ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

| 2018-06-25 |Autor:AP,AM|

22 czerwca 2018 roku Szkoła Podstawowa w Krawcach, jak i wszystkie szkoły w kraju, świętowała zakończenie roku szkolnego 2017/2018. W ten radosny dzień odbyła się akademia, na której uczniowie zaprezentowali krótką i ostatnią już w tym roku część artystyczną. Na początku pięknie zaśpiewały dzieci z klasy 0, które do występu przygotowała pani Grażyna Jodłowska. Potem, swój artystyczny skecz zatytułowany "Żegnaj szkoło, z tobą smutno, bez ciebie niewesoło" zaprezentowała klasa VII. Występ przygotowała pani Anna Mularz z pomocą pani Anny Płoskoń. Satyryczne przedstawienie bardzo rozbawiło wszystkich obecnych uczniów, nauczycieli i rodziców. Następnie odbyła się oficjalna część, w której pani dyrektor Bożena Kobylarz wręczała najlepszym i wyróżnionym w konkursach uczniom nagrody książkowe oraz podziękowała rodzicom za owocną współpracę, życząc wszystkim bezpiecznego wypoczynku na wakacjach. Po zakończeniu apelu uczniowie otrzymali od swoich wychowawców świadectwa i wszyscy udali się na Mszę Świętą do kościoła. Nabożeństwo w intencji dzieci prowadził ks. Proboszcz Eugeniusz Różański z parafii św. Józefa Robotnika z Wydrzy oraz ks. Sylwester, który przyjechał w rodzinne strony. Na organach grał i śpiewał utalentowany uczeń klasy VII- Szymon Bąk. Ciepłymi i serdecznymi słowami oraz życzeniami błogosławieństwa Bożego zakończyła się wspólna modlitwa i wszyscy udali się na zasłużony wypoczynek.

GALERIA


KONKURS PIOSENKI EKOLOGICZNEJ

| 2018-06-11 |Autor:AP,AM|

14 czerwca 2018 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krawcach na szkolnym ogrodzie posadzili dwa piękne młode drzewka- świerka i tuję. Otrzymały je dla szkoły dziewczynki z klasy II: Julka Burdzy, Natalka Dec i Maja Kędzia za uczestnictwo i wyróżnienie w 33 Konkursie Piosenki Ekologicznej organizowanym przez LOP. Konkurs miał miejsce w tarnobrzeskim MDK-u. Uczennice "wyśpiewały" drzewka piosenką "Poważna sprawa", którą ćwiczyły pod okiem pani Urszuli Janeczko. Wyróżnionym dziewczynkom serdecznie gratulujemy!!!GALERIA


BEZPIECZNE WAKACJIE - POGADANKA

| 2018-06-11 |Autor:AP,AM|

14 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyła się pogadanka na temat bezpiecznego zachowania się dzieci podczas wakacji. Gościła u nas starszy sierżant Izabela Gągola oraz młodszy aspirant Paweł Łuszczak- oboje z Posterunku Policji w Grębowie. Spotkanie z uczniami pod hasłem „Bezpieczne wakacje” miało na celu uświadomienie i przypomnienie podstawowych zasad bezpiecznego wypoczynku.
Na początku pogadankę miały maluszki. Pani policjantka przypomniała młodszym dzieciom, że nie wolno im chodzić samym do lasu ani nad wodę. W czasie wycieczek z rodzicami dziecko powinno być zabezpieczone przed kleszczami. Nie wolno również bez opieki dorosłej osoby jeździć na rowerze czy chodzić po drodze.
Następnie zasady bezpieczeństwa były omawiane z klasami od IV do VII. Tutaj już zostały poruszone inne zagrożenia. Pan policjant przypomniał o kategorycznym zakazie jazdy na quadach oraz zbliżania się i wchodzenia na teren poligonu. Zarówno dzieci jak i młodzież tylko pod opieką dorosłych i tylko w wyznaczonych do tego miejscach mogą kąpać się i wypoczywać na wodą. Bezpieczeństwo musi być również zachowane na drodze. Dziecko posiadające kartę rowerową powinno przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Zachowanie bezpieczeństwa, to także mądre korzystanie z Internetu. Ważną rzeczą jest aby zarówno w życiu realnym jak i wirtualnym nie używać przemocy wobec drugiej osoby.
Mamy nadzieję, że uczniowie będą stosować się do powyższych zasad i wszyscy cali i zdrowi spotkamy się po wakacjach.GALERIA


