Gubałówki doszliśmy do Polany Szymoszkowej, po drodze idąc cicho, aby nie obudzić Śpiacego Rycerza. Następnie wszyscy udaliśmy się do pensjonatu, gdzie uczniowie odpoczywali po trudach podróży. Drugi dzień przywitał nas , tak jak pierwszy, słoneczną pogodą. Po sytym śniadaniu i po samodzialnym przygotowaniu kanapek przez uczniów, pojechaliśmy do Aqua Parku, gdzie wszyscy mogli zrelaksować się podczas korzystania z różnych atrakcji: basenów wewnętrznych i zewnętrznych, hydromasaży i zjeżdżalni "dziką rzeką" oraz jacuzzi. Wygłodniali po powrocie do naszej pięknej stołówki objadaliśmy się pyszymi pierogami, niektórzy preferowali "ruskie" inni owocowe z truskawkami lub jagodami. Następnym punktem dnia był spacer reprezentacyjną ulicą Krupówki położoną w centrum miasta. Wieczorem bawiliśmy się przy grilu i na dyskotece. Ostatniego dnia przemierzyliśmy z przwodnikiem Dolinę Chochołowską. Na samym początku trasy podziwialiśmy rozległą Siwą Polanę. Polana jest położona na wysokości 910-935 m n.p.m., jej długość wynosi niespełna 900 m, a szerokość (w najszerszym miejscu) około 350 m. Na polanie stoi kilka bacówek, w których można skosztować oscypków oraz prowadzony jest kulturowy wypas owiec. W połowie drogi przez Polanę, po lewej stronie stoi metalowy krzyż, postawiony tu na początku XIX wieku. Z okazji lądowania w tym miejscu papieża Jana Pawła II w czerwcu 1983 roku został odnowiony i opatrzony tablicą pamiątkową. Po uzyskaniu wielu ciekawych informacji od przewodnika pojechaliśmy zwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej - na Krzeptówkach. Przed wyjazdem po raz ostatni odwiedziliśmy Krupówki, aby posilić się przed podróżą i zkupić pamiątki. Do domu wróciliśmy bardzo późno. Byliśmy bardzo zmęczeni ale zadowoleni.

DZIEŃ DZIECKA

| 2014-06-04| Autor: GJ,AM |

10.06.2014 r. - W tym dniu uczniowie naszej szkoły hucznie obchodzili spóźniony Dzień Dziecka. Na boisku wielofunkcyjnym każdy uczeń mógł wziąć udział w zawodach i konkursach sportowych. Oprócz naszych uczniów byli "przyszli uczniowie klasy 0". Wszyscy bardzo aktywnie uczestniczyli w wyścigach z przeszkodami, wyścigach w workach i w meczu piłkarskim. Po zmaganiach sportowych udaliśmy się na wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców.XXVII FESTIWAL PIOSENKI EKOLOGICZNEJ

| 2014-06-09| Autor: Administrator |


5 czerwca 2014 r. - Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Tarnobrzegu zorganizował XXVII Festiwal Piosenki Ekologicznej pt. "W piosence sławimy piękno przyrody oraz wyrażamy szacunek dla wszystkich istot żywych". Celem konkursu była popularyzacja proekologicznych postaw dzieci i młodzieży.
Szkolne koło LOP, które działa w naszej szkole ściśle współpracuje z ZO LOP w Tarnobrzegu. Dlatego w festiwalu wzięły również udział nasze uczennice. W I kategorii wiekowej wystąpiły Katarzyna Drozd i Maria Konefał w piosence "Moja planeta". W II kategorii wiekowej wystąpiły Izabela Drozd, Julia Konefał, Wiktoria Koryga, Weronika Jarosz w piosence "Jak dobrze nam zdobywać góry".
Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki książkowe oraz ozdobny krzew do posadzenia na placu szkolnym.

DZIEŃ MATKI - 26 MAJ

| 2014-05-29| Autor: Administrator |


27.05.2014 r.- Matka to postać pełna miłości i bezgranicznego poświęcenia, dobroci, szlachetności, oddania i życzliwości. Choć w dzisiejszym świecie często zagoniona i zapracowana, zmęczona i wyczerpana, jest zawsze uśmiechnięta, mająca czas na serdeczną rozmowę. Chcąc podziękować Jej za dobroć i troskę zaprosiliśmy nasze mamy na krótki program artystyczny i wspólny poczęstunek.

"Wszystko dziś dla mamy! Wszystko dziś dla mamy!
My o naszej Mamie zawsze pamiętamy!
Ty dla nas jesteś, Mamusiu Kochana, jak słonko na niebie!
Myślimy od rana, jak ucieszyć Ciebie!"


ZAJĘCIA TECHNICZNE

| 2014-05-29| Autor: Administrator |27.05.2014 r. - Osiedle jest idealnym miejscem do zamieszkania, jeżeli istnieje na nim wiele obiektów i instytucji, z których korzysta się na co dzień.
Uczniowie klasy IV i V na zajęciach technicznych wcielili się w architektów przestrzeni i zaproponowali ciekawe rozwiązania rozbudowy naszej miejscowości. Wyodrębnili place zabaw, tereny rekreacyjne, parkingi, centra handlowe, baseny czy kino. W ten sposób zaprojektowane osiedle jest przyjazne i funkcjonalne dla mieszkańców. Mamy nadzieję, że niektóre z proponowanych projektów znajdą zastosowanie w przyszłości.

