"KAŻDY KONIEC JEST POCZĄTKIEM CZEGOŚ NOWEGO"

| 2016-06-27| Autor: NCz,AM |


Dnia 24 czerwca 2016 pożegnaliśmy rok szkolny 2015/2016, witając tym samym słoneczne wakacje . O godzinie 900 odbył się uroczysty apel na auli szkolnej. Spotkanie otworzyli uczniowie klas V i VI. Po odśpiewaniu hymnu, absolwenci naszej szkoły przekazali piątoklasistom sztandar szkoły. Następnie szóstoklasiści przystąpili do ślubowania, w którym przyrzekali dbać o honor naszej placówki. Później przeszli do podziękowań skierowanych w stronę nauczycieli, rodziców, uczniów oraz wszystkich pracowników szkoły za trud wychowania, wsparcie i pomoc w nieprzyjemnych chwilach. Na koniec części artystycznej klasa piąta wręczyła absolwentom upominki w postaci kwiatów i słodkości. Po występie uczniów głos zabrała Pani Dyrektor Bożena Kobylarz. Powitała serdecznie wszystkich zebranych, odczytując również listy od Rzecznika Praw Dziecka - Marka Michalaka oraz od Prezesa KRUS - Jacka Dubińskiego. Po przemówieniu Pani Dyrektor wraz z wychowawcami poszczególnych klas przeszła do rozdania dyplomów i nagród dla uczniów wyróżniających się w nauce i zachowaniu, a także w licznych konkursach szkolnych i ogólnopolskich. Na koniec pożegnała wszystkich zebranych, życząc udanych, wesołych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Po apelu uczniowie wraz z nauczycielami udali się do klas, gdzie rozdano świadectwa. O godz. 10:00 udaliśmy się na Mszę Świętą, podczas której ksiądz proboszcz Eugeniusz Różański pobłogosławił wszystkich zebranych na okres wakacji.

Tu podaj tekst alternatywny

List Rzecznika Praw Dziecka List Prezesa KRUS VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny


PIKNIK RODZINNY

| 2016-06-20| Autor: NCz,AM |


W dniu 19 czerwca w niedzielę w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny. Do organizacji przedsięwzięcia włączyła się nie tylko nasza szkoła, ale również Placówka Klubowa w Krawcach oraz rodzice, którym zawdzięczamy ogromny wkład w przygotowanie imprezy. Dzięki sponsorom dzieci miały zapewnione atrakcje: dmuchaną zjeżdżalnię, basen z piłeczkami, dmuchany plac zabaw , darmowe lody i słodycze, kiełbasę z grilla, napoje i pyszne ciasta. Pani Dyrektor z przedstawicielami Rady Rodziców przywitała wszystkich zebranych oraz Wójta Gminy Grębów - Kazimierza Skórę, który zadbał również o słodkości dla dzieci. Korzystając z okazji podziękowała wszystkim za pomoc, zaangażowanie, włączenie się w przygotowanie miejsca i poczęstunku. Nadmieniła również, iż ta impreza była możliwa dzięki sponsorom: Wójtowi Gminy Grębów, Radnym Powiatowym i Gminnym, Sołtysowi wszystkim zakładom pracy z Krawców i rodzicom. Na pięknie przyozdobionej scenie odbywały się występy artystyczne. Na początku wystąpiły maluchy, prezentując dwa układy taneczne do melodii: "Dla Elizy" i "Mamma mia". Zaśpiewały również dwie piosenki "Dla Mamy i taty" w języku angielskim. Następnie swoje umiejętności przedstawili uczniowie klas II i III w programie artystycznym pt.: " O tym, co jest najpiękniejsze na świecie", a także w krótkiej scence w języku angielskim pt. " The Gingerbread Man" . W kolejnym występie udział wzięli uczniowie klas IV-VI. Przygotowali oni spektakl słowno - muzyczny pt."Ananasy z VI klasy". W drugiej części występów swoje zdolności zaprezentowali rodzice w przedstawieniu "Rzepka" Juliana Tuwima. O oprawę muzyczną zadbał DJ oraz zespół "Jarzębina " wraz z Panią Sekretarz Gminy Grębów. Dzieci wzięły udział w licznych konkursach. Wszyscy uczniowie z naszej szkoły otrzymali upominki ufundowane przez sponsorów.
Piknik bardzo się podobał wszystkim uczesnikom. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również podejmiemy podobną inicjatywę.
"WYCIECZKA DO KUROZWĘK"

| 2016-06-22| Autor: TP,AM |

Dnia 14. 06. 2016r bardzo liczna grupa dzieci z klas młodszych - 0-III, była na wycieczce w Kurozwękach. W wyjeździe uczestniczyli również rodzice dzieci, w sumie było nas 74 osoby. Podróżowaliśmy dwoma autokarami. Wyjazd dla dzieci, dzięki zebranym funduszom z kiermaszu oraz sponsoringowi , był za darmo.
W drogę wyruszyliśmy dosyć wcześnie i już po godzinie 9.00 byliśmy na miejscu. Na początku zwiedziliśmy lochy i pałac . Pochodzący prawdopodobnie z połowy XIV wieku, który został wybudowany na miejscu niewielkiego drewnianego gródka. Znany jest on z dokumentu z 1400 roku jako castrum Curoswank. Dzisiaj zamek, prócz pokoi gościnnych, składa się z kapliczki, sali balowej, 2 jadalni, dziecińca i lochów. Zwiedzanie było naprawdę ciekawe, jednak z niecierpliwością czekaliśmy na główny punkt programu, którym było safari bizon. Pierwsze bizony ściągnięto do Kurozwęki z Belgii w 2000 roku - 20 jałówek i 2 byki. Stado bardzo się rozrosło i ciągle się powiększa. Mieliśmy szczęście - podczas naszego pobytu na łące pasło się wiele małych bizoniątek , co ciekawe, bizony cały rok żyją pod gołym niebem (zimą mogą znosić temperatury nawet do -40 ? Celsjusza) - opiekunowie dostarczają im jedynie wodę i siano. Po bizonach mieliśmy trochę wolnego czasu. Część z nas spędziła go na przyglądaniu się bliżej zwierzętom, zamieszkującym kurozwęckie mini zoo - strusiom, lamom, dzikom i kozom, część " buszowała" w labiryncie. Kolejnym bardzo integrującym wszystkich uczestników punktem, było wspólne pieczenie kiełbasek. Dzieci mogły w tym czasie aktywnie spędzić czas, bawiąc się na placu zabaw lub kupić sobie drobne pamiątki. Po zjedzeniu kiełbasek i krótkim odpoczynku wszyscy zadowoleni wróciliśmy do Krawców.