WYCIECZKA ROWEROWA DO GRĘBOWA

| 2018-06-11 |Autor:AP,AM|

8 czerwca 2018 roku uczniowie z klasy VI i VII naszej szkoły gościli w ZSO w Grębowie. Celem wyjazdu było uczestnictwo w Ogólnopolskiej Akcji Masowego Czytania, które miało miejsce również w gminie Grębów. Edycja 2018 pod hasłem "Jak nie czytam, jak czytam" przyciągnęła także inne szkoły z naszej gminy. Więcej na temat akcji do poczytania na stronie www.czytamy.org. Akcja połączona była również z gościnnymi występami artystycznymi, grami sportowymi, a także poczęstunkiem. Szkoła Podstawowa z Krawców zaprezentowała mistrzowskie wykonanie słynnej belgijki. W trakcie występu uczniowie z innych szkół przyłączali się do tańca, który przeobrażał się we wspólny integracyjny show. Spontaniczna reakcja młodzieży zaskoczyła wszystkich, a najbardziej uczniów z Krawców. Umiejętność wspaniałego wykonania belgijki młodzież zawdzięcza panu Dariuszowi Wójtowiczowi, który przez wiele tygodni misternie przygotowywał występ. Serdecznie mu za to dziękujemy, bo bez niego nie byłoby wspólnej zabawy !!!
GALERIA

PIKNIK RODZINNY
"SZCZĘŚLIWI, BO RAZEM"

| 2018-06-08 |Autor:AP,AM|

6 czerwca 2018r. w naszej szkole odbył się piknik rodzinny, w tym roku pod hasłem "Szczęśliwi, bo razem". Impreza zaczęła się o 8 rano występami uczniów SP w Krawcach. Wszystkie dekoracje sceniczne zaprojektowała i przygotowała pani Anna Mularz z pomocą pani Anny Płoskoń. Cześć artystyczną rozpoczęły przedszkolaki pod kierownictwem pani Grażyny Jodłowskiej i Barbary Chmiel. Mieliśmy przyjemność wysłuchania pięknej dziecięcej recytacji oraz śpiewu po polsku i po angielsku! Następny występ należał do uczniów z klasy I i II, które również wykazały się swoim talentem. Występ przygotowała pani Urszula Janeczko. Potem swoje przedstawienie przygotowane przez panią Teresę Pasek zaprezentowała klasa III. Po gromkich brawach, które należały się wszystkim maluchom, przyszedł czas na występ klas starszych. W tym roku był on wyjątkowy i zaskakujący dla wszystkich zebranych. Uczniowie klas od IV do VII wspólnie zatańczyli taniec integracyjny czyli tzw. belgijkę. Byliśmy świadkami misternie dopracowanej choreografii, której zarówno wykonawcom jak i autorowi- panu Dariuszowi Wójtowiczowi, należał się aplauz.

Po zakończonej części artystycznej dzieci miały okazję pobawić się na dmuchanej zjeżdżalni i w basenie z piłeczkami. Słuchały muzyki i częstowały się przygotowanymi słodkościami. Poczęstunku i zabawy nie brakło żadnemu dziecku. Zawdzięczamy to Rodzicom, którzy solidarnie zorganizowali atrakcje zabawowe dla wszystkich pociech, a także przynieśli smaczne ciasta. Szczególne podziękowania należą się również Panu Wójtowi Kazmierzowi Skóra, który pamieta o nas zawsze i tym razem nas nie zawiódł organizując słodki czekoladowy poczęstunek. Kolejne podziekowania należa się również Panu Markowi Ożga, kierownikowi Wydziału Szkoleń i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego tarnobrzeskiego WORD-a, który zasponsorował nagrody rzeczowe dla dzieci biorących udział w konkursach w czasie pikniku. Uczniowie otrzymali potrzebne i pożyteczne gadżety służące zachowaniu bezpieczeństwa na drodze. Serdecznie dziękujemy!!!GALERIA