ROŚNIJ ZDROWO - NA SPORTOWO

| 2014-05-15| Autor: Administrator |Firma ASTER zorganizowała w naszej szkole dnia 15 maja 2014 r. spotkanie edukacyjno - rozrywkowe. W celu zachęcenia dzieci do podejmowania aktywności fizycznej i ruchowej wykorzystali wysokiej klasy sprzęt grający oraz różnego rodzaju akcesoria i nagrody pomocne w zabawach. Spotkanie "Rośnij zdrowo na sportowo" miało na celu propagowanie sportu, rozwijanie sprawności ruchowej, kształtowanie prawidłowej postawy ciała oraz rozwijanie pasji, zainteresowań i talentów. Program spotkania jest rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ROKU SZKOŁY W RUCHU w ramach akcji "Ćwiczyć każdy może". Animator w stroju klauna prowadził ćwiczenia na wesoło przy muzyce. Różne konkursy sprawnościowe oraz emocjonująca rywalizacja sprawiły, że dzieci ćwicząc, bardzo wesoło się bawiły.KONSTYTUCJA 3 MAJA

| 2014-04-30| Autor: Administrator |W dniu 3 maja obchodzimy 223 rocznicę uchwalenie konstytucji.
Jest to wielkie i doniosłe święto dla Polaków. Z tej okazji uczniowie kl. IV i V pod kierunkiem nauczyciele historii przygotowali krótką część artystyczną. Było to przedstawienie teatralne pt. "Obrady Sejmu Wielkiego". Uczniowie wcielili się w role XVIII wiecznej szlachty - patriotów i zdrajców. Nie zabrakło postaci króla Stanisława oraz carycy Katarzyny. Przedstawienie odbyło się w dniu 30 kwietnia 2014 r.KONKURS RECYTATORSKI "PAMIĘCI JANA PAWŁA II"

| 2014-04-29| Autor: Administrator |W dniu 25 kwietnia 2014 r. w PSP w Zabrniu odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski "Pamięci Jana Pawła II". Konkurs przeprowadzony był w trzech grupach wiekowych.
Naszą szkołę reprezentowali:
Dawid Koryga - oddział przedszkolny
Karolina Sączawa - kl. III
Adam Barnaś - kl. V
Uczennica Karolina Sączawa zdobyła I miejsce w II grupie wiekowej.
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.DZIEŃ ZIEMI

| 2014-04-29| Autor: Administrator |Dzień Ziemi obchodzimy w Polsce od 1990 roku to doroczna akcja, której celem jest promocja ekologii. Organizując Dzień Ziemi zwracamy uwagę na problemy związane z niszczeniem środowiska i na zagrożenia, jakie niesie za sobą rozwój nowoczesnych technologii. W naszej szkole z tej okazji 25 kwietnia odbyła się część artystyczna pod hasłem "Na ratunek Ziemi". Słowami wierszy i piosenek propagowano ochronę przyrody.W HOŁDZIE ŚWIĘTEMU JANOWI PAWŁOWI II

| 2014-04-29| Autor: Administrator |W dniu 24 kwietnia 2014 r. w naszej szkole obejrzeliśmy montaż słowno - muzyczny przygotowany przez uczniów połączony z prezentacją multimedialną. Przedstawienie poświęcone było Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II z okazji kanonizacji. Uczniowie i nauczyciele ze wzruszeniem przypomnieli sobie życie, słowa i wielkie dzieła Papieża Polaka. Na zawsze pozostaną w naszych sercach i pamięci słowa Jana Pawła II "Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi."ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

| 2014-04-16| Autor: Administrator |Ostatniego dnia przed rozpoczęciem przerwy świątecznej byliśmy z wizytą w Urzędzie Gminy Grębów, Banku Spółdzielczym
i w Gminnej Spółdzielni "SCH", aby złożyć życzenia w imieniu Dyrektora, Nauczycieli i Uczniów Naszej Szkoły. Odwiedziliśmy: Pana Wójta Kazimierza Skórę, jego zastępcę Pana Roberta Pędziwiatr, Panią Sekretarz Lidję Jurek, Panią Skarbnik Grażynę Ożgę, Panią Urszulę Zygiert, Panią Beatę Kwiecień, Panią Prezes Banku Spółdzielczego Janinę Kopałę i Panią Prezes GS Agnieszkę Janeczko.
Oprócz świątecznych życzeń Wszystkim wręczyliśmy koszyczki, które zostały wykonane przez uczniów i pracowników szkoły. W zamian otrzymaliśmy mnóstwo słodkości, które zostały rozdane dzieciom na uroczystym, przedświatecznym apelu. Serdecznie dziękujemy za podarki i jeszcze raz
Życzymy Wesołego Alleluja!.


WIELKANOC PACHNĄCA WIOSNĄ

| 2014-04-16| Autor: Administrator |W ostatnim tygodniu przed świętami uczniowie naszej szkoły wykonali ozdoby świąteczne: pisanki, koszyczki i zajączki. Upiekli też tradycyjnego baranka oraz babkę. Aby udekorować naszą szkołę wykonali kwiaty, które pięknie prezentują się na oknach. Nasz szkolny ogród ubarwił się wiosennymi kolorami. Zakwitły bratki, stokrotki, barwinek i forsycje.


POWITANIE WIOSNY

| 2014-04-04| Autor: Administrator |Dnia 02.04.2014r. w naszej szkole odbyła się impreza w ramach Projektu " Szkoła Współpracy …". Uczniowie przygotowali część artystyczną pod kierunkiem nauczycieli- "Mini- lista przebojów". Śpiewali utwory znanych artystów. Rodzice natomiast zorganizowali ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz słodki poczęstunek. Podczas imprezy integracyjnej panowała miła i życzliwa atmosfera. Mamy nadzieję, że tak udanych imprez będzie więcej.


WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY
Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - OLIMPUSEK

| 2014-03-27 | Autor: Administrator |Olimpiada OLIMPUSEK z języka angielskiego przeznaczona była dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Olimpiada pozwoliła uczestnikom sprawdzić wiedzę ze sownictwa i podstawowych zwrotów.
Każdy test konkursowy składał sie z 25 pytań.
Olimpiada odbyła się 8 stycznia 2014r. Z naszej szkoły wzięło udział 8 uczniów.

Z klasy II
Bartłomiej Saja- zdobył 193 punkty/ na 205 punktów - Dyplom Laureata- miejsce 9
Leonardo Saja- zdobył 184 punkty/ na 205 punktów - Dyplom Laureata- miejsce 14
Patrycja Sudoł- zdobyła 180 punktów/ na 205 punktów - Dyplom Uznania- miejsce 16

Z klasy III
Michał Barnaś- zdobył 200 punkty/ na 210 punktów - Dyplom Laureata- miejsce 6
Katarzyna Drozd- zdobyła 195 puntków/ na 210 punktów - Dyplom Laureata- miejsce 8
Maria Konefał- zdobyła 180 puntków/ na 210 punktów - Dyplom Uznania- miejsce 16
Paweł Barnaś- zdobył 180 punktów/ na 210 punktów - Dyplom Uznania- miejsce 16
Konrad Kolano- zdobył 150 punktów/ na 210 punktów - Dyplom Uznania- miejsce 31SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM OSIĄGNIĘTYCH WYNIKÓW
I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW W KOLEJNYCH EDYCJACH OLIMPIAD OLIMPUSEK !!!WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU
STYPENDIADA 2013/2014

| 2014-03-27 | Autor: Administrator |Uczniowie klas II i III w bieżącym roku szkolnym brali udział w ogólnopolskich zmaganiach czytelniczych, ortograficznych, matematycznych i plastycznych. Trud, zaangażowanie i wysiłek włożony podczas przygotowania się do konkursów, czyli: czytanie dodatkowych lektur, sprawdzanie znajomości ich treści, ćwiczenie ortografii, rozwiązywanie złożonych zadań matematycznych zaowocował wysokimi wynikami i dał szansę na odniesienie edukacyjnego sukcesu.

KLASA 2:
KONKURS CZYTELNICZY:
Angelika Puzio -30/50
Bartłomiej Saja - 37/50
Partycja Sudoł - 42/50


KONKURS MATEMATYCZNY:
Dominika Kieparda - 39/50
Klaudia Koryga - 35/30
Leonardo Saja - 37/50


KONKURS PLASTYCZNY:
Klaudia Koryga - 38/50
Angelika Puzio - 36/50
Leonardo Saja - 39/50
Milena Saja - 35/50
Patrycja Sudoł - 39/50

KLASA 3:
KONKURS CZYTELNICZY:
Paweł Barnaś - 39/50
Michał Barnaś - 42/50
Katarzyna Janeczko - 45/50 wyróżnienie


KONKURS ORTOGRAFICZNY:
Katarzyna Janeczko - 32/50

KONKURS MATEMATYCZNY:
Michał Barnaś- 45/50 wyróżnienie
Paweł Barnaś- 41/50
Katarzyna Drozd - 39/50
Katarzyna Janeczko - 18/50
Karolina Sączawa - 35/50


KONKURS PLASTYCZNY:
Katarzyna Drozd- 36/50
Maria Konefał - 38/50
Konrad Kolano - 36/50

Nauczyciele przygotowujący uczniów: Grażyna Jodłowska i Bożena Kobylarz
GRATULUJEMY WYSOKICH WYNIKÓW I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW.XXXVII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM
- ELIMINACJE GMINNE

| 2014-03-26 | Autor: Administrator |


25 marca 2014 r. na terenie naszej szkoły odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, w którym udział wzięło 3 drużyny:


Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Zabrniu
Kontek Karol
Gronek Natalia
Marszałek Aleksandra

Opiekun: Marzena Machała

Drużyna ZSPiP w Wydrzy
Fajt Weronika
Mieszko Jakub
Nieradka Wojciech

Opiekun: Marta Gładysz

Drużyna gospodarzy:
Barnaś Adam
Flis Paweł
Sudoł Konrad

Opiekun: Anna Mularz


Uczestników Turnieju powitali: dyrektor PSP w Krawcach - Bożena Kobylarz, Komendant Gminny OSP Gminy Grębów- Jacenty Jakubowski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu aspirant sztabowy Roman Szaro.
Największą wiedzą wykazali się uczestnicy eliminacji ze Szkoły Podstawowej w Zabrniu, kwalifikując się tym samym do etapu powiatowego. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali ufundowane przez Wójta Gminy atrakcyjne nagrody, które wręczył Zastępca Wójta Pan Robert Pędziwiatr.

ZBIÓRKA KARMY !!!

| 2014-03-26 | Autor: Administrator |Od 26 lutego 2014 r. do 8 marca 2014r. przeprowadzona została zbiórka karmy dla podopiecznych Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia "Chrońmy Zwierzęta".
Nawet najmniejsza puszka będzie wykorzytana dla zaspokojenia potrzeb zwierząt, którymi Stowarzyszenie się opiekuje.
Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie w tak ważnej społecznie działalności!!!