"ŚLADAMI KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO"

| 2016-06-13| Autor: KP,AM |

Każdego roku nasza Szkoła podejmuje różne inicjatywy związane z uczczeniem Patrona kardynała Stefana Wyszyńskiego. W tym roku wybraliśmy się dnia 7 i 8 czerwca w dwudniową pielgrzymko-wycieczkę śladami naszego patrona. O świcie wyruszyliśmy do Zuzeli gdzie urodził się i został ochrzczony prymasa Tysiąclecia. Ksiądz proboszcz z tamtejszej parafii oprowadził nas po kościele, w którym znajduje się chrzcielnica, przy której Stefan Wyszyński został ochrzczony. Pięknie opowiedział nam całą historię życia Prymasa, która ukazana jest na witrażach kościoła w Zuzeli. Nieopodal kościoła znajduje się Szkoła, do której uczęszczał Stefan Wyszyński. Obecnie jest to Muzeum Kardynała, gdzie zgromadzone są liczne pamiątki z czasów pobytu Rodziny Wyszyńskich w tej Parafii. Kolejnym etapem wyjazdu był Stoczek Klasztorny w województwie warmińsko- mazurskim. Prymas był tam uwięziony za swoją posługę w Kościele i troskę o wolność wiary, Kościoła i Narodu w Polsce. Poznaliśmy historią tego miejsca i zwiedziliśmy klasztor oraz pomieszczenia, które były do dyspozycji Ks. Prymasa w czasie Jego uwięzienia. Wieczorem została odprawiona Msza św. w intencji naszej Szkoły, przed cudownym obrazem Matki Bożej Królowej Pokoju, który znajduje się w przyklasztornym kościele. Pierwszy dzień wędrówki zakończyliśmy pieczeniem kiełbasy przy ognisko w ogrodzie. Następnie udaliśmy się na nocleg. Kolejnego dnia wyruszyliśmy do Warszawy. Tam największą atrakcją dla dzieci był Miejski Ogród Zoologiczny , w którym obejrzeliśmy najważniejsze obiekty jak : słoniarnia, ptaszarnia, żyrafiarnia i małpiarnia, hipopotamiarnia i rekinarium oraz wiele innych. Potem pojechaliśmy na Stare Miasto. Zwiedziliśmy Bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela, gdzie znajdują się szczątki kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tam też wspólnie modliliśmy się w intencji naszej Szkoły, jak również o rychłą beatyfikację Kardynała. Następnie poszliśmy na Rynek Starego Miasta, gdzie po środku stoi pomnik Warszawskiej Syrenki. Dzieci miały czas na krótki spacer po rynku
oraz zakup pamiątek i upominków. Pogoda dopisała, a atmosfera była bardzo miła. Wszyscy wrócili zadowoleni
z mnóstwem wrażeń oraz pamiątkowych zdjęć.

DZIEŃ DZIECKA

| 2016-06-13| Autor:AM |


Dnia 1 czerwca 2016 roku uczniowie naszej szkoły byli w kinie w Tarnobrzegu na filmie fabularny "Mój przyjaciel orzeł", jest to opieść o przyjaźni chłopca z dzikim orłem , która została zrealizowana z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik filmowych i operatorskich. Po spektaklu udaliśmy się do Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzeg.

EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

| 2016-05-31| Autor:AM |

Dnia 30 maja 2016 roku w naszej szkole odbył się II etap egzaminu na kartę rowerową - praktyczny. Uczniów klasy czwartej egzaminowali Panowie: młodszy aspirant Piotr Szczerba i sierżant sztabowy Złotek Michał z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Wszyscy uczniowie wcześniej zdali I część - teoretyczną.
Po egzaminach policjanci przeprowadzili z uczniami pogadankę "Bezpieczne wakacje".


ŚWIĘTA MAJOWE W SZKOLE

| 2016-05-05| Autor: KP, AM |

W dniu 04.05 2016r. odbyły sie w naszej szkole uroczystości związane ze Świętem Flagi oraz obchodami 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
W akademii uczniowie klas IV, V i VI przypomnieli koleżankom i kolegom jak ważna dla dziejów Polski była konstytucja majowa oraz tradycyjnie odtańczyli poloneza.
Tym razem podczas uroczystej akademii zaprezentowali się również najmłodsi, czyli uczniowie klasy zerowej, którzy zatańczyli żywiołowy taniec narodowy krakowiak. Natomiast uczniowie z klas I - III recytowali wiersze o tematyce patriotycznej.
Uroczystość stała się niepowtarzalną lekcją historii i patriotyzmu, gdyż kształtowała postawy patriotyczne oraz poczucie dumy z przodków, budziła szacunek dla symboli narodowych. Obecny był sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy ze szczególnym akcentem na zachowanie właściwej postawy. Na dekoracji widniał napis " Niezwyciężona Biało- Czerwona", flaga Polski oraz godło. To wszystko sprawiło, że uroczystość miała podniosły charakter.

DZIEŃ ZIEMI

| 2016-05-05| Autor: GJ, AM |

Dni Ziemi obchodzone 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole, które odbyły się 22 kwietnia 2016r.

Kliknij, aby powiększyć

Najpierw uczniowie obejrzeli inscenizację pt.: "Ziemia - nasz dom", podczas której dowiedzieli się, jakie nasza planeta ma dla nas przepiękne dary oraz co ją zatruwa i niszczy. Z kolei po wygłoszeniu wierszy: "Rady Pana Śmietnika" i przedstawieniu scenki ,,Ziemia-Nasz Skarb" wszyscy dowiedzieli się, co to jest recykling i jak należy segregować odpady. Kulminacyjnym punktem obchodów Dnia Ziemi było posadzenie drzewek na placu szkolnym.

I POWIATOWY PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

| 2016-04-23| Autor: NCz , AM |


W dniu 20 kwietnia 2016 r., w Szkole Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu odbył się I Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych "The World of Fairytales" w języku angielskim dla klas IV - VI. Miło nam poinformować, żenasz zespół teatralny zajął II miejsce.
Celem przeglądu było przełamywanie bariery w posługiwaniu się językiem angielskim, jak również przybliżanie świata baśni w atrakcyjnej formie, zachęcającej do twórczego i aktywnego podejścia w konstrukcji przekazu.
Aktorzy z klasy V, przedstawili sztukę pod tytułem "The Elephant's Child" by Rudyard Kipling. Uczniowie do występu przygotowywali się na dodatkowych zajęciach z języka angielskiego. Tego samego dnia rano, tuż przed wyjazdem do Tarnobrzega uczniowie przedstawili sztukę dla całej społeczności szkolnej oraz przybyłych rodziców. Występ nagrodzono gromkimi brawami.