WYCIECZKA DO SANDOMIERZA
KLASY 0

| 2018-05-28 |Autor:GJ,AM|

Dzieci z oddziału przedszkolnego dnia 29.05.2018r były na wycieczce w Sandomierzu, w której uwzględniono następujące atrakcje:

  • Zwiedzanie meleksem- Kościół św. Ducha, Rynek, Ratusz, Collegium Gostomianum, Dom Długosza, Katedra, Wąwóz Królowej Jadwigi, Bulwar nad Wisłą, Zamek, Kościół św. Jakuba, Ucho Igielne, Synagoga, Kościół św. Michała.
  • Świat Ojca Mateusza - Odwiedzając wystawę mogliśmy wejść do kościoła, który dotychczas znaliśmy jedynie z telewizyjnego ekranu , pokój biskupa, plebanię, posterunek policji, a nawet celę. Niecodzienną atrakcją były również naturalnych rozmiarów postaci woskowe aktorów: księdza Mateusza, gospodyni - Natalii Borowik oraz policjantów – Oresta Możejkę i Mieczysława Nocula. Wszystkie pomieszczenia zostały zaaranżowane na wzór pomieszczeń serialowych w użyciem oryginalnych elementów scenografii. Stworzona została przestrzeń, która wiernie oddaje klimat najważniejszych miejsc serialu Ojciec Mateusz.
  • Brama Opatowska - Następnie razem z Panią Przewodnik wyszliśmy na taras widokowy Bramy Opatowskiej. Gotycka Brama Opatowska, jest od wielu lat uważana za symbol miasta. Widać stamtąd nie tylko panoramę Sandomierza, ale również zachwycającą błękitną wstęgę Wisły, okalającą prastare mury królewskiego grodu. Na szczycie bramy wspólnie staraliśmy się rozpoznać odwiedzane wcześniej miejsca.
  • Rejs statkiem po Wiśle był niezapomnianą przygodą. Podczas rejsu, oglądaliśmy panoramę Sandomierza - miasta leżącego na wysokiej skarpie. Płynąc w górę rzeki podziwialiśmy przyrodę i zachodnią część Starego Miasta z kościołem Świętego Jakuba, zamkiem, synagogą. Kiedy zmieniliśmy kierunek, z lewej strony odsłonił się widok Collegium Gostomianum, zamku, katedry i Domu Długosza. Płynąc Wisłą doskonale było widać Góry Pieprzowe. Jak powiedział Kapitan statku -rzeka to żywioł nieprzewidywalny.W 2010 roku ogromna, ośmiometrowa fala siała tu spustoszenie. W 2011 roku niski poziom rzeki powodował, że Wisłę można było przejść w bród. Wisła staje się też coraz czyściejszą rzekę. Można spotkać tu raki oraz gatunki ryb, których wcześniej nie było.
Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła uczestnikom wiele niezapomnianych przeżyć.


GALERIA

WYCIECZKA DO KRAKOWA

| 2018-05-28 |Autor:AP,AM|


SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI KASI JANECZKO

W dniach od 23 do 25 maja 2018r. uczniowie klas starszych uczestniczyli w wycieczce turystyczno-poznawczej do Krakowa oraz Ojcowskiego Parku Narodowego. W czasie trzydniowego pobytu poza szkołą i poza miejscem zamieszkania mieli wiele możliwości by rozszerzyć swoją wiedzę z wielu dziedzin nauki, a także wypocząć i zrelaksować się. Wyjazd ten był możliwy dzięki hojności Pana Wójta Kazimierza Skóra oraz Pani Prezes Banku Spółdzielczego w Grębowie Janinie Kopała.