TEATRZYK KUKIEŁKOWY

| 2014-03-14 | Autor: Administrator |


12.03.2014r -Tego dnia odwiedził nas objazdowy Teatr Kukiełkowy. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały przedstawienie pt. " Kozucha Kłamczucha''. Wielu emocji dostarczył dzieciom bliski kontakt z kukiełkami i rozmowa z aktorami. Dzięki temu nasi podopieczni poznali charakter pracy aktora - lalkarza, a aktywne uczestnictwo w spektaklu pozwoliło trafnie ocenić zachowania bohaterów. Na zakończenie każde dziecko mogło się pożegnać z Kozuchą Kłamczuchą.

WYINIKI KONKURSÓW

"PINGWIN 2013" i "PIĘKNIE PISAĆ KAŻDY MOŻE"

| 2014-02-18 | Autor: Administrator |


"PIĘKNIE PISAĆ KAZDY MOŻE"

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2013/2014 uczniowie klasy II i III uczestniczyli w lekcjach dodatkowych - ćwiczenia
w ozdobnym pisaniu, prowadzonych przez Panią Dyrektor Bożenę Kobylarz.
Podsumowaniem tych zajęć był przeprowadzony konkurs pięknego pisania pt. "Pięknie pisać każdy może".

Laureaci konkursu:
Klasa II
I miejsce - Sudoł Patrycja
II miejsce - Saja Bartłomiej
III miejsce - Saja Milena
Wyróżnienie - Puzio Angelika

Klasa III
I miejsce - Janeczko Katarzyna
II miejsce - Drozd Katarzyna , Konefał Maria
III miejsce - Matyka Szymon
Wyróżnienie - Barnaś Michał


"PINGWIN 2013"

W naszej szkole został przeprowadzony Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy "PINGWIN 2013" z języka polskiego, języka angielskiego, historii, matematyki i przyrody. Każdy test składał się z 30 pytań do każdego pytania podane były 4 warianty odpowiedzi, z których tylko jeden był prawidłowy. Ocenie podlegało każde pytanie . Za udzielenie poprawnej odpowiedzi uczestnik otrzymał 1 punkt, za udzielenie błędnej odpowiedzi odejmowano 1 punkt, a za nieudzielenie odpowiedzi 0 punktów. Zawodnik mógł zdobyć maksymalnie 60 punktów ( 30 punktów za zadania i 30 punktów przyznane każdemu uczestnikowi na starcie).

Z języka polskiego do konkursu przystąpiło 5 uczniów naszej szkoły z klasy V, a ogólnie z całego kraju wzięło udział 681 uczestników. Średnia punktów z testu wynosiła 35.
Konrad Sudoł- 42 punkty - 19 miejące w kraju
Norbert Wierzba - 36 punktów -25 miejsce
Wiktoria Koryga - 34 punkty- 27 miejsce
Julia Konefał - 25 punktów - 36 miejsce
Izabela Drozd - 20 punktów - 41 miejsce

Do konkursu z języka angielskiego przystąpiło 2781 uczniów ,w tym jeden uczestnik z naszej szkoły. Średnia punktów wynosiła 32.
Adam Barnaś - 44 punkty - 17 miejsce

Konkurs historyczny w klasie V pisało ogólnie 321 uczniów, w tym z naszej szkoły 3 osoby. Średnia punktów wynosiła 28.
Izabela Drozd - 36 punktów - 25 miejsce
Julia Konefał - 28 punktów - 33 miejsce
Wiktoria Koryga - 22 punkty - 39 miejsce

Test konkursowy z przyrody pisał jeden uczeń, a ogólna liczba uczestników 923. Średnia punktów wynosiła 39.
Paweł Flis - 41 punktów - 20 miejsce

W konkursie matematycznym w klasie IV wziął udział jeden uczeń, na 1506 ogólnej liczby uczestników, a w klasie
V 2 uczniów, przy ogólnej liczbie 1561. Średnia punktów w klasie IV wynosiła 36, a w klasie V - 33.
Klasa IV
Kamil Prytek - 24 punktów - 37 miejsce
Klasa V
Adam Barnaś - 48 punktów - 13 miejsce
Konrad Sudoł- 20 punktów - 41 miejsce

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali Dyplomy uznania.
Gratulujemy uzyskanych wyników.

POCZTA WALENTYNKOWA

| 2014-02-17 | Autor: Administrator |


Z dniem świętego Walentego wiąże się kilka legend. Jedną z nich jest historia pewnego Walentego - chrześcijanina, który został wtrącony do więzienia za głoszenie nauki Chrystusa. 14 lutego Walenty został ścięty, ale nie tylko za to, że był chrześcijaninem, ale za to, że dokonał cudu, mianowicie wyleczył córkę jednego z więźniów ze ślepoty. W noc przed egzekucją napisał list pożegnalny do córki więźnia podpisany: "Od Twojego Walentego". Inna legenda mówi o tym samym Walentym, który pisał listy ze swojej więziennej celi do dzieci i przyjaciół, którzy za nim tęsknili. Jeszcze jedna legenda mówi o Walentym, włoskim biskupie, który żył w tym samym czasie. Został on uwięziony, ponieważ udzielał potajemnie ślubów parom, co było sprzeczne z prawem rzymskich cesarzy.
Dzisiaj dzień świętego Walentego to dzień zakochanych.
14 lutego od kilku lat w naszej szkole obchodzone są Walentynki. Jak co roku działała "poczta walentynkowa". Do specjalnej skrzynki wrzucano kartki z życzeniami do wybranej osoby. W uroczystym rozdaniu poczty walentynkowej uczestniczyli wszyscy uczniowie ubrani na tę okazję na czerwono. Z wielkim zadowoleniem odbierali pięknie i pomysłowo wykonane kartki.

