\'+!\[\]]+TD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> Szkoła Podstawowa w Krawcach - oficjalna strona

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

| 2017-06-22| Autor:AM, NK. |

Dnia 23 czerwca uroczyście pożegnaliśmy rok szkolny 2016/2017. O godzinie 10.00 udaliśmy się na Mszę Świętą w kościele w Krawcach, podczas której ksiądz proboszcz Eugeniusz Różański pobłogosławił wszystkich, aby bezpiecznie spędzili wakacje. Następnie zgromadziliśmy się na auli w naszej szkole, gdzie odbył się krótki apel. Rozpoczęła go Pani Dyrektor Bożena Kobylarz, która krótko podsumowała cały rok szkolny. Życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji, spędzonych w miłej atmosferze. Później na scenę wkroczyli szóstoklasiści, którzy składali życzenia i podziękowania dla nauczycieli, rodziców, koleżanek i kolegów. Wspomnieli także, że dalej będą uczniami naszej szkoły, gdyż czeka ich ośmioklasowa szkoła podstawowa. Później nastał czas rozdania świadectw z wyróżnieniem oraz nagród. Pani Dyrektor gratulowała uczniom osiągniętych wyników w nauce i zachowaniu oraz zachęcała do dalszej sumiennej pracy, która na pewno zostanie doceniona. Następnie nauczyciele rozdali dyplomy i nagrody za konkursy ogólnopolskie i szkolne przeprowadzone w drugim półroczu. Na koniec uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do poszczególnych klas, gdzie rozdano pozostałe świadectwa i życzono sobie wspaniałego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu!

GALERIA
EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

| 2017-06-22| Autor:AM. |

Dnia 20 czerwca 2017r. uczniowie klasy IV naszej szkoły zdawali egzamin na kartę rowerową. Po pozytywnie zaliczonej części teoretycznej przyszła kolej na sprawdzenie umiejętności jazdy w praktyce.I cześć teoretyczna składała się z 20 pytań. Uczeń miał do wyboru 3 odpowiedzi, spośród których prawidłowa była jedna. Zakres merytoryczny pytań obejmował wiedzę o zasadach ruchu drogowego oraz znajomość wszystkich znaków drogowych. Uczniowie szkoły podstawowej musieli również wykazać się wiedzą, dotyczącą udzielania pierwszej pomocy. II cześć praktyczna obejmowała między innymi ruszanie z miejsca, jazdę po prostej i po łuku, hamowanie, zatrzymanie pojazdu, a także prawidłową zmianę pasa ruchu. Cześć I przeprowadził nauczyciel zajęć technicznych Anna Mularz, do egzaminowania umiejętności praktycznych został zaproszony młodszy aspirant Sławomir Bednarczyk z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Na placu szkolnym oprócz przyszłych rowerzystów, komisji egzaminacyjnej i Pani Klaudii robiącej zdjęcia, była jeszcze jedna dyskretna obserwatorka – wiewiórka (mieszkającej na szkolnym podwórku), która towarzyszyła nam przez cały egzamin bacznie obserwując przebieg egzaminu, a na sam koniec z klasą i bezbłędnie pokonała cały tor. Liczymy, że nowo upieczeni rowerzyści wykażą się rozwagą i świadomie i bezpiecznie będą uczestniczyć w ruchu drogowym. Powodzenia!

GALERIA
SPOTKANIE Z POLICJANTEM

| 2017-06-27| Autor:AM. |

Dnia 21 czerwca w naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli Policji. Celem spotkania była pogadanka z uczniami na temat bezpiecznych wakacji. Funkcjonariusz wyjaśnił naszym podopiecznym, jakie zagrożenia na nich czyhają oraz przedstawił sposoby postępowania w niebezpieczeństwie. Ogromną atrakcją dla dzieci była możliwość przejażdżki prawdziwym radiowozem. Serdecznie dziękujemy pracownikom policji za wizytę.

GALERIA


PIKNIK RODZINNY

| 2017-06-14| Autor:AM,BK. |

Dnia 11 czerwca odbył się Piknik Rodzinny. Pani Dyrektor powitała wszystkich w niedzielne popołudnie, po raz kolejny społeczność wsi i okolicy miała okazję wspólnie spotkać się na Pikniku Rodzinnym. Po raz drugi impreza odbywa się na placu szkolnym. Była to coroczna wspólna inicjatywa rodziców i nauczycieli, która już stała się naszą tradycją. Celem imprezy między innymi jest integracja środowiska. Swoją obecnością zaszczycili nas władze gminy , powiatu ,proboszcz parafii, radni , sołtys. Piknik był również okazją do promocji talentów scenicznych najmłodszych dzieci oraz starszych uczniów jak również zaproszonych zespołów ludowych KALINA , JARZĘBINA. Młodsi uczniowie zaprezentowali tańce , a starsi skupili się na grze aktorskiej w przedstawieniu „Rodzina na dobre i na złe”. Tak jak bywa na naszych piknikach i tym razem nie zabrakło konkursów, loterii fantowych , rywalizacji sportowych-dla dzieci ,rodziców.
Dla uczestników imprezy rodzice przygotowali mnóstwo atrakcji, plac zabaw, poczęstunek. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Radzie Rodziców –za duży wkład pracy przed piknikiem przygotowanie słodkiego poczęstunku, grila oraz nauczycielom.


Za wsparcie finansowe w organizacji tego pikniku, oraz przekazane nagrody rzeczowe dziękujemy:
Wójtowi Gminy Grębów p. Kazimierzowi Skóra
Radnemu Powiaty tarnobrzeskiego p. Markowi Ożga
Krystynie i Stanisławowi Gorczyca właścicielom sklepu „ABC” w Krawcach
Krzysztofowi Ciba właścicielowi Tartaku w Nowym Grębowie
Pawłowi Skrzypacz właścicielowi Tartaku w Nowym Grębowie
Elżbiecie i Marcinowi Łopatka właścicielom Apteki „Izabela”
Marcinowi Pawlina – właścicielowi Firmy RiA w Jamnicy;
Właścicielom Pizzerii „Koliber”;
Właścicielowi Delikatesów Centrów w Grębowie;
Justynie Żarów właścicielce Mobilnego Studia Stylizacji Paznokci.Szczególne podziękowanie kierujemy do wszystkich mieszkańców Krawców, którzy zakupili wykonane przez uczniów i rodziców stroiki świąteczne na organizowanych kiermaszach. To dzięki państwu zdobyliśmy większość środków na organizację pikniku. Dziękujemy zespołom „Kalina” z Zapolednika i „Jarzębina” z Krawców, które przejęły nasze zaproszenie i swoim śpiewem umilały nam wspólnie spędzone chwile. Dziękujemy pani Kseni za przygotowanie występu tanecznego zespołu „Super Gwiazda” , strażakom za pokaz wozu bojowego oraz policji za pokaz i pilnowanie porządku. Absolwentom naszej szkoły za przygotowanie dodatkowych atrakcji w postaci kolorowych balonów i malowania twarzy. Całość imprezy poprowadził DJ PAN MARIANO.
Pragniemy, aby satysfakcja i dobre wspomnienia towarzyszyły Państwu cały czas aż do następnej imprezy środowiskowej w Krawcach
GALERIA

MAGICZNE OGRODY

| 2017-06-22| Autor:AM,TP |

Dnia 08.06.2017r. grupa 45 uczniów PSP w Krawcach głównie z klas młodszych, tj. oddziału przedszkolnego i klas I-III oraz 23 rodziców uczestniczyła w wycieczce szkolnej do bajkowej krainy „Magiczne Ogrody” we wsi Trzcianki koło Janowca.
Celem wyjazdu była edukacja krajoznawcza, ale też integracja dzieci, nauczycielii rodziców, rozw ijanie umiejętności współdziałania w grupie, doznanie sensorycznych doświadczeń stymulujących rozwój i wyobraźnię dziecka oraz kreatywną zabawę, a ponadto promowanie aktywnego, rodzinnego spędzania czasu wolnego bez używek i niezdrowego jedzenia.
Magiczne ogrody to 14 krain tematycznych wkomponowanych w piękny krajobraz w których zamieszkuje 30 interaktywnych, ruchomych figur pobudzających dziecięcą ciekawość i fantazję. To piękne miejsce z wieloma wyjątkowymi gatunkami drzew, kwitnących krzewów, pachnących kwiatów, szumiących wodospadów i strumieni. Wkomponowane w otoczenie place zabaw wyposażone są w urządzenia sprzyjające wspaniałej zabawie i poznawaniu przez dzieci nowych umiejętności. Przekraczając bramę „Magicznych Ogrodów” staliśmy się częścią niezwykle barwnego świata zamieszkałego przez tajemnicze istoty. Już na dziedzińcu Domu Czarodzieja przywitały nas dwa olbrzymie futrzane Krasnoludy -strażnicy ogrodu. Z tego miejsca mogliśmy podziwiać piękną całego parku z widoczną w oddali fontanną i marchewkowym polem. Wróżka Smużka – nasza przewodniczka poprowadziła nas alejką wzdłuż tysięcy pachnących róż, wrzosów i orchidei do stałych mieszkańców ogrodu: smoków, skrzatów – Bulwiaków, magicznych ptaków i psotnych Mordoli wykradających dynie olbrzymim Krasnoludom. Ich gród wzorowany na średniowiecznej wiosce zamieszkują jeźdźcy. My również pomagaliśmy w obronie Grodu walcząc na miecze. Wodny Świat i Smocze Gniazdo to kraina zamieszkała przez smoki, dzieci mogły posiedzieć na jajach z wykluwającymi się smoczkami. Wielką atrakcją był przejazd kolejką przez Kwiatową Dolinę by poznać zamieszkałe tam ziemne skrzaty Bulwiaki i psotliwe włochate Mordole. Do krainy wjeżdża się pod olbrzymią różową gąsienicą, która przyjaznym uśmiechem wita dzieci. Na końcu Mroczysko, strefa w której trzeba zmierzyć się z własnym strachem w mrocznej, bagnistej krainie pełnej jaszczur i jadowitych węży. Po wyczerpującym zwiedzaniu Magicznych Ogrodów wszyscy uczestnicy posilili się pysznym ,,zestawem wojownika”, był to również czas na przypomnienie jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz życie bez wszelkiego rodzaju używek. W późnych godzinach popołudniowych zmęczeni, ale zadowoleni powróciliśmy do Krawców. Wycieczka do Magicznych Ogrodów to była wspaniała przygoda, ale również okazja do spędzenia wspólnie czasu na świeżym powietrzu i wspólnej zabawie. Utwierdziła nas również w przekonaniu, że tu zacierają się różnice pokoleniowe. Dorośli zaś nabierają pewności, że możliwe jest zachowanie w sobie cząstki dziecka, również w wieku dojrzałym.