Obsada aktorska:
Konrad Kolano - słoniątko , główna rola,
Karolina Sączawa - żyrafa,
Michał Barnaś - pawian,
Katarzyna Janeczko - wąż,
Maria Konefał - krokodyl,
Szymon Bąk - ptak,
Katarzyna Drozd - narrator pierwszy,
Paweł Barnaś - narrator drugi.

Reżyser i pomysłodawca przedstawienia Katarzyna Piskur składa serdeczne podziękowania dla uczniów za pracę nad przedstawieniem oraz rodzicom za świetne i pomysłowe stroje dzieci.WIELKANOC

| 2016-03-23| Autor:NCz, AM |


Dzwon wesoło się rozlega
Pieśń potężna obiega,
Oby serce też zostało,
Napełnione dzisiaj chwałą
I tętniącym życiem wiosny,
W Zmartwychwstania dzień radosny!


Dnia 23.03.2016 r.w naszej szkole odbył się apel wielkanocny. Uczniowie klas IV-VI pod opieką Samorządu Uczniowskiego przygotowali krótką część artystyczną, której celem było przybliżenie tradycji wielkanocnych w naszym kraju. Uczniowie przedstawili ciekawe zwyczaje i wyrecytowali piękne wiersze. Następnie przewodnicząca SU - Weronika Jarosz - złożyła wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły serdeczne życzenia.
Życzymy Wszystkim dużo zdrowia, pomyślnego pokonywania trudności, które niesie codzienne życie. Oby Zmartwychwstały Chrystus udzielił Wam łaski silnej wiary, niezłomnej nadziei i gorącej miłości. Oby przemienił serca zatwardziałe, nieczułe na ludzką krzywdę, pałające zazdrością , a wlał w nie ogrom życzliwości, która będzie emanować na innych. Życzymy pokoju w rodzinie, błogosławieństwa Bożego i opieki Maryii na każdy dzień.
Po części artystycznej życzenia wielkanocne złożyła wszystkim zebranym Pani Dyrektor Bożena Kobylarz. Na koniec zostały wręczone nagrody za konkurs plastyczny "Mój ulubiony bohater literacki" zorganizowanego w ramach projektu "Książki naszych marzeń" oraz za najlepsze wyniki w konkursie "Olimpusek" z języka angielskiego. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe.


ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

| 2016-03-23| Autor:AM,NCz |Ostatniego dnia przed rozpoczęciem przerwy świątecznej 23 marca 2016 r. byliśmy z wizytą w Urzędzie Gminy, Banku Spółdzielczym, aby złożyć życzenia w imieniu Dyrektora, Nauczycieli i Uczniów Naszej Szkoły. Odwiedziliśmy: Pana Wójta Kazimierza Skórę, jego zastępcę Pana Roberta Pędziwiatr, Panią Urszulę Zygiert, Panią Beatę Kwiecień, Panią Prezes Banku Spółdzielczego Janinę Kopałę.
Oprócz świątecznych życzeń Wszystkim wręczyliśmy upominki, które zostały wykonane przez uczniów i pracowników szkoły.

WYJAZD DO KINA

| 2016-03-30| Autor:NCz, AM |Dnia 1.03.2016 r.2 w ramach pierwszego dnia wiosny uczniowie naszej szkoły wybrali się do kina "Ballada" w Stalowej Woli na film animowany "Zwierzogród". Bajka opowiada historię króliczka z małej miejscowości, który postanawia zostać policjantem i pragnie ulepszać świat. Główna bohaterka spotyka na swej drodze Lisa, zaprzyjaźnia się z nim i razem rozwiązują zawikłaną zagadkę. Dzieci były zachwycone seansem, gdyż film wywarł na nich duże wrażenie, a co najważniejsze zawierał piękne przesłanie. Uczniowie zdali sobie sprawę, że warto dążyć do wyznaczonego celu i spełniać swoje marzenia. Ponadto uświadomili sobie, jak ważna jest przyjaźń i tolerancja w codziennym życiu.


"WYJAZD NA LODOWISKO"

| 2016-02-26| Autor:NCz,AM |

15 lutego 2016 r. w ramach aktywnego wypoczynku na feriach uczniowie z naszej szkoły wraz z opiekunami p.D.Wójtowiczem. i p.M.W.Saja uczestniczyli w wyjeździe na lodowisko do Tarnobrzega. Uczniom dopisała nie tylko pogoda lecz również dobry humor. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zabawach na lodzie i zawodach sportowych przygotowanych przez przez MOSiR Tarnobrzeg doskonaląc jednocześnie technikę jazdy na łyżwach. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Wycieczka była bardzo udana a uczestnicy zadowoleni.

"MÓJ ULUBIONY BOHATER LITERACKI"
WYNIKI

| 2016-03-02| Autor:NCz,AM |W lutym bieżącego roku w naszej szkole został przeprowadzony konkurs plastyczny "Mój ulubiony bohater literacki"
w ramach rządowego projektu "Książki naszych marzeń". Organizatorami przedsięwzięcia były panie Natalia Czerepak oraz Grażyna Jodłowska. Celami konkursu było promowanie czytelnictwa wśród dzieci, rozwijanie wyobraźni i kreatywności uczniów oraz rozwijanie umiejętności plastycznych. Zadanie uczestników polegało na wykonaniu pracy plastycznej, przedstawiającej ulubionego bohatera literackiego z książek, które nasza placówka otrzymała w ramach projektu "Książki naszych marzeń". Uczniowie zanim przystąpili do rozpoczęcia twórczej pracy, wzięli udział w zajęciach bibliotecznych, podczas których mogli dokonać wyboru bohatera, który wywarł na nich największe wrażenie. Do organizatorów wpłynęło mnóstwo pięknych prac, dlatego trudno było dokonać ich oceny. Jury wyróżniło następujące prace:


Kategoria I (klasy "0"- III)
I miejsce - Wiktoria Szewc kl. III
II miejsce - Nikola Żak kl. I
III miejsce - Antonina Barnaś kl. "0"


Kategoria II (klasy IV-VI)
I miejsce - Daria Ciba kl. VI
II miejsce - Kamil Prytek kl. VI
III miejsce - Weronika Jarosz kl. VI