ZABAWA KARNAWAŁOWA

| 2014-02-17 | Autor: Administrator |


Dnia 13.02.2014 r odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. W ustrojonej sali gimnastycznej DJ przygrywał uczestnikom zabawy. Wszyscy uczniowie z klas młodszych przyszli w barwnych przebraniach - zagościli u nas bohaterowie filmów " Matrix" i "Gwiezdne Wojny" oraz wróżki i królewny. Atrakcją imprezy były zmagania taneczne, podczas których odkryliśmy talenty na miarę programu "Taniec z gwiazdami" . Dla zmęczonych popisami uczestników rodzice przygotowali stoły, suto zastawione ciastem, kanapkami i owocami. Zabawa przeplatana była grami i konkursami. Po 19 uczniowie najedzeni, wytańczeni i z uśmiechem na twarzach rozeszli się do domów.

"RAZEM Z TATĄ ROBIĘ KARMNIK" -WYNIKI

| 2014-02-17 | Autor: Administrator |


Szkolne Koło LOP ogłosiło konkurs na najładnieszy karmnik .Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w konkursie. Do konkursu zgłoszono 17 karmników. Wykonane karmniki zaskoczyły wszystkich swoim wyglądem i pomysłowością w projekcie i wykonaniu. Komisja konkursowa miał nielada problem z wyłonieniem zwycięzców konkursu. Po długich naradach ogłoszono wyniki, które przedstawiają się następująco:

I miejsce - Oktawian Kotwica
II miejsce - OWiktoria i Dawid Koryga
III miejsce - Patrycja Sudoł
IV miejsce - Katarzyna Smykla
Oliwia Żak
Kamil i Konrad Prytek


Wyróżnienia
Leonardo Saja
Klaudia Koryga
Dominika i Patryk Kieparda
Dominika i Wiktoria Szewc
Angelika Puzio
Patryk Szewc
Patryk Stępień
Adam, Michał i Paweł Barnaś
Sylwester Gortych
Krystian Matyka
Antoni KorygaMAGIC SHOW

| 2014-02-13 | Autor: Administrator |


13 lutego naszą szkołę odwiedził artysta estradowy - iluzjonista z Rzeszowa - Ryszard Goclon.
Jego program "Magic show " obfitował w magiczne triki, pokazy żonglerki, lewitacji i iluzję komiczną. Oprócz tego były różne konkursy dla dzieci,nauka sztuczek i niespodzianki. Zabawny, humorystyczny pokaz sprytu i zręczności bardzo spodobał się uczniom, którzy zachęceni do wspólnego występu próbowali swoich umiejętności w dziedzinie magii.


WARSZTATY CERAMICZNE

| 2014-02-12 | Autor: Administrator |


5 lutego 2014 r. uczniowie naszej szkoły więli udział w warsztatach ceramicznych, w czasie których, przy użyciu glinki ceramicznej i specjalnych form wykonywały prace ( rzeźby). Tworząc różne figury i kształty rozwijali swoją wyobrażnię.


FERIE ZIMOWE 2014

| 2014-01-29 | Autor: Administrator |


Na feriach uczniowie nasze szkoły mogli uczestniczyć w zajęciach oragnizowanych przez naszą placówkę. Na zajęciach można było rozwijąć zdolności manulane i sportowe. Dla chętnych udostępniona była sala komputerowa.DZIEŃ BABCI I DZIADKA

| 2014-01-29 | Autor: Administrator |


17.01.2014 r. - Kolejny raz spotkały się w naszej szkole trzy pokolenia na uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka - dziadkowie, rodzice i dzieci. Uczniowie pod okiem wychowawców przygotowali część artystyczną. Piosenki, wierszyki, inscenizacje, życzenia, upominki wykonane własnoręcznie przez wnuczęta. W części przygotowań kulinarnych uczestniczyły także dzieci- przygotowały piernikowe serduszka.

Dziękujemy rodzicom za ogromne zaangażowanie w organizację tej ważnej uroczystości.

Kochane Babcie, Drodzy Dziadkowie - Jesteście bardzo ważnymi osobami wspomagającymi wychowanie młodych ludzi, za to bardzo Wam dziękujemy. Życzymy Wam stu lat życia w zdrowiu, radości i dumy z wnucząt tych dużych
i tych całkiem małych, samych słonecznych dni.GMINNY PRZEDLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

| 2014-01-29 | Autor: Administrator |


16.01.2014 r. - Uczniowie naszej szkoły Weronika Jarosz, Julia Konefał, Wiktoria Koryga i Izabala Drozd uczestniczyły
w Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałak, który po raz kolejny organizowało Gminne Centrum Kultury
w Grębowie.Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody z rąk Wójta Gminy Kazimierza Skóry.
SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

| 2014-01-13 | Autor: Administrator |


09.01.2014 r. - w tym dniu gościł w naszej szkole pan leśniczy Michał Walczak z Nadleśnictwa Nowa Dęba. Opowiadał uczniom jak pomóc zwierzętom przetrwać zimę. Dzieci oglądały ilustrację zwierząt i ptaków oraz inne eksponaty. Wzbogaciły swoją wiedzę na temat lasu oraz pracy leśników. Otrzymaliśmy ciekawe materiały dydaktyczne. Umówiliśmy się z panem leśniczym na kolejne spotkanie, które tym razem odbędzie się w lesie.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Michałowi Walczak, a jednocześnie Nadleśnictwu Nowa Dęba za owocną współpracę ze Szkolnym Kołem LOP w naszej szkole.ŚWIĘTA W SZKOLE