GALERIA
DZIEŃ DZIECKA

| 2017-06-02| Autor:AM,NK. |

Dnia 1 czerwca 2017 w naszej szkole hucznie obchodziliśmy Dzień Dziecka. Uczniowie mieli zapewnione wiele atrakcji. Starsi podopieczni rozpoczęli dzień spacerem po okolicy, natomiast młodsi oglądali film animacyjny. Następnie odbyły się rozgrywki sportowe prowadzone przez pana Dariusza Wójtowicza. Z boiska sportowego uczniowie wraz z nauczycielami przenieśli się na salę gimnastyczną, gdzie od godziny 900 prym wiódł pan DJ. Dzieci uczestniczyły w wielu muzycznych zabawach i konkursach. Wielką atrakcją była prawdziwa budka z lodami( sponsorowanymi prze Panią Dyrektor i nauczycieli), gdzie miły pan serwował smaki: czekoladowe, truskawkowe, waniliowe i wiele innych. Każdy mógł podejść i nawet dorośli mogli poczuć się jak dzieci. Wszyscy byli bardzo zadowoleni. Mamy nadzieję, że umililiśmy dzieciom ich święto.
GALERIA

PIKNIK POKOLEŃ

| 2017-05-30| Autor:AM,GJ. |


GALERIA

WYCIECZKA W TATRY
24-26 MAJA 2017

| 2017-06-01| Autor:AM,NK. |


W dniach 24-26 maja uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w wycieczce w Tatry. Kierownikiem wycieczki była pani Natalia Kucper, a opiekunami: panie Anna Mularz i Maryla Wasielewska-Saja, pan Dariusz Wójtowicz. Celami wyjazdu były: poznanie ciekawych miejsc regionu tatrzańskiego, zabytków przyrody, kultury i historii, obcowanie z kulturą, tradycją i obrzędami Podhala, przypomnienie i wykorzystanie w praktyce zasad bezpiecznego poruszania się po górach, upowszechnianie wśród młodzieży atrakcyjności wędrowania po górskich szlakach jako formy wypoczynku łączącego walory poznawcze z poprawianiem kondycji fizycznej, kształtowanie postawy szacunku wobec kultury innego regionu, budzenie świadomości przynależności narodowej i wdzięczności za dziedzictwo kulturalno – narodowe, rozbudzanie zainteresowania i zaciekawienia bogactwem i pięknem polskich gór, ogromnym dorobkiem kulturalnym ludzi związanych z Podhale, rozwijanie umiejętności funkcjonowania w grupie rówieśniczej.
Pierwszego dnia o godzinie 8:00 wyruszyliśmy do miejscowości Małe Ciche, gdzie zapewniony mieliśmy nocleg i posiłek. Po dotarciu na miejsce zakwaterowaliśmy się w hotelu „Oliwia” i zjedliśmy pyszny obiad. Późnym popołudniem wybraliśmy się na spacer po okolicy, podczas którego podziwialiśmy górskie krajobrazy, wsłuchując się w szum strumyka. Po zaczerpnięciu świeżego, górskiego powietrza posililiśmy się pieczonymi kiełbaskami. Wieczorem dzieci miały do dyspozycji salę gier i zabaw, gdzie mogły grać w piłkarzyki, tenisa stołowego oraz bilarda.
Drugi dzień był bardzo intensywny. Po wczesnej pobudce i sytym śniadaniu wyruszyliśmy do Kuźnic na dolną stację kolejki na Kasprowy Wierch. Uczniowie byli zachwyceni, gdyż większość pierwszy raz korzystała z tego typu transportu. Duża wysokość i mijane ośnieżone szczyty wzbudziły wiele emocji. Na Kasprowym Wierchu uczestnicy wycieczki dostrzegli nagłą zmianę klimatu, a temperatura spadła do 0. Mieli okazję powrócić do czasu zimy i pospacerować po śniegu. Po zjeździe na dół udaliśmy się na Krupówki do kina 7D, gdzie uczniowie przenieśli się do krainy piratów. Na własnej skórze odczuli szybki zjazd łódką z wodospadu, pryskającą wodę na twarz i węże łapiące za nogi. Cała przygoda skończyła się w cichej zatoczce z syrenami. Mimo iż na salę mogło wejść tylko osiem osób, pozostali nie nudzili się, bo na ekranie widzieli zachowanie swoich kolegów podczas seansu. Gdy na sali uczniowie przeżywali spotkanie z piratami, to na zewnątrz było słychać salwy śmiechu. Następnie udaliśmy się na termy do Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie mogliśmy skorzystać z dobrodziejstwa niezwykłych wód oraz zrelaksować się po ciężkim dniu. Wieczorem zjedliśmy obiadokolację, a później chętni mogli skorzystać z sali tanecznej, gdzie była zorganizowana dyskoteka. Warto wspomnieć, że nasi uczniowie nawiązali wiele nowych przyjaźni z dziećmi ze szkoły podstawowej z okolic Maciejowic pod Warszawą, z którymi zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.
Trzeciego dnia po wykwaterowaniu się z hotelu wyruszyliśmy do Zakopanego na Krupówki oraz pod Gubałówkę. Dzieci miały czas na spacer, posiłek oraz zakup pamiątek. Po południu wyruszyliśmy w drogę powrotną połączoną z przystankiem na obiad. Do Krawców wróciliśmy około godziny 20, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni!
Czekamy na kolejną wycieczkę za rok.
GALERIA

WYJŚCIE NA CMENTARZ

| 2017-05-16| Autor:AM,NK. |

17 maja uczniowie naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor Bożeną Kobylarz oraz nauczycielami wybrali się na pobliski cmentarz, aby złożyć kwiaty na grobie byłej pani dyrektor Kazimiery Ożga. Wszyscy zgromadzeni odmówili razem modlitwę, a następnie chwilą ciszy uczcili pamięć o zmarłej.


GALERIA

DZIEŃ NIEZAPOMINAJKI

| 2017-05-16| Autor:AM, BK. |

W naszej szkole 15 maja 2017 r obchodziliśmy Dzień Niezapominajki, który obchodzony jest w Polsce od 2002 roku. W tym dniu uczniowie klas 0-III pod kierunkiem Pani Bożeny Kobylarz promowali szczególnie walory polskiej przyrody i różnorodność biologiczną, przypomineli o potrzebie jej ochrony jak również wykonali prace plastyczne.
Dodatkowo „niezapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc sytuacji, lokalnych tradycji. Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka, dostrzeżenia go na własnym osiedlu, dzielnicy czy mieście, przypomina o istocie dbania o nasze otoczenie.

Czy wiesz, że…
W dosłownym tłumaczeiu niezapominajka, to z języka greckiego "mysie uszko"( mys-mysz i us-uszko). W Polsce często nazywana jest niezabudką. To kwiat, który najczęściej kojarzony z dzieciństwem, sielskimi widokami i bieganiem po lesie. Należy do roślin ogórecznikowatych, łatwych w uprawie, nie wymagających czasochłonnych pielęgnacji. Dlatego spotkać go możnana wielu kontynentach. Niezapominajki rosną w stanie dzikim w Europie, Azji, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Australii i Afryce. Rodzaj obejmuje ok. 50 gatunków.Najczęściej spotykamy niezapominajki w kolorze niebieskim z żółtymi środkami, ale są również białe czy różowe. Część z nas może również pamiętać wiersz Marii Konopnickiej pt. "Niezapominajki", rozpoczynający się słowami: Niezapominajki, są to kwiatki z bajki!...
Nazwa niezapominajki, podobnie jak w polskim związana jest z pamięcią, a właściwie niezapominaniem.
Aby dbać, trzeba pokochać, aby pokochać - trzeba poznać.
Nie będziemy czuli potrzeby szanowania czegoś, czego nie znamy.