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

ZABAWA KARNAWAŁOWA

| 2016-02-10| Autor:AM |Dnia 3 lutego uczniowie naszej szkoły brali udział w balu karnawałowym - drugim w tym roku, zorganizowanym w Placówce Klubowej. W tym dniu sala klubowa rozbrzmiewała muzyką i głośnym śmiechem.Nasi podopieczni zaprezentowali niespożyte pokłady energii.
Dziękujemy Pani Annie Rzeźnickiej za pomoc i zdjecia.
.
BAL KARNAWAŁOWY

| 2016-01-25| Autor:NCz,AM |

Dnia 25 stycznia 2016 roku w naszej szkole odbył się coroczny BAL KARNAWAŁOWY. Rodzice i Grono Pegagogiczne postarali się, aby tego dnia nasza placówka wyglądała nadzwyczajnie. Sala gimnastyczna, która zamieniła się w salę balową, przystrojona była balonami, serpentyną oraz kolorowymi maskami wykonanymi przez dzieci. Wyjątkowy wystrój od razu wprowadził nas w atmosferę zachęcającą do zabawy, do której zaprosił nas DJ Maniek. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach znanych przebojów bawili się wesoło. Muzyka płynąca z głośników inspirowała do szalonych tańców także seniorów, którzy dołączyli do zabawy w ramach obchodów Dnia Babci i Dziadka w naszej szkole. Pełni pozytywnej energii pląsali z wnuczkami. DJ urozmaicał tańce różnymi zabawami i ciekawymi konkursami. W trakcie balu zebrani mieli również okazję skosztować słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez rodziców naszych uczniów. Niestety radosna zabawa musiała się kiedyś skończyć. Wspomnienia z tego balu na długo pozostaną w pamięci uczestników.


ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

| 2016-01-25| Autor:GJ,AM |

Święto Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją w naszej szkole. Organizowana jest przez uczniów klas: 0, I, II i III wraz z wychowawcami.
W tym roku ta miła uroczystość odbyła się 25 stycznia 2016 r. Zebranych seniorów i wszystkich gości serdecznie powitała pani dyrektor szkoły mgr Bożena Kobylarz, składając Im serdeczne życzenia.
W pięknie udekorowanej sali uczniowie przedstawili program artystyczny. Były: inscenizacje wiersze, piosenki oraz tańce. Po odśpiewaniu "100 lat" dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki. W przyjęciu gości pomagali rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek.Po uroczystości dziadkowie udali się z wnukami na wspólną zabawę karnawałową.
Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich babć i dziadków. Dzień w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości. Jedna z sentencji głosi: "Serce jest bogactwem, którego się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiaruje" za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.SPOTKANIE Z POLICJĄ

| 2016-01-25| Autor:AM,KP |14 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z Panią sierżant Izabelą Gongola i Panem aspirantem Arturem Burdzy - policjantami Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.
Spotkanie zostało podzielone na dwa bloki: dla klas młodszych oraz starszych.
W pierwszej części uczestniczyli uczniowie klas O-III. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym zachowaniu na zbliżających się feriach zimowych. Nasi Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówili sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się.
Druga część przeznaczona była dla uczniów klas IV-VI. Tematem pogadanki były zasady bezpiecznego zachowania się obowiązujące w szkole i poza nią. Poruszono także temat tzw. cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Prowadzący pogadankę uświadomił uczniom, że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy. Na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane.
Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do Policjantów. Po spotkaniu uczniowie w grupkach długo rozmawiali jeszcze na wyżej wymienione tematy. Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistów w dużym stopniu przyczyniło się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród uczniów oraz, mamy nadzieję, że pozytywnie wpłynie na ich zachowanie w szkole i poza nią na feriach. Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach Programu Profilaktycznego w naszej szkole.


GÓRA GROSZA

| 2015-12-30| Autor:NCz,AM |

Najlepsze co można dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.
Nasza szkoła na przełomie listopada i grudnia 2015 roku przyłączyła się do XVI akcji Góra Grosza. Inicjatorką przedsięwzięcia na terenie naszej placówki była pani Natalia Czerepak, która wraz z innymi nauczycielami przeprowadziła zbiórkę pieniędzy. Te dziecięce decyzje o wrzuceniu drobnej monety są ważną lekcją empatii i otwartości na pomoc drugiej osobie. Pokazują, że widząc słuszny cel potrafimy się zjednoczyć i wiele zdziałać. To ogromny kapitał społeczny.
Korzyści wynikające z uczestnictwa szkoły w akcji:

 • efekt wychowawczy - uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej;/li>
 • efekt integracyjny - możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących dzieci;
 • efekt prestiżowy - możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z opieki zastępczej.
Przeliczaniem zebranych pieniędzy w naszej szkole zajęli się szóstoklasiści pod nadzorem wychowawczyni. Zgromadziliśmy łącznie 200, 39 zł, w tym 5760 monet:
4 x 1 zł
20 x 50 gr
233 x 20 gr
299 x 10 gr
1085 x 5 gr
1445 x 2 gr
2674 x 1 gr
Dziękujemy serdecznie za okazaną pomoc!
WIGILIA

| 2015-12-21| Autor:NCz,AM |


Tu podaj tekst alternatywnyDrodzy Uczniowie!
Szanowni Pracownicy, Rodzice,
Przyjaciele szkoły!


Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę,
aby ten czas upłynął w miłości,
dobroci i życzliwości,
aby zgasły wszelkie spory, a atmosfera,
która towarzyszy Świętom trwała przez cały Nowy Rok 2016.
Rodzicom i Przyjaciołom szkoły
dziękuję za każdy dar serca, wsparcie,
za każdą pomoc
w kształtowaniu najlepszych wartości wśród uczniów.

Dyrektor szkoły
Dnia 21 grudnia 2015 roku odbyła się wigilia szkolna, która została poprzedzona jasełkami. Występ uczniów można było podziwiać już w niedzielę w kościele w Krawcach. Dzieci, dzięki efektowym strojom i talentom aktorskim, pięknie przedstawiły historię narodzenia Syna Bożego.
Po jasełkach przyszedł czas na łamanie się opłatkiem i składanie serdecznych życzeń. Następnie zasiedliśmy przy świątecznie nakrytym, wigilijnym stole, na którym królowały tradycyjne potrawy: barszcz czerwony z uszkami, strucla z makiem, domowy kompot. Wszyscy uczestnicy zajadali się pysznościami, a potem wspólnie kolędowali. Po wigilii zebrani udali się do domów, by w rodzinnym gronie przygotować się do nadejścia Jezusa Chrystusa.
Pragniemy w szczególności podziękować Radzie Rodziców za pomoc w organizacji tej cudownej uroczystości. Jeszcze raz życzymy wszystkiego dobrego

Wesołych Świąt!!!PRZEDSTAWIENIE JASEŁKOWE W KOŚCIELE

| 2015-12-21| Autor:NCz,AM |


Dnia 20.12.2015 r., w kościele w Krawcach, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali bożonarodzeniowe jasełka. Nad przebiegiem przedstawienia czuwała pani Maryla Wasielewska - Saja, która również zajęła się przygotowaniem dzieci do występu. W jasełkach udział wzięli uczniowie klas 0-VI, którzy zachwycili wszystkich zebranych swoimi strojami i grą aktorską. Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła dzieci ogromnymi brawami. Datki pieniężne zebrane przy tej okazji zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów pielgrzymko-wycieczki "Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego". Ofiarowana suma przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, dlatego jeszcze raz pragniemy złożyć serdeczne podziękowania mieszkańcom Krawców, którzy po raz kolejny udowodnili, że posiadają wielkie serca. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za okazaną pomoc. Życzymy wiele dobrego wszyskim tym, którzy wsparli akcję i pomogli w jej organizacji.