W pierwszym dniu wycieczki dzieci odwiedziły Kraków. Spacerowały urokliwymi uliczkami miasta gdzie historia, nowoczesność i wielokulturowość łączą się ze sobą tworząc wyjątkowy i przyjazny klimat. Dzieci uczestniczyły także w rejsie statkiem obserwując widoki Starego Miasta z perspektywy Wisły. Na koniec odwiedziły Smoka Wawelskiego i udały się na relaks do Aquaparku. Stamtąd już tylko na zasłużony wypoczynek i nocleg.GALERIA

W pierwszy dzień wycieczki szkolnej, podczas zwiedzania malowniczych okolic Wawelu i podziwiania panoramy Wisły w Krakowie, mieliśmy okazję spotkać młodą parę w czasie ślubnej sesji fotograficznej. Owocem tego spotkania są profesjonalne zdjęcia wykonane przez zawodowego fotografa. Na pewno to nietypowa i szczególna pamiątka zarówno dla pary młodej jak i dla uczniów SP w Krawcach.


Kliknij, aby powiększyć


Drugi dzień wycieczki to pobyt w Ojcowskim Parku Narodowym. Kilka dobrych godzin spędzonych w urokliwych okolicznościach przyrody- wśród zieleni drzew i dostojności skał. Wejście do Groty Łokietka oraz do Jaskini Ciemnej, którą zwiedzało się ze świecą w dłoni!!! Uczniowie zobaczyli również ruiny zamku Kazimierzowskiego w Ojcowie i Maczugę Herkulesa w Pieskowej Skale. Był również czas na zakup pamiątek z tego przepięknego Szlaku Orlich Gniazd. Dzień zakończył się radośnie- tańcami i ogniskiem.GALERIA

Trzeci dzień wycieczki to dalsze zwiedzanie Krakowa. Tym razem Sukiennice, Barbakan, słuchanie Hejnału z Wieży Mariackiej. Był również czas na zakup pamiątek, wejście do cukierni, obserwację karet z pięknymi rumakami i wszystkiego, co pozwala przenieść się w panujący na Krakowskim Rynku klimat. Nie odbyło się również bez tradycyjnego zdjęcia przy pomniku wieszcza Adama Mickiewicza :)GALERIA

Wycieczka była bardzo udana. Pogoda dopisała, a dzieci szczęśliwe i pełne wrażeń powróciły do domu.

WIZYTA LEŚNICZEGO

| 2018-05-15 |Autor:AP,AM|

15 maja 2018 roku Szkoła Podstawowa w Krawcach miała zaszczyt gościć pana Remigiusza Adamczyka z Nadleśnictwa w Nowej Dębie. Pan Adamczyk przyjechał z ciekawym i pożytecznym wykładem na temat roli lasu w życiu człowieka oraz w egzystencji całego świata przyrody. Uświadamiał uczniów, że las, to nie tylko piękno wzbudzające nasz zachwyt i zadumę, ale również ekosystem dzięki któremu mamy świeże powietrze i niezbędny do życia tlen. Całokształt fauny i flory tworzącej las, to niezaprzeczalne dobro ludzkości o które powinniśmy dbać. Dzieci i młodzież szkolna również może przyczynić się do ochrony lasu. Swój szacunek powinna wyrażać poprzez odpowiednie zachowania podczas przebywania w lesie, tj.: nie niszczyć przyrody, nie śmiecić oraz nie hałasować. Pan Remigiusz Adamczyk podkreślił również jak ważna jest edukacja i wiedza na temat przeciwdziałania pożarom. Po skończonym wykładzie, w obecności wszystkich uczniów, zostało posadzone symboliczne drzewo- młody dąb. W przyszłości uczniowie będą mogli obserwować z okien szkoły jak ich drzewko rośnie.GALERIA
SPOTKANIE Z POLICJANTEM NERO