Forget me not – po angielsku
Wu Wang Cae – po chińsku
Niezabudka – po rosyjsku
Wasurena gusa – po japońsku
Forglemmigej – po duńsku
Fórglemmigej – po szwedzku
Forglem-mig-ikke – po norwesku
Vergißmeinnicht – po niemiecku
Nontiscordardimé – po włosku
Vergeet-mij-nietje – po holendersku
Nomeolvides – po hiszpańskuGALERIA

"UCZCIJMY ŚWIĘTA MAJOWE"

| 2017-05-05 Autor:KP,AM. |


W dniu 04. 05. 2017r. odbyły się w naszej szkole uroczystości związane z obchodami 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a także Święta Flagi RP. Uczniowie klasy VI pod kierunkiem p. Katarzyny Piskur przedstawili krótką inscenizację z obrad Sejmu Wielkiego. Nie zabrakło także popularnych pieśni patriotycznych i wierszy ( w wykonaniu najmłodszych dzieci) poświęconych temu ważnemu dla Polaków wydarzeniu. Powagę Święta podkreślały galowe stroje dzieci oraz przypięte do piersi, wykonane własnoręcznie biało- czerwone flagi. Na koniec uczniowie najstarszej klasy zatańczyli poloneza. Tak przygotowana uroczystość uświadomiła wszystkim jak ważny jest dzień 3 Maja dla wszystkich Polaków. Ale przede wszystkim miała na celu kształtowanie poczucia przynależności do narodu.GALERIA

"CHROŃ DZIECI PRZED INTERNETOWYMI ZAGROŻENIAMI"

| 2017-04-26| Autor:NK,AM. |

Dnia 25.04.2017 odbyła się prelekcja pod tytułem „Chroń dzieci przed internetowymi zagrożeniami”, w której udział wzięli rodzice naszych uczniów. Spotkanie poprowadziły przedstawicielki Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowej Dębie. Została poruszona między innymi tematyka związana z aktywnością dzieci na portalach społecznościowych. Zwrócono uwagę na niebezpieczeństwa, które czyhają na młodych ludzi w sieci. Ponadto szczegółowo omówiono kwestie dotyczące zagrożeń, związanych z różnymi grami komputerowymi i wpływie wirtualnego świata na umysł dziecka oraz postrzeganie przez niego rzeczywistości.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować paniom z PPP w Nowej Dębie, za przeprowadzenie tak wartościowej prelekcji, a także rodzicom za udział w spotkaniu i wysłuchanie dobrych rad. Liczymy na dalszą współpracę.GALERIA

DZIEŃ ZIEMI

| 2017-04-26| Autor:AM. |
GALERIA

„ The Nightingale and the Rose”
– Słowik i Róża, czyli o tym jak dużo kosztuje Miłość…

| 2017-04-26| Autor:AM,KP. |

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie kl. IV i V pod kierunkiem p. Katarzyny Piskur wystawili przedstawienie w języku angielskim według Oscara Wilde’a pt. „ The Nightingale and the Rose” – Słowik i Róża, czyli o tym jak dużo kosztuje Miłość…
Bajka opowiadała o zarozumiałości i nic nie wartych obietnicach. Bohaterem był Słowik, który bezinteresownie poświęcił życie w imię miłości. Niestety jego poświęcenia nikt nie docenił, a o śmierci słowika nigdy się nie dowiedziano.

Obsada aktorska:
Słowik – Patryk Szewc kl. IV
Chłopak – Bartłomiej Saja kl. V
Dziewczyna – Milena Saja kl. V
Żabki – Ola Gortych kl. IV, Oliwka Żak kl. IV
Motylki – Amelka Stadnik kl. IV, Angelika Puzio kl. V
Róża Biała – Dominika Kieparda kl. V
Róża Żółta – Leo Saja kl. V
Róża Czerwona – Patrycja Sudoł kl. V
Narrator I – Klaudia Koryga kl. V
Narrator II – Wiktoria Szewc kl. IV

Na zakończenie dziewczynki z klasy VI - Kasia Drozd, Karolinka Sączawa, Marysia Konefał oraz Amelka Stadnik z kl. IV zaśpiewały piosenkę pt. „Every time we touch” – Cascada.
Występ został nagrodzony gromkimi brawami!
Zaangażowanie dzieci w przygotowanie przedstawienia przyczyniło się do podniesienia wśród uczniów motywacji do nauki języka angielskiego, oraz utrwalenia i wzbogacenia słownictwa.

GALERIA
ŻYCZENIA WIELKANOCNE

| 2017-04-12| Autor:NK,AM. |
Alleluja – biją dzwony
Alleluja – echo głosi
Chrystus bowiem Zmartwychwstały
W serca nasze pokój wnosi!

Babcia tańczy


Dnia 12 kwietnia reprezentacja uczniowska naszej szkoły – Milena Saja oraz Szymon Bąk – udali się do Urzędu Gminy w Grębowie, aby złożyć serdeczne życzenia wielkanocne władzom gminy. Nasi podopieczni obdarowali pracowników urzędu pięknymi, własnoręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi. Dzieci nie zapomniały także o Pani Prezes Banku Spółdzielczego w Grębowie, której również przekazały życzenia od całej społeczności szkolnej.

GALERIA

WIELKANOC, WIELKANOC...

| 2017-04-12| Autor:NK,AM. |


Wielkanoc, Wielkanoc,
świat zimy się obudził.
Te święta to pamiątka,
że Chrystus zbawił ludzi.


Tymi słowami uczniowie klasy VI przywitali wszystkich na apelu wielkanocnym, który odbył się 12.04.2017. Spotkanie miało na celu przygotować naszych wychowanków do właściwego przeżywania Triduum Paschalnego - Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty, by wreszcie w Wielką Niedzielę cieszyć się i radować ze zmartwychwstania Pana Jezusa. Piątoklasiści opowiedzieli o zwyczajach i tradycjach wielkanocnych, a następie szóstoklasiści pięknie wyrecytowali wiersze związane z tymi świętami.Na koniec uczniowie złożyli wszystkim serdeczne życznia, do których dołączyła się Pani Dyrektor, życząc dzieciom, rodzicom i pracownikom szkoły zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych. Przygotowaniem apelu zajął się Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekuna – pani Natalii Kucper oraz pani Anny Mularz.
Wielkanoc oraz wiosenne zwiastuny zostały zaakcentowane w naszej szkole nie tylko podczas apelu. Na oknach oraz korytarzach pojawiła się śliczna dekoracja, przygotowana przez nauczycieli.

GALERIA
KIERMASZ WIELKANOCNY

| 2017-04-04| Autor:NK,AM. |Dnia 2 kwietnia 2017 r. w kościele w Krawcach odbył się Kiermasz Wielkanocny. Było świątecznie i wiosennie. Podczas kiermaszu można było podziwiać oraz zakupić wielkanocne cudeńka – wszystkie wykonane własnoręcznie. Rękodzielnicze dzieła: baranki, pisanki, kraszanki, stroiki, palmy i wiele innych przygotowali rodzice, uczniowie i nauczyciele. Rodzice również przeprowadzili sprzedaż ozdób. Nasz kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji. Całkowity dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na organizację Pikniku Rodzinnego w Krawcach, przewidzianego na czerwiec.

GALERIA
WIZYTA W STRAŻY

| 2017-04-04| Autor:NK,AM. |

Dnia 31.03.2017 uczniowie naszej szkoły wybrali się na salę edukacyjną „Ognik” przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nisku. Na początku serdecznie powitał nas prowadzący zajęcia pan strażak oraz zapoznał z zasadami BHP panującymi na sali. Następnie zostały przeprowadzone zajęcia w zakresie: zagrożeń, jakie mogą powstać w domu, właściwych zachowań podczas pożaru, zasad ewakuacji, zasad udzielania pomocy. Dużymi atrakcjami dla uczniów były: ewakuacja z zadymionego pomieszczenia, zabawne edukacyjne filmy na temat bezpieczeństwa, a także możliwość wykorzystania swojej wiedzy w praktyce, ćwicząc reanimację na fantomie. Na koniec każdy uczeń otrzymał Dyplom Małego Strażaka oraz odblaskową zawieszkę.

GALERIA
ŚWIAT MOTYLI

| 2017-04-03| Autor:NK,AM. |


Dnia 23 marca 2017 klasy V -VI wraz z opiekunami: Panią Dyrektor Bożeną Kobylarz oraz panią Natalią Kucper wybrały się do Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli na wystawę „Świat motyli”. Uczniowie mogli oglądać piękną wystawę przyrodniczą. Przed zwiedzającymi otworzył się barwny i tajemniczy świat motyli ze wszystkich zakątków ziemi. Obok tych niezwykłych owadów wystawa przybliżyła także bogactwo towarzyszącej im fauny.
Ekspozycja dotyczyła zwierząt z poszczególnych stref klimatycznych, jednak główna uwaga została skupiona na Australii i Nowej Gwinei, miejsc znanych z wyjątkowej przyrody i gatunków nie występujących nigdzie indziej. Na wystawie wyeksponowano imponująca kolekcję motyli, która należy do zbiorów Muzeum Przyrodniczego ISEZ PAN w Krakowie. Okazy pochodzą praktycznie ze wszystkich rejonów świata, na których te zwierzęta występują, między innymi z Afryki, Ameryki Południowej, Azji i Oceanii. Uczniowie mogli zobaczyć rekordzistę wśród motyli charakteryzujących się największą powierzchnią skrzydeł, a także najmniejszego motyla o mikroskopijnej wielkości mierzącego kilka milimetrów. Niewątpliwą atrakcją była specjalnie zaaranżowana woliera z żywymi okazami motyli egzotycznych i roślinnością. Obok zwierząt egzotycznych nie zabrakło przedstawicieli fauny z naszej strefy klimatycznej. Były to zwierzęta żyjące w Puszczy Sandomierskiej, w lasach które znamy i chętnie odwiedzamy. Dzieci poznały gatunki chronione, zwierzęta pożyteczne, wzbogacające lokalne ekosystemy.
Wycieczka do muzeum była dla uczniów niecodzienną lekcją przyrody. Piękna wystawa zrobiła na nich ogromne wrażenie, która na długo pozostanie w ich pamięci.