KIERMASZ

| 2015-12-21| Autor:NCz,AM |


W tegoroczny bożonarodzeniowy klimat wprowadził nas kiermasz świąteczny, który odbył się w niedzielę 13 grudnia w kościele w Krawcach. Celem przedsięwzięcia było zebranie funduszy na pielgrzymko-wycieczkę "Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego", zaplanowaną na czerwiec 2016 r.
Uczniowie klas "0"-VI przygotowali z pomocą rodziców i nauczycieli piękne ozdoby świąteczne, wkładając w ich wykonanie ogrom pracy. Często dzieci przynosiły nawet po kilka ozdób, aby jak w największym stopniu wspomóc akcję. Sprzedaż poprowadziły panie Natalia Czerepak oraz Anna Mularz. Na odświętnie przygotowanych stołach można było znaleźć choinki, stroiki czy bombki. Prace przeznaczone na kiermasz - a było ich około 120 - cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci i dorosłych. Ozdoby bardzo szybko zniknęły ze stołów. Wszystkie prace zostały sprzedane. Dzięki hojności mieszkańców Krawców uzbieraliśmy znaczną kwotę na wycieczkę, jakiej nikt się nie spodziewał.
W związku z tym pragniemy ogromnie podziękować wszystkim, którzy wsparli finansowo naszą akcję oraz tym, którzy włożyli swoje serca w jej przygotowanie - uczniom, rodzicom, nauczycielom, a przede wszystkim księdzu proboszczowi Eugeniuszowi Różańskiemu. Bez Was nie udałoby się nam zorganizować tak cudownego i przywracającego wiarę w ludzi wydarzenia. WESOŁYCH ŚWIĄT!


ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE

| 2015-12-21| Autor:KP,AM |


Dnia17 grudnia jak co roku reprezentacja uczniowska naszej szkoły Weronika Jarosz i Konrad Kolano udali się do Urzędu Gminy w Grębowie, aby złożyć serdeczne życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne władzom gminy. Uczniowie obdarowali pracowników urzędu własnoręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi. Dzieci nie zapomniały także o Pani Prezes Banku Spółdzielczego w Grębowie, której również przekazały życzenia od nas wszystkich.

KRĘGLE

| 2015-12-21| Autor:NCz,KP,AM |


Dnia 10 grudnia 2015 r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w wyjeździe do kręgielni w Tarnobrzegu. Wyjazd został zorganizowany dla dzieci w ramach szkolnych mikołajek.
Celem wyjazdu było rozbudzenie zainteresowań uczniów tą ciekawą i niesamowitą dyscypliną sportu. Wiele osób po raz pierwszy miało możliwość skorzystania z prawdziwej kręgielni. Po dotarciu na miejsce zapoznano uczniów z wyposażeniem i regulaminem kręgielni oraz z zasadami gry, która znana również jako bowling, polega na zbiciu jak największej ilości kręgli w czasie 10 rund i uzyskaniu jak największej ilości punktów.
Gra okazała się wciągającą i doskonałą zabawą dla naszych dzieci. Świetnie poradziły sobie z tą dyscypliną. Dużą radość iniesamowitą frajdę sprawiało im zbicie nawet kilku kręgli i zdobycie punktów dla swojej drużyny. Tutaj każdy mógł zostać mistrzem bez względu na płeć, wiek, wzrost czy tężyznę, ponieważ bowling jako jedna z niewielu dyscyplin znosi wszelkie podziały i nierówności.
Gra w kręgle sprzyja również zachowaniu zdrowia, zdyscyplinowaniu i poszanowaniu przepisów, poczucia solidarności i koleżeństwa, rozwijaniu cennych społecznie cech osobowości: wytrwałości i silnej woli. Bowling rozwija u dzieci wyobraźnię, pamięć i logiczne myślenie, zmusza do przewidywania i planowego działania. Stąd też warto rozwijać te cechy poprzez udział uczniów w tego typu zajęciach.
To był udany wyjazd i na pewno długo pozostanie w pamięci naszych podopiecznych.


ANDRZEJKI

| 2015-12-16| Autor:AM |


6.11.2015 r. W PSP w Krawcach bal na całego, tak hucznie obchodzimy Andrzejki. W naszych progach zagościli cyganie, którzy wprowadzili nas w świat wróżb i magii. Można było dowiedzieć się co nas czeka w przyszłości.
Po zapoznaniu ze swoim przeznaczeniem, nadszedł czas na tańce. Liczne zabawy prowadził DJ Akradiusz Koryga. Dzięki rodzicom uczniowie mogli zregenerować swoje siły przy pysznym poczęstunku.


WYSTĘP MAGIKA

| 2015-11-26| Autor:AM,KP|


W świat magii i iluzji przeniósł wszystkich występ magika, który odbył się w naszej szkole 26 listopada 2015 r. Artysta zapraszał do pokazu uczniów, których raz po raz zaskakiwał sztuczkami magicznymi.
Czarodziejskie okręgi, karty, pojawiająca się i znikająca woda w kielichach, magiczny sznurek, kolorowe chusty, najpierw w całości, następnie osobno - wszystko to wywarto na oglądających wielkie wrażenie. Dzieci nagradzały magika podczas występu brawami. To znak, że wszystkim się podobało.