| 2018-05-14 |Autor:AP,AM|

W piątek 11 maja 2018r. w naszej szkole odbyła się nietypowa pogadanka z policjantami na temat pracy psa policyjnego. Gościliśmy pana policjanta starszego sierżanta Arkadiusza Barszcz, który przyjechał do nas z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu ze swoim czworonożnym podopiecznym, który wabi się Nero. Przyjechali również policjanci z Posterunku Policji w Grębowie w składzie: młodszy aspirant Paweł Łuszczak oraz sarszy sierżant Izabela Gągola, która w ciekawy sposób opowiadała o psach na służbie. Uczniowie mogli zapoznać się z pracą psa policyjnego i jego opiekuna oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat kwalifikacji do służby i późniejszej tresury. Dowiedzieli się, że "pies policjant", to specjalnie wyszkolony pies do wykonywania zadań związanych z egzekwowaniem prawa lub zapewnieniem bezpieczeństwa ludzi, wykorzystywany ze względu na zdolności węchowe oraz zdolność podążania za konkretnym zapachem aż do wykonania zadania. Każdy wyszkolony pies ma wykwalifikowanego opiekuna-przewodnika, który współpracuje z psem w celu pomyślnego wykonania powierzonego im zadania, a także zapewnia psu opiekę i dba o jego wyszkolenie. Zdolności węchowe takiego psa są także wykorzystywane w akcjach ratunkowych i poszukiwawczych. Nero, oprócz tychże zdolności i umiejętności okazał się być pieskiem równie miłym i skorym do zabawy jak i wszystkie inne pieski. Dzieci szybko go polubiły, a spotkanie z policjantami zakończyło się serdecznym głaskaniem Nero...GALERIAWITAJ MAJOWA JUTRZENKO

| 2018-05-02 |Autor:AP,AM|

Jak co roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji majowych świąt narodowych. Uroczystość z okazji Święta Pracy, Dnia Flagi oraz rocznicy Konstytucji 3 Maja (1791r.) miała miejsce 30 kwietnia 2018r. Dzieci i młodzież przygotowały piękną uroczystość. Oddział przedszkolny pod okiem pani Grażyny Jodłowskiej zaskoczył wszystkich swoim występem recytatorskim oraz uroczym i wesołym dziecięcym śpiewem. Również starsze dzieci i młodzież brały udział w części artystycznej akademii. Klasa V i VI oraz dziewczęta z klasy VII zachwyciły zebranych śpiewaniem pieśni patriotycznych, m.in.: Mazurka Trzeciego Maja (Witaj majowa Jutrzenko) oraz Jak długo w sercach naszych (Jak długo na Wawelu). Występ starszych uczniów przygotowała pani Barbara Chmiel. Oprócz śpiewu, któremu towarzyszyła oprawa muzyczna, młodzież zaprezentowała okolicznościowe wiersze sławiące piękno naszej Ojczyzny oraz informacje na temat ważnych narodowo-wyzwoleńczych kart historii Polski. Występ wprowadził w nastrój zadumy wszystkich zebranych uczniów i nauczycieli. Na koniec głos zabrała pani dyrektor szkoły Bożena Kobylarz, która podziękowała za niezapomniane patriotyczne wrażenia oraz życzyła wszystkim podopiecznym oraz pracownikom szkoły udanej i bezpiecznej majówki.
GALERIADZIEŃ ZIEMI

| 2018-04-24 |Autor:AP,AM|GALERIATURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM
- eliminacje gminne

| 2018-04-23 |Autor:AP,AM|

19 kwietnia 2018r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Grębowie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorem tegoż turnieju był Urząd Gminy Grębów oraz Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu. Uczniowie z naszej szkoły, którzy uczestniczyli w konkursie to: Klaudia Koryga, Angelika Puzio (dziewczyny z klasy VI) oraz Michał Barnaś i Paweł Barnaś (chłopcy z klasy VII). Wywalczyli dla szkoły III miejsce! Serdecznie gratulujemy grupie reprezentującej Szkołę Podstawową w Krawcach oraz panu Dariuszowi Wójtowiczowi za przygotowanie młodzieży do konkursu.