GALERIA
WARSZTATY WIELKANOCNE

| 2017-03-30| Autor:KP,AM. |


Dnia 29.03.2017 uczniowie klasy V oraz panie: Natalia Kucper i Katarzyna Piskur, wzięli udział w warsztatach wielkanocnych, które odbyły się terenie ZSPiSP w Wydrzy. Uczestniczyły w nich dzieci z Krawców, Grębowa i Wydrzy wraz z opiekunami. Wszyscy przybyli o godz. 8.30 i od razu z dużym zapałem przystąpili do pracy. Można było uczestniczyć w zajęciach kulinarnych, wyplatania koszyków z wikliny ekologicznej, zdobienia pisanek , haftu i dziergania na szydełku. Dla większości dzieci było to pierwsze spotkanie z igłą, tamborkiem czy szydełkiem. Zajęcia prowadzone były przez mieszkanki Wydrzy, które chętnie i z wielkim oddaniem udzielały rad przy wykonywaniu prac. Przepiękne prace stworzone przez Panie znalazły się na wystawie przygotowanej przez organizatorów warsztatów.
Uczniowie klasy V z Wydrzy zaprezentowali zgromadzonym krótką część artystyczną, a zajęciom towarzyszyła muzyka relaksacyjna – odgłosy lasu. Zapracowanych uczestników ugoszczono białym barszczykiem i słodkim poczęstunkiem. Panowała miła i serdeczna atmosfera. Nasi uczniowie wrócili z warsztatów bogatsi o nowe doświadczenia i umiejętności.


GALERIA
POCZĄTEK KALENDARZOWEJ WIOSNY

| 2017-03-21| Autor:AM. |

Macie już dość zimy? My też, dlatego dzisiaj 21.03.2017 uroczyście witaliśmy wiosnę. W tym celu klasa VI i klasa I przedstawiły wiosenny program artystyczny. Pierwszoklasiści przedstawili krótką scenkę, w której zwierzęta witały Panią Wiosnę. Szóstoklasiści natomiast omówili zmiany zachodzące w przyrodzie wiosenną porą, zaprezentowali wiosenne tradycje, a także pokazali zabawny skecz. Na koniec odbyła się rewia mody, prezentująca kolekcję "WIOSNA 2017".
Pierwszy dzień wiosny 2017 wypada 21 marca, we wtorek. Tego dnia rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Natomiast wiosna astronomiczna nadeszła dzień wcześniej, w poniedziałek 20 marca punktualnie o godzinie 1129.
Początek wiosny od dawien dawna był okresem, na który ludzie wyczekiwali przez całą długą zimę. Pierwszy dzień astronomicznej wiosny to zapowiedź cieplejszych dni. Przyroda budzi się do życia, drzewa pokrywają się pąkami, listkami i kwiatami, ptaki wracają z ciepłych krajów. Nic dziwnego, że człowiek tak bardzo tęskni za tą porą roku, a jej początkowi nadaje znaczenie symboliczne.
Astronomiczna wiosna przypada w dzień równonocy wiosennej, co oznacza, że dzień i noc trwają wtedy tyle samo. Od tej pory dzień wydłużać się będzie jeszcze przez trzy miesiące.


GALERIA
CYRK SZOK

| 2017-03-20| Autor:NK,AM. |

20 marca 2017 r. zawitał do naszej szkoły cyrk "Szok". Jak się okazało, nazwa odpowiadała rzeczywistości, gdyż dwoje artystów wprawiło w zachwyt zebraną publiczność - przedszkolaków i uczniów, nie wyłączając szóstoklasistów. Dzieci bawiły się świetnie, oglądając pokaz ekwilibrystyki żonglowania piłeczkami, kółkami czy maczugami, oraz wiele zadziwiających sztuczek i zabawnych psikusów. Były nie tylko widzami, ale i próbowały swych talentów cyrkowych, włączając się czynnie do zabawy. Największe zainteresowanie wzbudził wąż, który wywołał wiele emocji. Każde dziecko mogło dotknąć węża, a niektóre dzieci trzymały go na rękach.
Wspaniały występ cyrku zakończył się gromkimi brawami.


GALERIA
8 MARCA - DZIEŃ KOBIET

| 2017-03-08| Autor:NK,AM. |

Miłym wydarzeniem był uroczyście obchodzony w naszej szkole Dzień Kobiet dnia 8.03.2017. W szkole panował wesoły, wiosenny ( nie tylko z powodu tulipanów) nastrój. Aby umilić to święto wszystkim paniom i dziewczynom, Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pań: N. Kucper i A. Mularz przygotował kabaretowy program artystyczny. Podczas występu na auli szkolnej uczniowie z klasy VI i kilka dziewcząt z klasy V zaprezentowały przedstawienie, w którym zademonstrowali swoje umiejętności aktorskie i muzyczne. Mieliśmy okazję spotkać się z niezwykłym przybyszem z planety Pom-Pon, który opowiadał o swojej wycieczce na Ziemię i spotkaniu z jedną z mieszkanek. Następnie wysłuchaliśmy dyskusji bezrobotnego męża z zapracowaną żoną. Aby rozładować kobiece emocje, wystąpiły dwie pary taneczne w rytmach samby i tango. W kolejnej części podsłuchaliśmy męskie rozmowy o kobietach.
Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w imieniu swoim i męskiej części społeczności szkolnej złożył wszystkim paniom życzenia.


GALERIA
AKCJA - ZBIÓRKA KSIĄŻEK- ZAKOŃCZONA !!!

| 2017-03-07| Autor:MWS,AM. |

W lutym 2017r.,zakończyła się zbiórka książek do biblioteki dla Domu Pomocy Społecznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Mokrzyszowie. Akcja została zorganizowana i przeprowadzona w naszej szkole w ramach,,Roku Wolontariatu” z inicjatywy nauczycieli – K. Piskur, N, Kucper, A. Mularz i M.W. Saja. Nasi uczniowie bardzo chętnie przynosili różne książeczki, które znacznie ubogaciły księgozbiór nowo powstałej biblioteki w Domu Pomocy w Mokrzyszowie. Zebrano 127 książeczek o różnej tematyce wśród których znalazły się zarówno lektury szkolne jak i publikacje naukowe, albumy oraz literatura piękna.

Wszystkim uczestnikom, biorącym udział w akcji zbierania książek, bardzo dziękujemy za zaangażowanie i ,, dobre serca”.

Podopieczni Domu Pomocy Społecznej przekazali naszej szkole serdeczne podziękowania i szczere wyrazy uznania za wrażliwość i otwarcie na potrzeby drugiego człowieka. Na pamiątkę otrzymaliśmy figurki Aniołków wykonane własnoręcznie przez mieszkańców Domu Pomocy.

,,Czasami… potrzeba tak mało, by uszczęśliwić tych,
Którzy znajdują się obok nas ‘’GALERIA
KARNAWAŁ 2017

| 2017-02-16| Autor:AM. |

Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki i odpoczynku na feriach uczniowie SP w Krawcach niewątpliwie zasłużyli na dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się we współpracy z panią klubową Anną Rzeźnicką w Domu Ludowym w Krawcach 16 lutego.
Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, serpentynami, gwiazdami zachęcała do zabawy.
Wielu uczniów zaprezentowało wspaniałe i oryginalne stroje. Przebrania były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom, jak i rodzicom. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszystkim do tańca przygrywał DJ. Tegoroczna zabawa karnawałowa należała do udanych.


GALERIA
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

| 2017-02-20| Autor: GJ, AM. |
„Niechaj Dziadzio z Babunią tak nam długo żyją,
Póki komar i mucha morza nie wypiją.
A ty mucho, ty komarze pijcie wodę powoli,
Aż się Babcia i Dziadzio nażyją do woli.”Babcia tańczy
Dzień Babci i Dziadkato wyjątkowe święto, przynoszące wiele radości i wzruszeń zarówno dla samych zainteresowanych, jak również dla całej rodziny.
Od dawna wiadomo jak nieocenioną pomocą i wsparciem są Oni dla swych wnucząt. Dają im bezwarunkową
i bezkompromisową MIŁOŚĆ nie dającą się porównać z jakimkolwiek rodzajem innego uczucia. Dlatego też, tak ważnym jest, aby dzieci dorastając okazywały swym Dziadkom miłość, wdzięczność i zrozumienie. Doskonałym czasem na kształtowanie uczucia przywiązania do tych wspaniałych osób jest właśnie okres w którym obchodzimy
Dzień Babci i Dziadka.
Obchody DNIA BABCI I DZIADKA odbyły się w naszej szkole 16 lutego. Jak co roku dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III przygotowały dla swych ukochanych Dziadków wzruszający, chwytający za serce występ. Były wiersze, piosenki oraz laurki .
Uczniowie spisali się na medal wykonując bez chwili zawahania kolejne punkty programu artystycznego, a przybyli goście nie ukrywali swego wzruszenia i podziwu dla małych artystów. Po części artystycznej dzieci wręczyły swym gościom kolorowe laurki, a dziadkowie jak to mają w zwyczaju obdarowali swe pociechy słodkim upominkiem.
Następnie wszyscy zasiedli do pysznego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Po zdegustowaniu przygotowanych pyszności nadszedł czas na wspólną zabawę przy dźwiękach muzyki. Babcie i Dziadkowie ruszyli w tany ze swymi wnuczętami zapominając na chwilę o trudach codziennego dnia.