TEATR

| 2015-11-26| Autor:AM |


Kino od dawna cieszy się popularnością wśród dzieci i młodzieży. O tym, że również i teatr może dostarczyć niezapomnianych wrażeń przekonali się uczniowie naszej szkoły.24 listopada 2015. odbył się wyjazd do Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli na spektakl teatralny pt. "Ten obcy". Sztuka została wystawiona przez artystów Teatru Bohema w Krakowie na podstawie powieści Ireny Jurgielewiczowej.
Na scenie uczniowie zobaczyli historię czworga przyjaciół: Pestki, Uli, Mariana, Julka. Pewnego dnia na wyspie pojawił się tajemniczy chłopiec - Zenek Wójcik. Obcy poszukuje miłości, rodziny i bezpiecznego miejsca na ziemi, gdyż nie może liczyć na swego ojca - alkoholika. Książka ma ponadczasowe przesłanie. Mówi o przyjaźni, miłości, zrozumieniu i innych wartościach, które nie są obce współczesnej młodzieży.
Uczniowie mieli możliwość kontaktu z żywym słowem, scenografią, muzyką i innymi znakami teatralnymi. Mamy nadzieję, że w przyszłości docenią właśnie ten rodzaj sztuki.

ŚWIĘTO SZKOŁY

| 2015-11-16| Autor: KP,AM |


Tradycyjnie 12 listopada nasz szkoła obchodziła Święto Patrona powiązane z obchodami 97 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości . Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą o godz. 9 00 odprawioną przez księdza proboszcza Eugeniusz Różańskiego. Drugą część uroczystości kontynuowano na auli szkolnej, gdzie Pani Dyrektor powitała uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i gości, którzy skorzystali z zaproszenia: księdza proboszcza, oraz nieobecnych - władzę gminy.
W krótkim przemówieniu pani dyrektor wspomiała iż, data 11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu: Narodowe Święto Niepodległości. To właśnie 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Ponownie mogliśmy zacząć się cieszyć ze swojego własnego domu: z Polski, która przez wiele lat zawłaszczona była przez Rosję, Prusy i Austrię. Polska mogłaby nigdy nie odzyskać niezależności, gdyby nie niezłomność wielu naszych przodków, którzy nie pozwolili naszym wrogom zabić w narodzie polskim ducha polskości. Ani bowiem Niemcom, ani Rosjanom nie udało się narzucić naszym rodakom swojej kultury i języka - w ramach prowadzonej rusyfikacji czy germanizacji. Polacy, odzyskując niepodległość po 123 latach "niebytu" - udowodnili, że są jednym z najbardziej niestrudzonych i najbardziej dumnych narodów świata. Gdyby nie bohaterstwo przodków, którzy walczyli o naszą niepodległość, dziś prawdopodobnie nie mówilibyśmy w języku polskim; nie moglibyśmy pewnie też demonstrować dumy z naszych narodowych symboli - flagi oraz godła państwowego; a wielkie czyny, jakich dokonywali Polacy na przestrzeni wieków, zostałyby zapomniane. Z tego względu dla narodu ważna jest pamięć o jego historii, aby wiedział, kim jest i znał swoją wartość.
Pani dyrektor wspomiała również o tym, że 6 lata temu 12.11.2009 roku nasza szkoła otrzymała imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz sztandar . Patron naszej szkoły To Wielki Polak, którego życie, działalności i twórczość miały wielki wpływ na polską historię, kulturę i myśl społeczno-polityczną XX wieku. Kardynał Stefan Wyszyński był wspaniałą postacią, znaną i wielką poprzez osobiste zalety oraz dokonania dla dobra ludzi.Prymas jest i pozostanie symbolem człowieka dialogu. Życie Prymasa Tysiąclecia jest wymownym przykładem dla uczniów, budzenia wrażliwości moralnej, wartości jakimi są: dom, rodzina, miłość, odpowiedzialność, patriotyzm, wolność i godność. Wybierając Prymasa Tysiąclecia na Patrona, zdawaliśmy sobie sprawę, że taki wybór zobowiązuje nas wszystkich, zarówno uczniów, jaki i nauczycieli. Na tablicy pamiątkowej widnieje napis "O, Wielka jest Polska swoją niezliczoną młodzieżą, swoją najlepszą nadzieją!" To przesłanie stało się misją naszej szkoły, a dla uczniów i nauczycieli drogowskazem na drodze do dalszego życia. Szacunek i umiłowanie dużej Ojczyzny jaką jest Polska, i tej małej Ojczyzny -najbliższego regionu to nasze hasło przewodnie. Szkoła kultywuje tradycje rodzinne i narodowe, a także tworzy własne, wśród których znajdują się liczne uroczystości szkolne. Dziś uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej w Krawcach również oddają hołd naszemu Rodakowi i Patronowi, Świętemu Pasterzowi Kościoła Polskiego. Niech będzie nam wzorem wiary i służby Ojczyźnie.
Następnie uczniowie zaprezentowali przygotowany program artystyczny. W krótkiej prezentacji multimedialnej przypomniano największe wydarzenia z z życia patrona kardynała Stefana Wyszyńskiego. Hasłem przewodnim tegorocznego święta były słowa kardynała Wyszyńskiego "Na każdym kroku walczyć będziemy o to, aby Polska-Polską byłą…" . Uczniowie klasy V przygotowali krótkie przedstawienie zatytułowane "Droga go niepodległości…", które miało na celu uświadomienie znaczenia takich wartości jak : wolność, niepodległość i suwerenność. Recytacje wierszy oraz teksty narratora przeplatały się ze śpiewem pieśni patriotycznych i żołnierskich.
Ostatnim punktem uroczystości było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Kardynał Stefan Wyszyński - nasz patron -nasz wzór". Pani Natalia Czerepak wraz z panią dyrektor wręczyły dyplomy i nagrody laureatom i uczestnikom konkursu.
Ks. Proboszcz E. Różański dla upamiętnienia VI rocznicy nadania Szkole Podstawowej w Krawcach imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego ufundował do biblioteki szkolnej piękną książkę o życiu Kardynała Stefana Wyszyńskiego Ewy K. Czaczkowskiej pt ,, Kardynał Wyszyński .Biografia" , która wzbogaciła szkolny księgozbiór.


LEKCJA W KINIE

| 2015-11-16| Autor: NCz,AM |


Dnia 5.11.2015 r. uczniowie klas IV-VI mieli okazję wziąć udział w nietypowych zajęciach lekcyjnych, które odbyły się w kinie "Ballada" w Stalowej Woli. Tematem spotkania był język filmu. Uczniowie w czasie lekcji:
 • poznali podstawowe pojęcia języka filmu:
 • dowiedzieli się, jak twórcy filmowi kierują naszymi emocjami
 • przekonali się, jaką siłę w grze z widzem stanowi sprytne użycie koloru,
 • poznali plany filmowe i ich najważniejsze funkcje,
 • zobaczyli, jak wiele filmowcy nauczycieli się od malarzy i fotografów,
 • dowiedzieli się, co to jest kadr i odkryli, jak układa się jego zawartość,
 • zobaczyli, jak wiele na ekranie może zmienić odpowiednio dobrane światło.
Lekcja została przeprowadzona przez profesjonalistów - filmoznawców oraz krytyków filmowych. Po zajęciach otrzymaliśmy także zestaw materiałów edukacyjnych, odnoszących się do obejrzanych filmów i wiedzy przekazanej w czasie "Lekcji w kinie", mające na celu usystematyzowanie i poszerzenie nabytych umiejętności. Następnie zebrani uczestniczyli w seansie filmu "Łapcie tę dziewczynę". Opiekunami naszej grupy byli: pani Natalia Czerepak, pani Anna Mularz oraz pan Dariusz Wójtowicz. Dzieciom bardzo podobała się taka forma zajęć, dlatego wszyscy wrócili zadowoleni.