| 2013-12-20 | Autor: Administrator |


Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, oczekiwany nie tylko przez dzieci, ale także przez dorosłych. Tradycją naszej szkoły jest przygotowanie i wystawienie Jasełek Bożonarodzeniowych. W dniu 20 grudnia 2013 roku o godzinie 9 00
w pięknie udekorowanej auli szkolnej zebrali się zaproszeni na tę uroczystość rodzice i cała społeczność szkolna. Po słowie wstępnym Pani Dyrektor Bożeny Kobylarz, rozpoczął się występ naszych uczniów. Młodzi aktorzy przedstawili nowoczesną wersję jasełek przeplatanych dużą ilością pięknych kolęd i pastorałek, do których śpiewania dołączali się również widzowie. Kolejny raz mogliśmy przeżywać historię Maryi i Józefa szukających schronienia przed narodzinami Jezusa. Wszystko to pozwoliło poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Występ wywołał wiele pozytywnych emocji wśród zebranych i został nagrodzony gromkimi brawami.
Na zakończenie Jasełek Pani Dyrektor wręczyła nagrody zwycięzcom konkursu na najładniejszą ozdobę bożonarodzeniową.

Następnie wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Na wigilijnym stole znalazły się barszcz czerwony
z uszkami oraz strucla z makiem. Po posiłku wspólnie śpiewaliśmy kolędy i w tym świątecznym nastroju pożegnaliśmy się aż do Nowego Roku.


UBIERANIE CHOINKI

| 2013-12-19 | Autor: Administrator |


18 grudnia 2013 r. -Klimat świąt w naszej szkole odczuwalny jest już od tygodnia. Wtedy właśnie uczniowie rozpoczęli przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowych: ozdób na okna i na choinki. Zajęliśmy się również kontynuacją zwyczaju ubierania drzewka na placu szkolnym , co sprawiło wszystkim wielką radość, wywołując uśmiechy na twarzach.


KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ

| 2013-12-18 | Autor: Administrator |


3 grudnia 2013 r. Samorząd Uczniowski PSP w Krawcach ogłosił konkurs na najładniejszą ozdobę związaną z okresem Bożego Narodzenia. Uczniowie mogli składać swoje prace do 17.12.2013 r.Tego dnia nastąpiło także rozstrzygnięcie konkursu.
Wyniki przedstawiają się następująco:

I KATEGORIA klasy 0-III
I miejsce - OKTAWIAN KOTWICA ( klasa "0") oraz KATARZYNA DROZD ( klasa III)
II miejsce- MICHAŁ BARNAŚ ( klasa III)
III miejsce - KLAUDIA KORYGA ( klasa II)

II KATEGORIA klasy IV-V
I miejsce - WIKTORIA KORYGA ( klasa V)
II miejsce-WERONIKA JAROSZ ( klasa IV)
III miejsce - AGATA KĘDZIA ( klasa V)

WYRÓŻNIENI
DAWID KORGA ( klasa "0")
WIKTORIA SZEWC ( klasa I)
LEONARDO SAJA ( klasa II )
KATARZYNA JANECZKO ( klasa III )
WERONIKA JAROSZ ( klasa IV)
IZABELA DROZD ( klasa V)
JULIA KONEFAŁ ( klasa V)
KATARZYNA SMYKLA ( klasa V)

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!


MIKOŁAJKI

| 2013-12-16 | Autor: Administrator |


06.12.2013 r.-Tego dnia uczniowie wraz z wychowawcami wybrali się do kina "Ballada" w Stalowej Woli na film "Kraina Lodu". Produkcja zaprezentowana w efekcie 3D, wywarła niesamowite wrażenia wśród uczniów. Wartka akcja i niecodzienne przygody przeniosły nas w niewykły, niezapomniany świat.


ZABAWA ANDRZEJKOWA

| 2013-11-29 | Autor: Administrator |


27.11.2013 r.- Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby przygotowane przez uczniów starszych klas pobudziły wyobraźnię dzieci, pozwalając oderwać się od rzeczywistości i przenieść na chwilę w świat marzeń i fantazji. Po zapoznaniu ze swoim przeznaczeniem, nadszedł czas na tańce. Liczne zabawy prowadził
DJ Akradiusz Koryga. Dzięki rodzicom uczniowie mogli zregenerować swoje siły przy pysznym poczęstunku.


ŻYWA LEKCJA PRZYRODY

| 2013-11-29 | Autor: Administrator |


22.11.2013 r. - w naszej szkole została przeprowadzona źywa lekcja przyrody. W pokazie brali udział zainteresowani tematem uczniowie naszej szkoły. Na zajęcia składała się: historia powstania gadów, przedstawienie czterech grup zwierząt - krokodylowate, jaszczurki, żółwie, węże, omówienie poszczególnych gatunków z danych rodzajów, ich sposób odżywiania w zależności od występowania, poruszanie, przedstawienie cech podobnych i różnic w budowie zwierząt tego samego rodzaju, a zamieszkujących odmienne środowisko.