GALERIA

WYJAZD NA LODOWISKO

| 2017-02-20| Autor:KP,DW,AM. |

Nadeszła prawdziwa zima. Czas na łyżwy! 10 lutego został zorganizowany wyjazd na lodowisko w Tarnobrzegu. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VI. Opiekunami grupy uczniów byli: p. Dariusz Wójtowicz, p. Natalia Kucper oraz p. Katarzyna Piskur. Na lodowisku uczniowie spędzili dwie godziny.
Wszyscy świetnie bawili się na lodowej tafli, wyczyniając różne akrobacje zespołowo i indywidualnie.
Podstawowe korzyści płynące z jazdy na łyżwach to zgrabna sylwetka, efektywne spalanie kalorii, dobra kondycja i zdrowy wygląd. Ponadto jazda na łyżwach uczy koordynacji ruchowej, gracji i doskonale dotlenia organizm. Na łyżwach pracuje całe ciało. Nieustannie próbując utrzymać równowagę i zapanować nad rękami i nogami, sprawiamy, że większość mięśni jest poddawana ciągłemu napinaniu. Intensywnie ćwiczą mięśnie obręczy biodrowej oraz górna część ciała – zwłaszcza ramiona i ręce.
Po tak wyczerpującym i wartościowym treningu uczniowie w świetnych humorach wracali do domu.


GALERIA
GALA
podsumowująca realizacje projektu
„ Klucze do czystej Puszczy Sandomierskiej”

| 2016-12-21| Autor:KP,AM. |

Dnia 21.12. 2016r. w ZSO Grębów odbyła się gala poświęcona realizacji projektów pn. „Klucze do czystej Puszczy Sandomierskiej” – znaczy zrównoważony rozwój w regionie - w partnerstwie z Zespołem Szkół Ogólnokształcących w Grębowie oraz Publicznych Szkół Podstawowych w Wydrzy i Krawcach. Na podsumowanie projektu przybyli: Wójt Gminy Grębów Kazimierz Skóra, Wice Wójt pan Robert Pędziwiatr, Prezes Koła Łowieckiego „Leśnik” Tarnobrzeg – Pan Janusz Zbyrat oraz członek Zarządu Koła i myśliwych: Pani Mariola Cygan – Skarbnik Koła, a także wszyscy młodzi uczestnicy projektu wraz z opiekunami. Poszczególne Koła Miłośników Przyrody oraz sekcja Zielonego Wolontariatu przedstawiły krótkie prezentacje wybranych działań i akcji. Prezentację Koła Miłośników z Krawców przedstawiła Katarzyna Janeczko i Michał Barnaś. Kolejnym etapem Gali był quizu drużynowy, w którym naszą szkołę reprezentowali Paweł Barnaś, Michał Barnaś i Konrad Kolano. Najprzyjemniejszą częścią gali było rozdanie nagród i podziękowań.

Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w projekcie „ Klucze do czystej Puszczy Sandomierskiej”. Była to dla nas ogromna zabawa, ale także cenna lekcja, która na pewno zostanie w pamięci na długo, a wiedzę, którą wynieśliśmy wykorzystamy nie raz.
Szkolne Koło Miłośników Przyrody wraz z opiekunem p. Katarzyną Piskur

GALERIA
WIGILIA


| 2016-12-21| Autor:KP,AM. |

Dnia 21 grudnia 2016 roku odbyła się wigilia szkolna. Uroczyste spotkanie przy wspólnym stole rozpoczęły klasy I-III. Następnie zostały przedstawione jasełka. Dzieci, dzięki efektowym strojom i talentom aktorskim, pięknie zaprezentowały historię narodzenia Syna Bożego. Występ młodych aktorów spotkał się z ogromnym uznaniem całej publiczności. Przedstawienie będzie można jeszcze podziwiać 6 stycznia 2017 roku, podczas mszy w kościele w Krawcach.
Po jasełkach przyszedł czas na łamanie się opłatkiem i składanie serdecznych życzeń wśród klas starszych – IV-VI. Uczniowie zasiedli przy świątecznie nakrytym, wigilijnym stole, na którym królowały tradycyjne potrawy: barszcz czerwony z uszkami, strucla z makiem, domowy kompot. Wszyscy uczestnicy zajadali się pysznościami, a potem wspólnie kolędowali. Po wigilii zebrani udali się do domów, by w rodzinnym gronie przygotować się do nadejścia Jezusa Chrystusa.
Pragniemy w szczególności podziękować Radzie Rodziców za pomoc w organizacji tej cudownej uroczystości. Jeszcze raz życzymy wszystkiego dobrego.
Wesołych Świąt!!!

GALERIA
ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE


| 2016-12-21| Autor:KP,AM. |

Dnia 21 grudnia reprezentacja uczniowska naszej szkoły – Milena Saja oraz Szymon Bąk – udali się do Urzędu Gminy w Grębowie, aby złożyć serdeczne życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne władzom gminy. Nasi podopieczni obdarowali pracowników urzędu pięknymi, własnoręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi. Dzieci nie zapomniały także o Pani Prezes Banku Spółdzielczego w Grębowie, której również przekazały życzenia od całej społeczności szkolnej.

GALERIA
WYJAZD DO NADLEŚNICTWA
NOWA DĘBA

| 2016-12-19| Autor:KP,AM. |

Dnia 15 grudnia 2016 r. "Koło Miłośników Przyrody" wraz z opiekunem p. Katarzyną Piskur i "Zielonym Wolontariatem" uczestniczyło w wycieczce do Alfredówki – Nadleśnictwa Nowa Dęba. Uczestnicy zapoznali się z charakterystyką pracy Nadleśnictwa. Odwiedzili ścieżkę przyrodniczą oraz odbyli pogadankę związaną z ochroną lasów a także biotopem środowisk leśnych obszaru Nadleśnictwa. Spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem z kiełbaskami. W drodze powrotnej uczestnicy odwiedzili Gminny Zakład Komunalny w Grębowie. Uczniowie zapoznali się ze sposobami zagospodarowania odpadów. Wizyty studyjne odbyły się w ramach projektu "Klucze do czystej Puszczy Sandomierskiej".


GALERIA

AKCJA POD HASŁEM
"Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska"

| 2016-01-04| Autor:KP,AM. |


Przez cały miesiąc w naszej szkole prowadziliśmy zbiórkę karmy dla Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia „ Chrońmy zwierzęta”, które kieruje schroniskiem dla zwierząt. Dzieci chętnie przynosiły suchą karmę a także karmę w puszkach. W zbiórkę produktów zaangażowane były panie: Katarzyna Piskur, Natalia Kucper oraz Maryla Wasielewska- Saja. Zwieńczeniem akcji były wizyta (14.12.2016r.) w naszej szkole pracowników schroniska wraz z przesympatycznym podopiecznym pieskiem. Pani opowiadała o schronisku, o machowiakach ( pieskach ze schroniska), a także odpowiadała na pytania dzieci.
Dziękujemy dzieciom za hojne dary dla schroniska, a Pani ze stowarzyszenia za interesujący wykład. Życzymy Wam wielu owocnych dalszych działań.


GALERIA

WIZYTA W DOMU DZIECKA „OCHRONKA ”
w Stalowej Woli

| 2016-12-10| Autor:NK,AM. |

Dnia 14.12.2016 wybraliśmy się do Domu Dziecka „Ochronka” im. św. Brata Alberta w Stalowej Woli. Celem naszych odwiedzin było przekazanie zebranych artykułów chemicznych, które pozyskaliśmy podczas zorganizowanej przez nas akcji w ramach „Roku Wolontariatu”. Zbiórka produktów odbyła się na przełomie listopada i grudnia, i miała miejsce w naszej szkole, a także w okolicznych sklepach: u Państwa Gorczyców oraz w GS Grębów. W związku z tym pragniemy podziękować wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz mieszkańcom Krawców za hojne dary.
Nasza wizyta w Domu Dziecka wzbudziła ogromną radość. Wybrani szóstoklasiści wraz z opiekunami – panią Natalią Kucper oraz panią Katarzyną Piskur – przekazali na ręce pani dyrektor Domu Dziecka – Annie Miller – zebrane artykuły chemiczne. Pani dyrektor przybliżyła nam historię placówki, opowiedziała o jej funkcjonowaniu oraz wychowankach. Zostaliśmy zaproszeni na słodki poczęstunek, a następnie zwiedzaliśmy budynek. Obecne tego dnia podopieczne oprowadzały nas również po swoich pokojach, które okazały się bardzo przytulne i dobrze wyposażone. Na koniec otrzymaliśmy ręcznie wykonaną przez wychowanków choinkę, do której dołączono bożonarodzeniowe życzenia i wyrazy wdzięczności za pamięć i przekazaną pomoc z naszej szkoły. Wizyta w Domu Dziecka uświadomiła nam, jak ważna w życiu człowieka jest rodzina. Uczniowie dowiedzieli się, że miłość, uczciwość i systematyczna praca są kluczami do sukcesu. Przeprowadzona zbiórka wzbudziła w nas natomiast chęć i potrzebę niesienia pomocy drugiej osobie.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do naszej akcji! Serdeczne Bóg zapłać!