PASOWANIE NA UCZNIA

| 2015-11-09| Autor: TP,AM |

Dzień 27.10.2015r. w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla najmłodszej klasy. W tym dniu odbyła się bowiem uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów szkoły.
Uroczystość prowadziła nowo wybrana przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, która powitała dyrekcje szkoły, nauczycieli oraz rodziców i uczniów. Po krótkim wprowadzeniu na scenie pojawiła się Królowa Krainy Wiedzy wraz ze swoimi pomocnikami - skrzatami. Na jej polecenie uczniowie klasy II i III udzielili swym młodszym kolegom kilku mądrych rad i wskazówek.Wreszcie przyszedł czas, aby bohaterowie całej uroczystości -uczniowie klasy pierwszej wykazali się wiedzą i umiejętnościami, które zdobyli do tej pory w szkole. Królowa Krainy Wiedzy pochwaliła ich występ i zezwoliła pierwszakom aby przystąpili do uroczystego ślubowania. W niezwykle podniosłej atmosferze po odśpiewaniu przez wszystkich zebranych Hymnu Państwowego, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi polakami, godnie reprezentować swoją szkołę a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani Dyrektor, ogromnym ołówkiem dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Następnie pierwszacy złożyli pamiątkowe odciski swoich palców w Akcie Pasowania.
Po tych wzniosłych chwilach przyszedł czas na wręczenie dyplomów przez wychowawcę klasy oraz upominków od uczniów klasy II i słodkich "rożków obfitości" od rodziców. Cała uroczystość zakończyła się sesją fotograficzną oraz wspólnym, słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców dzieci klasy pierwszej.


WYJŚCIE NA CMENTARZ

| 2015-11-03| Autor: KP,AM |


Dnia 31.10.2015 roku uczniowie klas IV-VI wraz z nauczycielami: p. N. Czerepak, K. Piskur oraz M. Wasielewską - Saja udali się na cmentarz wojenny z I wojny światowej, który znajduje się na wzgórzu za kościołem. Na wspólnej mogile żołnierzy poległych w walkach zapalili znicze oraz odmówili modlitwy. Uczniowie zachowywali się odpowiednio do do refleksyjnego miejsca. Pogoda dopisała także w drodze powrotnej mogli podziwiać piękną polska jesień.
Natomiast młodsi koledzy z klas) 0-III wraz z p. G. Jodłowską, T. Pasek i M. Saja odwiedzili cmentarz parafialny. Na grobie byłego wieloletniego dyrektora szkoły p. Emila Ożgi zapaliły znicze oraz odmówiły modlitwy.
W ten sposób wyraziły szacunek i pamięć dla osób zmarłych.

XV DZIEŃ PAPIESKI

| 2015-10-20| Autor: NCz,AM |


,,Dzień 16 października 1978 r. stał się datą, której nikt nie uczył się na pamięć, a którą znają wszyscy..."- takimi słowami, 16 października 2015 r. w naszej szkole, rozpoczął się apel ku czci wielkiego i świętego Papieża Polaka- Jana Pawła II z okazji Dnia Papieskiego. Tegoroczny temat XV Dnia Papieskiego "Jan Paweł II - Patron Rodziny" ukazuje nam następcę św. Piotra jako wielkiego przyjaciela i orędownika wszystkich rodzin.
Uczniowie klas IV i V przygotowali występ artystyczny i prezentację multimedialną o Karolu Wojtyle , który był nazywany,, Papieżem Rodziny". Jan Paweł II zawsze podkreślał wartość rodziny i wielkość odpowiedzialności jaka spoczywa na rodzicach . Przypominał wszystkim, że od tego, jakie będą rodziny, zależy jakie będą nasze narody i jaki będzie świat. Podkreślał w tym istotną rolę wiary w rodzinie, dzięki której strzeże się podstawowych wartości. Mówił: Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu". Niech to papieskie orędzie stanie się nam drogowskazem życia i umacnia nas i nasze rodziny.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

| 2015-10-20| Autor: NCz,AM |
Zdjęcie 5
Bo nauczyciel jest kapitanem,
co na okręcie dookoła świata
płynie wraz z nami przez szkolne lata.14 października, jak w całej Polsce, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia nie odbywały się lekcje, ale uczniowie byli obecni w szkole i w swobodnej atmosferze spędzali czas z wychowawcami. Uczniowie złożyli życzenia wszystkim nauczycielom i innym osobom zatrudnionym w szkole, dziękując za trud codziennej pracy nad kształtowaniem postaw i wychowaniem młodego pokolenia. Podczas uroczystej akademii głos zabrała pani dyrektor Bożena Kobylarz, która szczególną uwagę zwróciła na odpowiedzialność nauczycieli i rolę ucznia we współczesnej szkole, bez którego przecież nie istniałaby żadna placówka oświatowa.
W części artystycznej, przygotowanej pod kierunkiem pani Natalii Czerepak oraz pani Anny Mularz, uczniowie z Samorządu Uczniowskiego przedstawili scenki z życia szkoły. Zaprezentowano zajęcia humanistyczne , zajęcia matematyczno-przyrodnicze, skecz pt. Dzienniczek Ucznia, a podczas "Zaczarowanej lekcji" uczniowie spotkali się twarzą w twarz z wróżką Luzbajerą.OGNISKO KLAS 0-III

| 2015-10-21| Autor:TP,AM |


Jesień, to pora sprzyjająca organizacji wycieczek i ognisk klasowych.
Korzystając z piękniej, słonecznej pogody dnia 06.10.2015 r. uczniowie klas 0- III uczestniczyli we wspólnym ognisku.
Zostało ono zorganizowane na placu szkolnym. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali wychowawcy klas : p. T. Pasek
i p. G. Jodłowska. Gościnnie była obecna również p. dyrektor.
Dzięki zaangażowaniu i pomocy rodziców którzy przygotowali drewno, miejsce z ławeczkami oraz rozpalili ognisko dzieci miały możliwość zjedzenia zakupionych przez nauczycieli smacznych kiełbasek. Po zaspokojeniu pierwszego głodu przyszedł czas na wspólne gry i zabawy.
Imprezę możemy zaliczyć do bardzo udanych. Dopisali uczestnicy, pogoda i dobre nastroje, a po spotkaniu wszyscy bezpiecznie wrócili do domów.