WYJAZD DO KINA

| 2013-11-21 | Autor: Administrator |15.11.2013 r.- W podziękowaniu dzieciom za sumienne wykonywanie swoich obowiązków względem szkoły i Kościoła został zorganizowany wyjazd do kina w Stalowej Woli na seans filmowy "THOR Mroczny Świat",
przez katechetę ks. Pawła Antoniaka.
Film opowiada o tym jak Thor próbuje zaprowadzić porządek w kosmosie, ale starożytna rasa, dowodzona przez mściwego Malekitha powraca, by zepchnąć wszechświat w ciemność. Stając do walki z wrogiem, którego nie może pokonać nawet Asgard pod wodzą Odyna, superbohater musi udać się na niebezpieczną wyprawę, podczas której ponownie zjednoczy siły z Jane Foster i poświęci wszystko, by ratować nas wszystkich.

ŚWIĘTO SZKOŁY

| 2013-11-17 | Autor: Administrator |


13 listopada jak co roku uczniowie naszej szkoły uroczyście obchodzili Święto Szkoły a w nim kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę ( 95 rocznicę).
W tym dniu uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele w Krawcach. Po mszy uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście: przedstawiciel władzy samorządowej pan wójt, przedstawiciel rady gminy oraz sołtys Krawców, przybyli do szkoły na cześć artystyczną. W tym dniu wspomnieliśmy osobę Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który od czterech lat jest patronem naszej szkoły. Szkolną akademię przygotowali uczniowie kl. IV i V pod kierunkiem nauczyciela historii. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Akademia była świetną lekcją historii gdyż ukazała trudną drogę Polaków do niepodległości.


Szkoło, szkoło jak się masz
Jesteśmy już uczniami.
Oto książka, zeszyt nasz
I szkolny los przed nami…


Kolejnym etapem uroczystości z okazji Święta Szkoły było oficjalne przyjęcie do grona naszej szkoły pięciu pierwszoklasistów .
Uroczystość rozpoczęli starsi uczniowie wprowadzając pierwszaków w tajniki życia szkolnego oraz dodając im otuchy. Następnie uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w czasie którego z ogromnym zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie ślubowania . Następnie każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez panią dyrektor oraz otrzymał pamiątkowy dyplom. Nie zabrakło także prezentów od rodziców w postaci rożków obfitości pełnych słodyczy, upominków od uczniów klasy drugiej oraz słodkiego poczęstunku.
Świadkami tej podniosłej chwili byli zaproszeni goście na czele z panem wójtem, rodzice i cała społeczność szkolna. Dzieci świetnie prezentowały się w strojach galowych i uczniowskich biretach, a cała uroczystość została upamiętniona licznymi zdjęciami.

Nie pozostaje nam nic więcej, jak tylko pogratulować wszystkim pierwszakom
wstąpienia do braci uczniowskiej PSP w Krawcach
i życzyć im wielu sukcesów w zdobywaniu wiedzy.


LEKCJA PRZYRODY

| 2013-11-17 | Autor: Administrator |


Dnia 8 listopada odbyła się niecodzienna lekcja przyrody, której celem było podsumowanie wiedzy o Unii Europejskiej. Klasa V dołożyła wszelkich starań, by przybliżyć rówieśnikom kultury wybranych krajów członkowskich. Zajęcia rozpoczęła Pani Dyrektor, która serdecznie powitała uczniów i przedstawiła przygotowaną przez siebie prezentację o UE. Uczniowie zaprezentowali stroje symbolizujące Hiszpanię, Szkocję czy Francję. Ponadto poszczególne grupy wygłosiły krótkie wykłady o zwyczajach panujących w wybranych państwach. Jedną z głównych atrakcji tych niezwykłych zajęć było kosztowanie zagranicznych potraw. Nasi podopieczni największym uznaniem obdarzyli kuchnię włoską, dlatego też razem z klasą IV zajadali się pizzą i spaghetti. Lekcja zakończyła się wyśmienitymi humorami.
"III EDYCJA PROGRAMU "ŚNIADANIE DAJE MOC"”

| 2013-11-15 | Autor: Administrator |


8 listopada 2013 r. - w ramach programu "Śniadanie Daje Moc", wychowawcy wraz z uczniami przygotowali wspólne śniadanie w stołówce szkolnej. Dzięki programowi coraz więcej dzieci przynosi do szkoły drugie śniadanie. Uczniowie biorący udział w programie zabierają do szkoły owoce, warzywa oraz produkty mleczne. Dodatkowo dzieci uczestniczące
w programie częściej chwalą się wiedzą na temat zasad zdrowego odżywiania i chętnie rozmawiają na ten temat.


"CALINECZKA”

| 2013-11-17 | Autor: Administrator |


Dnia 4 listopada gościliśmy w naszej szkole teatrzyk kukiełkowy z przedstawieniem pt "Calineczka" . Spektakl bardzo podobał się szczególnie najmłodszym uczniom. Po zakończeniu występu dzieci nagrodziły aktorów głośnymi brawami. Następnie odbyła się sesja zdjęciowa. Dzieci miały możliwość zrobić zdjęcie pojedyncze i grupowe.


"BICIE REKORDU”

| 2013-10-23 | Autor: Administrator |


Po raz pierwszy 16 października 2013 r z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji (ERC) i w ramach podnoszenia świadomości społecznej o problemie nagłego zatrzymania krążenia (NZK) w naszej szkole zorganizowany był „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca” pod nazwą "Restart a Heart", który jest odpowiedzią na Deklarację Parlamentu Europejskiego z czerwca 2012 roku, w której państwa członkowskie nawołują do ustanowienia Europejskiego Tygodnia.
Całe wydarzenie trwało pół godziny, przez ten czas wszyscy uczniowie wzięli udział w resuscytacji.