GALERIA
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

| 2016-12-15| Autor:NK,AM. |

W roku szkolnym 2016/2017 postanowiliśmy podjąć wiele inicjatyw w ramach „Roku Wolontariatu”. Jedną z nich było przeprowadzenie kiermaszu bożonarodzeniowego, gdyż magiczny czas świąt szczególnie zachęca nas do jednoczenia się i wspierania innych.
Pierwszy etap akcji polegał na wykonaniu ozdób świątecznych przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Bardzo duży wkład w przygotowanie dekoracji i kiermaszu mieli rodzice, tworząc własne warsztaty artystyczne, podczas których „wyczarowali” niezwykłe choinki, wianuszki, stroiki i bombki. Drugim etapem przedsięwzięcia była sprzedaż ozdób, przeprowadzona w niedzielę 11.12.2016 na terenie kościoła w Krawcach przez panie: Natalię Kucper i Annę Mularz. Pozostałe dekoracje można było nabywać jeszcze przez cały tydzień, a także w niedzielę 18.12.2016.
Zebrane środki podczas kiermaszu zostaną przeznaczone na wsparcie organizacji Pikniku Rodzinnego w Krawcach,zaplanowanego na czerwiec 2017. Pragniemy, aby nasi uczniowie oraz wszyscy mieszkańcy Krawców mieli zapewnione niesamowite atrakcje i mogli cieszyć się wspólnie spędzonymi chwilami w miłej, rodzinnej atmosferze.
Przeprowadzona akcja uświadomiła nam, że wspólnymi siłami możemy zdziałać wiele dobra. Warto włączać się w różne przedsięwzięcia, gdyż możemy sprawić wiele radości innym osobom, a szczęście drugiego człowieka jest bezcenne.
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy pomogli nam przeprowadzić kiermasz. Składamy także niezmierne wyrazy wdzięczności mieszkańcom Krawców za wsparcie naszej inicjatywy i pokazanie, że warto pomagać.

GALERIA
WARSZTATY ARTYSTYCZNE - RECYKLINGOWE

| 2016-12-12| Autor:KP,AM. |

W dniu 8 grudnia 2016r uczniowie klas II – VI brali udział w warsztatach artystyczno – recyklingowych pn. „ Ze starego coś nowego”. Warsztaty zostały przeprowadzone w nawiązaniu do akcji „ Stop dzikim wysypiskom śmieci”. Ten specjalny blok zajęć pozwolił przybliżyć dzieciom tematykę ochrony środowiska. Uczniowie wykorzystując na pozór niepotrzebne przedmioty - odpady ,takie jak : gazety, butelki, puszki, słoiki itp., wykonali mnóstwo niepowtarzalnych przedmiotów. Uczestnicy przy tym świetnie się bawili. Wśród materiałów warsztatowych nie zabrakło profesjonalnych dodatków dekoratorskich, pasmanteryjnych. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dzieci powstały Eko- Produkty, które obecnie tworzą piękną wystawę na korytarzu szkolnym. Jest to zarazem kampania informacyjna na rzecz ochrony przyrody. Warsztaty prowadziły Pani Mariola Cygan i Pani Katarzyna Skrzypacz. Nad bezpieczeństwem czuwały Teresa Pasek, Anna Mularz, Katarzyna Piskur, Natalia Kucper.


GALERIA
MIKOŁAJKI
WYJAZD DO RZESZOWA

| 2016-12-07| Autor:KP,AM. |

OGŁOSZENIE


W Mikołajki- 6 grudnia , uczniowie klas starszych wraz z opiekunami : D. Wójtowicz, K. Piskur, A. Mularz, M.W. Saja, wyruszyli w nietypową podróż do kina w Rzeszowie. Pierwszym etapem podróży był dojazd wraz z Rodzicami do stacji PKP Grębów, gdzie uczniowie przesiedli się do szyno-busa. Przejazd szyno-busem okazał się prawdziwą atrakcją dla dzieci, ponieważ większość z nich podróżowała takim środkiem lokomocji po raz pierwszy w życiu. Emocji nie brakowało.
Kolejną atrakcją był film 3D pt. „Fantastyczne zwierzęta” w kinie Helios w galerii Rzeszów. Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć to pierwszy z serii pięciu filmów. I jako taki – chociaż fabularnie stanowi rzecz zamkniętą – jest także wprowadzeniem do nieco odmiennego świata, niż mieliśmy do czynienia w Harrym Potterze. Przede wszystkim inne są czas i miejsce, w jakim dzieją się wydarzenia. To już nie szkoła magii i krótkie wstawki na współczesną Anglię, a Nowy Jork z lat 20. ubiegłego wieku. Ta zmiana nie oznacza wcale, że mamy do czynienia z filmem mniej magicznym i niesamowitym, a elementy nadprzyrodzone świetnie współgrają ze scenografią i kostiumami w klimatach retro.
Po wyczerpującym ( 2 godzinnym) seansie udaliśmy się na zasłużony wypoczynek oraz obiad. Po zregenerowaniu sił wyszyliśmy, w obfitych opadach śniegu , w powrotną drogę do domu. Uczniowie mieli okazję podziwiać piękną zimową scenerię z okien mknącego szyno -busa. Należy wspomnieć że tego dnia widzieliśmy sporo Świętych Mikołajów, a jeden z nich z nami rozmawiał i pozował do zdjęć. Były to niezapomniane chwile.


GALERIA
ZABAWA ANDRZEJKOWA

| 2016-11-25| Autor:NK,AM. |


Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Dzieci z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dzień – dzień tajemniczych zabaw, połączony z tańcem i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Ten niezwykły czas, tradycyjnie miał również miejsce 22 listopada w naszej szkole. Dyskoteka trwała aż 4 godziny. Brali w niej udział wszyscy uczniowie szkoły wraz z gronem pedagogicznym. Niezwykłą atrakcją andrzejkowego balu były wróżby przygotowane przez Samorząd Uczniowski oraz prezentacja strojów, przygotowanych specjalnie na ten tajemniczy wieczór. Uczniowie wcielili się w różnych bohaterów z bajek i baśni. Wszyscy bawili się świetnie. Chętnie zajmowali miejsce na parkiecie i tańczyli w rytm ulubionej muzyki, przygotowanej przez profesjonalnego DJ-a. W czasie dyskoteki organizowano wiele ciekawych i przebojowych zabaw. Były także przerwy, na których wszyscy bawiący się wzięli udział w poczęstunku, przygotowanym przez rodziców. Na wszystkich czekały wszelkiego rodzaju domowe ciasta i ciasteczka. Dzieci skończyły dyskotekę andrzejkową w dobrym i radosnym nastroju. Były zmęczone, ale zadowolone. Wspólna zabawa okazała się dla wszystkich uczniów wspaniałym i niezapomnianym przeżyciem.


GALERIA
,,Do krainy wiedzy drzwi Wam otwieramy”
UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA UCZNIA KLASY I

| 2016-11-23| Autor:GJ,AM. |

W dniu 18 listopada 2016 roku w \naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni: Wójt Gminy Grębów Kazimierz Skóra, Ks. Proboszcz Eugeniusz Różański, Pani dyrektor, wychowawcy, nauczyciele, uczniowie i rodzice uczniów. Podczas akademii uczniowie klasy I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszych miesiącach nauki w szkole. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Po programie artystycznym Pani dyrektor uroczyście pasowała uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”. Wychowawczyni wręczyła pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia. Koledzy z klasy II przygotowali dla młodszych uczniów drobne upominki, a rodzice smaczny poczęstunek. Na zakończenie uroczystości ks. Eugeniusz Różański pobłogosławił uczniów i życzył im sukcesów oraz wiele wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

GALERIA: Wyjazd edukacyjny

PLANETARIUM

| 2016-11-21| Autor:GJ,AM. |


Dnia 21 listopada przyjechała do nas firma, która zajmuje się obsługą mobilnego planetarium. Planetarium przenośne jest unikalnym narzędziem dydaktycznym, pozwalającym na pokazanie zjawisk astronomicznych i geograficznych zachodzących na niebie oraz zilustrowanie praw fizycznych rządzących ruchem ciał niebieskich. Zarówno dla młodszych jak i starszych, była to okazja do poszerzenia swojej wiedzy i odbycia cudownej podróży w niezwykły świat astronomii.
Zastosowane techniki multimedialne – projekcja sferyczna - są interaktywną formą spotkań, umożliwiającą rozwijanie kreatywności oraz wyobraźni przestrzennej uczniów.
Obejrzenie projekcji w planetarium to była nie tylko świetna zabawa, ale też doskonałe źródło wiedzy i doskonały sposób popularyzacji astronomii wśród dzieci i młodzieży.


GALERIA: Wyjazd edukacyjny
SADZENIE DRZEWEK

| 2016-11-21| Autor:KP,AM. |


18 listopada 2016 roku w ramach akcji „ Zielone płuca mej wsi” , uczestnicy Szkolnego Koła Miłośników Przyrody wraz z opiekunem wspólnie podjęli się akcji nasadzania drzewek na terenie naszej szkoły. Koło nasadziło 9 drzewek śliwy ozdobnej. Akcja została przeprowadzona w ramach działań w projekcie pn. „ Klucze do czystej Puszczy Sandomierskiej”.