WYJAZD dnia 01.10.2015
do FABRYKI ZABAWY W STALOWEJ WOLI
KLAS: 0, I, II, III

| 2015-10-07| Autor: GJ,AM |


Fabryka Zabawy zapewniła naszym uczniom zabawę w przytulnej atmosferze jak i aktywny wypoczynek. Każdy obiekt lub zabawka umieszczona na terenie bawialni rozbudzała wyobraźnię Dzieci i pozwalała Im na kreatywną zabawę, która
w efekcie zwiększyła Ich koordynację ruchową i poprawiła sprawność fizyczną i intelektualną. Nasi wychowankowie mieli do dyspozycji dużą konstrukcję 3 poziomową, w skład której wchodziły m.in.:
 • zjeżdżalnia pontonowa, tubowa spiralna i falista 2 torowa,
 • trampolina
 • spider tower (okrągły)
 • tor gokartowy (3 gokarty akumulatorowe)
 • przejścia półłukowe, przejścia tubowe przezroczyste,
 • most wiszący, worki bokserskie, ruchome ściany, piramidki i korale wiszące, mega piłki i wiele innych ciekawych atrakcji.
Dodatkowo wszystkie Dzieci zaproszone zostały do doskonałej zabawy z wykorzystaniem podłogi interaktywnej FunFloor, wyposażonej w bogaty zestaw 40 animacji i gier interaktywnych, ekranów dotykowych wyposażonych w moduły edukacyjne oraz do kreatywnego rysowania po ścianie kolorową kredą.
Fabryka Zabawy pomyślała również o Najmłodszych Dzieciach i przygotowała specjalnie dla Nich ogrodzoną płotkiem Strefę Bobasa z mięciutką podłogą, poduszkami i mnóstwem bezpiecznych zabawek i klocków.
Pobyt w Fabryce Zabawy to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu.
Wyposażenie Sali Zabaw Fabryki Zabawy spełnia najwyższe standardy i posiada wszystkie niezbędne atesty kontroli.

OGNISKO klas IV, V, VI

| 2015-10-06| Autor: NCz,AM |

Dnia 1 października 2015 r. odbyło się ognisko z okazji Dnia Chłopaka. Udział w przedsięwzięciu wzięli uczniowie klas IV-VI. Opiekę nad dziećmi sprawowali nauczyciele: pani Natalia Czerepak, pani Maryla Wasilewska- Saja oraz pan Dariusz Wójtowicz. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali również chętni rodzice, którzy pomogli w organizacji ogniska, przygotowując stoły i ławeczki. Wybrani uczniowie zajęli się dzień wcześniej przygotowaniem miejsca spotkania. Zebrani zaopatrzeni w kije, pyszną kiełbaskę i ziemniaki rozpoczęli wspólną zabawę przy pięknej, słonecznej pogodzie około południa. Przy ognisku wszyscy nie mogli się doczekać pysznego ucztowania. Po smacznym posiłku uczniowie wzięli udział w zabawach ruchowych oraz muzycznych przygotowanych i przeprowadzonych przez Samorząd Uczniowski. Pomysł z ogniskiem okazał się strzałem w dziesiątkę - dzieci, rodzice i nauczyciele byli bardzo zadowoleni, o czym świadczyły szerokie uśmiechy na twarzy.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

| 2015-09-21| Autor: NCz,AM |

W piątek, 18 września 2015 r. uczniowie z naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Klasy 0-III pod opieką G. Jodłowskiej, T. Pasek i M. Wasilewskiej - Saja posprzątały teren wokół szkoły, natomiast uczniowie klas IV-VI wraz z paniami: K. Piskur, N. Czerepak oraz A. Mularz sprzątali okolice pobliskiego lasu, kościoła
i głównej drogi. Uczestnicy akcji otrzymali plastikowe worki na śmieci i ochronne rękawiczki.
Pogoda dopisała, a dzieci z ochotą zabrały się do pracy. Gromadząc odpady, nauczyciele przypomnieli uczniom
o zagrożeniach związanych z zanieczyszczaniem środowiska. W efekcie zapełniliśmy mnóstwo worków na śmieci.
Celem akcji było zachęcenie dzieci do dbałości o swoje otoczenie, promowanie postaw proekologicznych i uczenie ich pokory dla natury.


WYBORY DO RADY SAMORZĄDU

| 2015-09-16| Autor: NCz,AM |


Dnia 15.09.2015 r. w naszej szkole zostały przeprowadzone wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Udział w głosowaniu wzięli uczniowie klas I-VI. Spośród siedmiu kandydatów (Paweł Barnaś, Michał Barnaś, Ciba Daria, Drozd Katarzyna, Janeczko Katarzyna, Jarosz Weronika, Konefał Maria), każdy mógł wytypować maksymalnie trzy osoby.

Z przyjemnością przedstawiamy wyniki:
PRZEWODNICZĄCA: Weronika Jarosz (klasa VI)
ZASTĘPCA: Paweł Barnaś (Klasa V)
SEKRETARZ: Maria Konefał (klasa V) oraz Michał Barnaś (klasa V)
CZŁONKOWIE: Daria Ciba, Katarzyna Drozd, Katarzyna Janeczko


WITAJ SZKOŁO !!!

| 2015-09-02| Autor: NCz,AM |

Nadszedł koniec wakacji, a wraz z nim początek roku szkolnego 2015/2016. W związku z tym pierwszego września Pani Dyrektor oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego przywitali zebrane dzieci i rodziców na auli szkolnej. Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom wiele sukcesów w nauce, a przede wszystkim najstarszym podopiecznym, którzy przystępują w kwietniu do sprawdzianu szóstoklasisty. Następnie zebrani udali się wraz z wychowawcami do poszczególnych klas. Na koniec odbyła się Msza Święta, podczas której uczniowie, rodzice i nauczyciele otrzymali błogosławieństwo na nowy rok szkolny.
Chcielibyśmy również gorąco powitać nowo przybyłe dzieci. Mamy nadzieję, że nasza placówka okaże się dla nich interesującym i przyjaznym miejscem.

Życzymy wszystkim samych satysfakcjonujących osiągnięć!
Copyright © 2009 by Szkoła Podstawowa w Krawcach
Wszystkie prawa zastrzeżone.