"ZBIÓRKA PRODUKTÓW”

| 2013-10-21 | Autor: Administrator |


W dniach 25.09-11.10.2013 r. Samorząd Uczniowski PSP w Krawcach przeprowadził zbiórkę potrzebnych produktów dla Domu Dziecka w Stalowej Woli. Uczniowie wraz z rodzicami oraz Gronem Pedagogicznym chętnie włączyli się do akcji, wykazując się dużym zaangażowaniem. Choć jest nas mało, potrafiliśmy udowodnić, że mamy ogromne serduszka. Zebraliśmy mnóstwo artykułów chemicznych (szampony, chusteczki dla niemowląt, mydła, pasty do zębów) oraz słodyczy (batoniki, soczki, czekolady, ciasteczka).
Zgromadzone produkty zostały przekazane Pani D. Lipińskiej w ZSO w Grębowie, która zainicjowała całe przedsięwzięcie.

Wspólnie z organizatorką pragniemy jeszcze raz wszystkim ciepło podziękować za okazaną pomoc
."DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ”

| 2013-10-15 | Autor: Administrator |

Z okazji święta swoich nauczycieli i wychowawców uczniowie naszej podstawówki dnia 15.10.2013 r. przygotowali (oczywiście przy dyskretnej pomocy tychże) uroczysty apel.

Treścią części artystycznej apelu były żartobliwe piosenki, wiersze i skecze na szkolne tematy. Nie zabrakło także, oczywiście, gorących słów podziękowania za trud codziennej, wspólnej nauki i solennych zapewnień o poprawieniu zachowania oraz stopni za naukę.
"INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE”

| 2013-10-10 | Autor: Administrator |


10 października w lesie przy PSP Krawce odbyły się zawody powiatu tarnobrzeskiego w indywidualnych biegach przełajowych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięło udział 180 uczniów, którzy startowali
w biegach na dystansach:500m, 1000m, 1200m i 1500m. Czterech najlepszych z każdego biegu awansowało do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w Kolbuszowej 17 października 2013 roku. które odbędą się
w Kolbuszowej 17 października 2013 roku.

Zwycięzcy biegów:
Lidia Zięba SP Grębów/ 500m/,
Karol Łysiak SP Sokolniki / 500m/,
Aleksandra ChojnackaSP Zabrnie / 1000m/,
Patryk Zych SP Jadachy / 1000m/,
Magdalena Wróblewska Gim. Nowa Dęba/ 1000m/,
Dagmara Gładysz Gim. Nowa Dęba /1000m/,
Mateusz Myszka Gim. Stale /1200m/,
Arkadiusz UrbaniakGim. Ślęzaki / 1500m/.

Organizatorem zawodów był Dariusz Wójtowicz, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Krawcach.


"ODKRYWAMY CZYSTĄ POLSKĘ"- TO JUŻ 20 „SPRZĄTANIE ŚWIATA”!

| 2013-10-03 | Autor: Administrator |20.09.2013r.- Uczniowie wraz z opiekunami z wielką chęcią i w dobrych humorach sprzątali okolicę. Dzięki Urzędowi Gminy w Grębowie zostaliśmy wyposażeni w rękawiczki ochronne oraz worki . Nad całą akcją czuwała Pani Dyrektor szkoły. Pamiętając o segregacji uzbieraliśmy kilka worków. Wszystkim dziękujemy za włączenie się w akcję.
WYBORY DO RADY SAMORZĄDU SZKOLNEGO

| 2013-09-26 | Autor: Administrator |

25.09.2013 r.-Tego dnia w PSP im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Krawcach odbyły się wybory do Rady Samorządu Szkolnego.
Do głosowania uprawnionych było 34 uczniów (kl. II-V). Wszyscy z radością oddali swój głos. Niektórzy z uczniów po raz pierwszy dowiedzieli się, na czym polega czynne i bierne prawo wyboru.
Wychowawcy poszczególnych klas rozdali uczniom karty, na których podopieczni typowali trzech kandydatów.Wszyscy uczniowie skorzystali z szansy, jaką stwarzają wybory do samorządu. Kandydaci do władz prowadzili swoje wyborcze kampanie. Uczniowie głosowali na kolegów, którym ufają.
Przepełnieni entuzjazmem uczniowie czekali z niecierpliwością w kolejce do urny wyborczej, gdzie z szerokim uśmiechem wrzucali wypełnione karty. Po przeliczeniu głosów wszyscy w wesołym nastroju spoglądali na wyniki głosowania.
Faworyci z satysfakcją w oczach skakali ze szczęścia.


RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO


Przewodnicząca-JULIA KONEFAŁ


Zastępca przewodniczącej-WERONIKA JAROSZ


Sekretarz-KONRAD SUDOŁROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

| 2013-09-14 | Autor: Administrator |

W poniedziałek 2 września uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Krawcach uroczyście pożegnali wakacje, a powitali nowy rok szkolny 2013/2014. Jest to kolejny rok dający szansę na rozwijanie własnych zainteresowań, zdobywanie nowej wiedzy, doświadczeń, pozwalający również na kontynuację dotychczasowych zadań.

Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą rozpoczęła dyrektor szkoły - Bożena Kobylarz, która powitała wszystkich serdecznie. Pani dyrektor poinformowała uczniów o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w szkole. Życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się na mszę świętą.

Kliknij, aby powiększyć Kliknij, aby powiększyć Kliknij, aby powiększyć


Copyright © 2009 by Szkoła Podstawowa w Krawcach
Wszystkie prawa zastrzeżone.