GALERIA: Wyjazd edukacyjny
WYJAZD DO KINA

| 2016-11-16| Autor:KP,AM. |


15 listopada 2016 roku grupa uczniów z naszej szkoły wraz z uczniami ze szkoły w Wydrzy pojechała do kina Ballada w Stalowej Woli. Wyjazd był prezentem od księdza proboszcza za czynne uczestnictwo dzieci w nabożeństwach różańcowych w miesiącu październiku. Obejrzeliśmy animowany film Trolle o uśmiechniętych , rozśpiewanych i bardzo kolorowych stworkach . Jak zwykle zakończenie było optymistyczne, dlatego wszyscy wyszli z kina z uśmiechami na twarzach. Nad bezpieczeństwem czuwali : ksiądz proboszcz E. Różański, pani M. Saja i pani K. Piskur.


GALERIA: Wyjazd edukacyjny
ŚWIĘTO SZKOŁY

| 2016-11-10| Autor:NK,AM. |

1O listopada jak co roku uczniowie naszej szkoły uroczyście obchodzili Święto Szkoły a w nim kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę ( 98. rocznicę).
Dzień rozpoczęliśmy od zajęć z wychowawcami, podczas których wspominaliśmy osobę Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który od siedmiu lat jest patronem naszej placówki. Następnie przemaszerowaliśmy ze sztandarem szkoły do kościoła na Mszę Świętą. Po mszy uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście: przedstawiciel władzy samorządowej - pan wójt Kazimierz Skóra, przedstawiciel rady gminy Artur Barnaś oraz ksiądz proboszcz Eugeniusz Różański, przybyli do szkoły na cześć artystyczną. Szkolną akademię przygotowali uczniowie kl. IV-VI pod kierunkiem nauczycieli: pani Maryli Wasielewska-Saja i Katarzyna Piskur. Pierwsza część dotyczyła Kardynała Stefana Wyszyńskiego, dzięki której mogliśmy przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia z życia patrona. W części drugiej uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Ponadto została przedstawiona prezentacja multimedialna, obrazująca drogę do niepodległej Polski. Został również rozstrzygnięty szkolny konkurs wiedzy o naszym patronie. Dzieci wykazały się zaskakującą i wnikliwą wiedzą na temat życia i działalności Prymasa Polski. Pani Dyrektor wraz z organizatorami konkursu wręczyły nagrody wszystkim uczestnikom. Na koniec głos zabrali nasi goście: pan Kazimierz Skóra, który po swoim wystąpieniu rozdał dzieciom słodkości, oraz ksiądz proboszcz, od którego jak co roku otrzymujemy cenną książkę, która wzbogaci nasz księgozbiór.


GALERIA: Wyjazd edukacyjny
ILUZJONISTA
SZKOŁA Z PASJĄ

| 2016-11-08| Autor:NK,AM. |

W dniu 4 listopada 2016 r. naszą szkołę odwiedził iluzjonista. Przez krótką chwilę nasza szkoła zamieniła się w miejsce pełne niesamowitych sztuczek rodem z cyrkowych przedstawień. Artysta przez 45 minut zachwycał publiczność szkolną swoim magicznym show. Uczniowie chętnie uczestniczyli w pokazywanych sztuczkach, asystując przy nich, a także obserwując z zapartym tchem. Nasz gość pozostawił po sobie miłe wspomnienie i pokazał nam że niemożliwe staje się możliwe.


GALERIA: Wyjazd edukacyjny
WYJAZD EDUKACYJNY DO
ROZTACZAŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO
w ramach projektu pt.
"KLUCZE DO CZYSTEJ PUSZCZY SANDOMIERSKIEJ"

| 2016-11-07| Autor:KP,AM. |


Dnia 03.11.2016 r. członkowie naszego Szkolnego Koła Miłośników Przyrody wraz z członkami kół w Wydrzy i Grębowie wyjechali na wycieczkę do Roztoczańskiego Parku Narodowego. Celem wizyty był Zwierzyniec, jeden z głównych ośrodków Roztocza Środkowego.
Pierwszym punktem programu była wizyta w Ośrodku Edukacyjno – Muzealnym w Zwierzyńcu. Dzieci obejrzały film edukacyjny . Zapoznały się między innymi z metodami, sposobami i formami zachowania naturalnych zasobów przyrodniczych. Film trwał około 30 minut a dzieci obejrzały go z ogromnym zainteresowaniem. Następnie udały się na zwiedzanie wystawy stałej w muzeum przyrody.
Kolejnym punktem programu było przejście wraz z przewodnikiem ścieżką przyrodniczą na Bukową Górę. Czas przejścia trwał około 2 godzin. Wędrówka zakończyła się w miejscowości Sochy przy cmentarzu upamiętniającym niemiecką pacyfikację wsi 1 czerwca 1943 r.
Na koniec wszyscy udali się na pyszny obiad do stołówki szkolnej przy Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu.
Do Krawców dotarliśmy około godziny 17-tej.


GALERIA: Wyjazd edukacyjny
WYJŚCIE NA CMENTARZ

| 2016-11-02| Autor:NK,AM. |

Okres przed Świętem Wszystkich Świętych to dobry moment na wspomnienie o tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych i odpowiednim zachowaniu się na cmentarzu. Dnia 28 października 2016 r. uczniowie kl. „0”-VI wraz z wychowawcami udali się na pobliski cmentarz parafialny, by zapalić znicze na grobach swoich bliskich oraz odmówić modlitwę za dusze zmarłych. Dzieci odwiedziły także grób wieloletniego dyrektora naszej szkoły, świętej pamięci Pana Emila Ożgę. Uczniowie w ciszy obserwowali sztukę cmentarną, zwracały uwagę na nagrobki, napisy i informacje na płytach nagrobnych, podziwiali również ludzi sprzątających groby swoich najbliższych. Wizyta na cmentarzu uzmysłowiła im kruchość ludzkiego losu oraz nieuchronność przemijania. Zdali sobie sprawę, że należy dbać o groby zmarłych i kulturalnie zachowywać się w takim miejscu.
Uczciliśmy również pamięć patrona szkoły poprzez zapalenie znicza i złożenie kwiatów przy tablicy pamiątkowej.


GALERIA: Wyjazd do lasu
WYCIECZKA DO LASU
w ramach projektu
"KLUCZE DO CZYSTEJ PUSZCZY SANDOMIERSKIEJ"

| 2016-10-21| Autor:KP,AM. |

Dnia 20 października 2016 roku 15 uczniów ze Szkolnego Koła Miłośników Przyrody w składzie: Paweł B., Michał B., Konrad K., Maria K., Kasia D. , Kasia J., Karolina S., Bartek S., Leo S., Angelika P., Klaudia K., Patrycja S., Patryk Sz., Wiktoria Sz., Ola G., pod opieką pani Katarzyna Piskur i przy wsparciu wolontariuszy z gimnazjum w Grębowie, udało się na wycieczkę do pobliskiego lasu w ramach działań w projekcje pn. „Klucze do czystej Puszczy Sandomierskiej”.
Pierwszym zadaniem działań była lokalizacja dzikich wysypisk śmieci. Uczestnicy dokonali oszacowania ilości i objętości wysypisk oraz udokumentowali je fotografiami. Kolejnym zadaniem była piesza wędrówka wzdłuż wałów, by zlokalizować obecność siedlisk lisów, bobrów i innych zwierząt, których nory zagrażają szczelności wałów przeciwpowodziowych.
Ponadto dzieci obserwowały, fotografowały i notowały odkryte zasoby naturalne czyli ptaki, zwierzęta, ciekawe okazy drzew
i roślin.
Na koniec wszystkim uczestnikom został zapewniony poczęstunek w postaci pieczonych kiełbasek na ognisku.


GALERIA: Wyjazd do lasu
DZIEŃ PAPIESKI

| 2016-10-17| Autor:MWS,AM. |


Tegoroczny –XVI już Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem " Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Jak co roku nasza społeczność szkolna aktywnie włączyła się w obchody tego święta, uczestnicząc, dnia 17 października 2016 r , w apelu przygotowanym przez uczniów kl. IV-VI pod kierunkiem M. W. Saja.
Rozważania Papieża Polaka o Bożym miłosierdziu, przeplecione były utworami muzycznymi. Uczniowie zaśpiewali ukochaną pieśń papieża - " Barkę” przy akompaniamencie ucznia z klasy VI- Szymona Bąka. Całości dopełnił film dokumentalny z ostatniej pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski , która odbyła się w sierpniu 2002r.
Dzień Papieski był okazją do przypomnienia pięknego nauczania Jana Pawła II o miłosierdziu Bożym.
Kult Bożego miłosierdzia, jak złota nić wpisał się w pontyfikat Ojca Świętego.To On przyczynił się do jego rozwoju. Tajemnica Bożego miłosierdzia stopniowo dojrzewała w jego życiu a odsłonił nam ją zwłaszcza jako papież. 30 kwietnia 2000r.w Rzymie, dokonał kanonizacji siostry Faustyny Kowalskiej i ustanowił Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Podczas ostatniej pielgrzymki do Polski w Łagiewnikach,u stóp Jezusa Miłosiernego zawierzył Bożemu Miłosierdziu losy całego świata .

Jan Paweł II przychodził jako Apostoł Miłosierdzia. Stawał w obronie życia ludzkiego poprzez nieustanne nawoływanie do pokoju. Umacniał rodziny jednoczył się z cierpiącymi i samotnymi. Niestrudzenie głosił Słowo Boże i przemierzał drogi świata, aby świadczyć,że Jezus Chrystus jest Drogą , Prawdą i Życiem, a Bóg bogaty w miłosierdzie pragnie przygarnąć każdego człowieka.
Papież wiedział jak bardzo tajemnica Bożego miłosierdzia jest potrzebna współczesnemu światu. Mówił, że wezwanie do głoszenia światu miłosiernej miłości Boga nie wyczerpuje się tylko w słowie. Ojciec Święty zachęcał abyśmy ,,przekuli” doświadczenie miłosierdzia Bożego na czyn i stali się świadkami miłości miłosiernej w świecie.


GALERIA: Dzień Papieski
DZIEŃ NAUCZYCIELA

| 2016-10-14| Autor:NCz, AM. |

Z okazji święta swoich nauczycieli i wychowawców uczniowie naszej szkoły (klas starszych) dnia 13.10.2016r. przygotowali (oczywiście przy dyskretnej pomocy tychże) uroczysty apel.
Treścią części artystycznej apelu były żartobliwe piosenki, wiersze i skecze na szkolne tematy. Nie zabrakło także, oczywiście, gorących słów podziękowania za trud codziennej, wspólnej nauki i solennych zapewnień o poprawieniu zachowania oraz stopni za naukę.


GALERIA: Dzień Nauczyciela


Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do nagrodzenia pracowników szkoły. Wykorzystali to nasi uczniowie organizując w tym roku Szkolną Galę Oscarową, na której zostali uhonorowani nauczyciele i pracownicy szkoły.

W kategorii „BAW SIĘ Z NAMI LALECZKAMI”
nagrody otrzymały Panie: Grażyna Jodłowska, Barbara Chmiel i Agnieszka Sudoł.
W kategorii „PRZYJACIÓŁKA CYBERMISIA I MILUSIA”
nagrodę zdobyła Pani Teresa Pasek.
Kolejna kategoria to „ ZNAWCA CRZĄSZCY I CHRABĄSZCZY”
a laureatką w tej kategorii została Pani Sabina Gortych.
Zwycięzcą w kategorii „ PLUSIK I MINUSIK”
została Pani Anna Mularz.
Kolejna kategoria to „PAŁECZKI , TYCZKI I POTYCZKI”,
w której zwyciężył Pan Dariusz Wójtowicz.
Następna kategoria to „ MUZA MŁODYCH TWÓRCÓW”
jej laureatką została Pani Natalia Czerepak.
Bezkonkurencyjną w kategorii „ KŁAM NIE GRZESZĄC”
okazała się katechetka Pani Maryla Wasielewska – Saja.
W kategorii „ ENGLISH IS NOT EASY”
zwyciężyła bezapelacyjnie Pani Katarzyna Piskur.
Bezkonkurencyjne w kategorii „ PRZYJACIÓLKI SZCZOTECZKI I ZMIOTECZKI”
okazały się Panie: Maria Szewc, Maria Saja i Nina Matuszewska.
Laureatką w kategorii „ZARADNA MATKA DYREKTORKA ”
została Pani Bożena Kobylarz.

Nagroda

WYJAZD DO KINA "BALLADA"

| 2016-10-14| Autor:NCz, AM. |

Dnia 7 października 2016 uczniowie naszej szkoły byli w kinie "Ballada" w Stalowej Woli na filmie "Sekretne życie zwierzaków domowych". Jeżeli ktoś myśli, że kiedy zostawia swoje ukochane zwierzaki w domu, one zajmują się wyłącznie tęsknotą za nim, cóż, jest w błędzie. Zwierzaki prowadzą swoje własne, osobne życie, pełne przygód, intryg i zabawy. A ich główne zmartwienie polega na tym, aby ludzie nie dowiedzieli się o ich sekretnych poczynaniach. Kiedy tylko zamykamy za sobą drzwi… wreszcie mogą być sobą.
Animacja bardzo spodobała się dzieciom, dostarczyła wiele pozytywnych wrażeń i niejednokrotnie wywołała uśmiech na twarzy. Dzięki poznanej historii, uczniowie uświadomili sobie, że należy sobie pomagać oraz dbać o swoich przyjaciół i bliskich.


Sekretne życie zwierzaków domowych
WYBORY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

| 2016-10-03| Autor:NCz, AM. |

Dnia 29.09.2016 w naszej szkole zostały przeprowadzone wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Do głosowania byli uprawnieni wszyscy uczniowie klas I-VI. Każdy mógł wybrać maksymalnie trzech kandydatów. A oto wyniki:


PRZEWODNICZĄCA:
Katarzyna Drozd kl. VI

ZASTĘPCA:
Michał Barnaś kl. VI

SEKRETARZ:
Paweł Barnaś kl. VI

CZŁONKOWIE RSU:
Maria Konefał kl. VI,
Karolina Sączawa kl. VI,
Klaudia Koryga kl. V,
Angelika Puzio kl. V,
Wiktoria Szewc kl. IV,
Patryk Szewc kl. IV,
Oliwia Żak kl. IV.Galeria: Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

ŻYWA LEKCJA HISTORII

| 2016-10-06| Autor: AM,NCz. |


30 września gościliśmy w naszej szkole grupę artystyczną „Rewita". Rekonstruktorzy odtworzyli dawną kulturę średniowieczną - wprowadzenie do epoki, opis ekwipunku i uzbrojenia, podział społeczny. Występ, który stał się „żywą lekcją historii”, wzbudził duże zainteresowanie wśród zgromadzonych. Uczniowie mieli okazję obejrzeć między innymi pasowanie na rycerza Michała z klasy VI, który jako rycerz przybrał imię Joshua.. Była to przygoda pełna ciekawostek, podczas której można było wziąć udział w turnieju, dotknąć miecza, jak również zostać zakutym w dyby, czego doświadczył Kamil z klasy VI – nie bardzo mu było do śmiechu, gdy musiał wytrzymać małe tortury. Dobrze, że tylko małe. Podczas pokazu odbyła się też prezentacja ekwipunku i uzbrojenia rycerzy. Zaprezentowano ponad dwadzieścia rodzajów broni, składającej się na rycerski rynsztunek. Każdy uczeń mógł wziąć miecz czy buzdygan do ręki, by przekonać się, jakiej siły i zręczności wymagało posługiwanie się nimi. Uczniowie naszej szkoły z pełnym zaciekawieniem oraz zaangażowaniem obserwowali pokaz. Zaprezentowany występ w sposób praktyczny i interesujący poszerzył wiedzę uczniów na temat epoki średniowiecza.


Galeria: Zywa lekcja historii

SPRZĄTANIE ŚWIATA

| 2016-09-23| Autor: KP,AM |

Wrzesień jest tym miesiącem , w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. Tym razem przebiegała ona pod hasłem

"Podaj dalej...Drugie życie odpadów".

To już po raz 23 Polska przystąpiła do międzynarodowej akcji mającej na celu poprawę czystości kraju.
20 września 2016 roku uczniowie klas I- VI pod opieką pani K. Piskur, M.Wasielewskiej – Saja i A.Mularz, wyposażeni w worki i rękawice wyruszyli wzdłuż głównej ulicy Krawców , aby usunąć wszelkie śmieci. Dzieci wróciły z pełnymi workami odpadów . Akcja uświadomiła im jak ważne jest dbanie o nasze środowisko naturalne.

Galeria: Sprzątanie Świata
SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

| 2016-09-26| Autor: GJ, AM |

Dnia 15 września w naszej szkole gościli Pani sierżant Izabela Gongola i Pan aspirant Artur Burdzy z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.
Na spotkaniu z uczniami poruszyli wiele zagadnień dotyczących bezpieczeństwa, zarówno w drodze do szkoły, jak i na jej terenie. Przypomnieli zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, wskazali niebezpieczeństwa grożące na drodze. Zwrócili uwagę na wyposażenie w ubiory i elementy odblaskowe, aby być bezpiecznym i widocznym uczestnikiem ruchu jako pieszy i rowerzysta. Dzieci dowiedziały się też, iż kierować samodzielnie rowerem po drodze publicznej mogą wówczas, gdy zdobędą kartę rowerową. Dokument ten można uzyskać w szkole, po ukończeniu 10 lat i zdaniu egzaminu
z przepisów ruchu drogowego. W przeciwnym razie muszą być pod opieką osoby dorosłej.
Rozmowa z policjantami była dla dzieci dużą atrakcją, dlatego chętnie poznawały zasady ruchu drogowego.
Uczniowie klasy I otrzymali opaski odblaskowe .
Za udzielenie cennych rad i wskazówek bardzo serdecznie dziękujemy.Galeria: Spotkanie z policjantamiWITAJ SZKOŁO !!!

| 2016-09-01| Autor: NCz,AM |

Nadszedł koniec wakacji, a wraz z nim początek roku szkolnego 2016/2017. Najpierw odbyła się Msza Święta, podczas której uczniowie, rodzice i nauczyciele otrzymali błogosławieństwo na nowy rok szkolny. Następnie wszyscy udali się do szkoły. Nauczyciele oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przywitali zebrane dzieci i rodziców na auli szkolnej. Pani Teresa Pasek w imieniu Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom wiele sukcesów w nauce.Później zebrani udali się wraz z wychowawcami do poszczególnych klas.
Chcielibyśmy również gorąco powitać nowo przybyłe dzieci. Mamy nadzieję, że nasza placówka okaże się dla nich interesującym i przyjaznym miejscem.

Życzymy wszystkim samych satysfakcjonujących osiągnięć!


Galeria: Witaj Szkoło


Copyright © 2009 by Szkoła Podstawowa w Krawcach
Wszystkie prawa zastrzeżone.