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
- eliminacje gminne

| 2018-04-23 |Autor:AP,AM|

17 kwietnia 2018w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne XLI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Nasi uczniowie, którzy uczestniczyli w konkursie to: Milena Saja, Patrycja Sudoł, Klaudia Koryga (dziewczęta z klasy VI), Michał Barnaś, Paweł Barnaś oraz Szymon Matyka (chłopcy z klasy VII). Uczniowie przygotowywali się z wiedzy dotyczącej zapobiegania pożarom pod okiem pana Dariusza Wójtowicza. Najwyższe- czwarte miejsce- zajął Michał Barnaś. Serdecznie mu gratulujemy! Eliminacjom do Turnieju Wiedzy Pożarniczej towarzyszył owocowy poczęstunek, cieple danie, a także nagroda rzeczowa dla każdego uczestnika. Po konkursie dzieci mogły zobaczyć z bliska sprzęt strażacki, przymierzyć kask, porozmawiać ze strażakami i zapytać o wszystko co związane z tym zawodem. Wszystkim dzieciom i młodzieży będącej na eliminacji gminnej Turnieju Wiedzy Pożarniczej serdecznie dziękujemy za przybycie i uczestnictwo !!! Dziękujemy w szczególności członkom jury eliminacji w składzie: mł. bryg. Bogusławowi Opale oraz st. kpt. Arturowi Kowalewskiemu bryg. Zbigniewowi Perłowskiemu i dh Jerzemu Drewniak za czuwanie nad prawidłowym przebiegiem eliminacji.GALERIA
SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

| 2018-04-23 |Autor:AP,AM|

W czwartek 12 kwietnia, uczniowie z klasy VI pisali sprawdzian szóstoklasisty z Operonem. Sprawdzian obejmował materiał z języka polskiego, matematyki oraz z języka angielskiego. Dzięki uzyskanym wynikom, uczniowie otrzymają informację na temat swojej wiedzy z tychże przedmiotów. Będą wiedzieli na przyszłość z którymi zagadnieniami radzą sobie dobrze, a nad którymi należy jeszcze popracować. Wyniki sprawdzianu pozwolą im solidnie przygotować się do ostatecznego egzaminu ósmoklasisty.GALERIA
ŚWIETA WIELKANOCNE

| 2018-03-27 |Autor:AP,AM|

27 marca 2018r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Świąt Wielkanocnych. Uroczystość odbyła się dzięki uprzejmości pani Grażyny Jodłowskiej, która udostępniła starszym uczniom salę przedszkolaków. Klasa VII pod przewodnictwem pani Anny Mularz oraz pani Anny Płoskoń przedstawiła krótką część artystyczną, w której przybliżyła tradycje Wielkanocne (zwyczaje związane z obchodami świąt Wielkiej Nocy, które zaczynają się już od Niedzieli Palmowej, a kończą Poniedziałkiem Wielkanocnym i śmigusem-dyngusem). Młodzież pięknie recytowała swoje kwestie, a następnie złożyła życzenia wszystkim obecnym nauczycielom i uczniom. Po części artystycznej i gromkich brawach, głos zabrała Pani Dyrektor Bożena Kobylarz, która przekazała najserdeczniejsze życzenia świąteczne wszystkim zebranym: nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom oraz ich rodzicom.

GALERIAŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

| 2018-03-27 |Autor:AP,AM|

Przed rozpoczęciem przerwy świątecznej czyli 27 marca 2018 r. byliśmy z wizytą w Urzędzie Gminy, Banku Spółdzielczym, aby złożyć życzenia w imieniu Dyrektora, Nauczycieli oraz Uczniów Naszej Szkoły. Odwiedziliśmy: Pana Wójta Kazimierza Skórę, jego zastępcę Pana Roberta Pędziwiatr, Panią Lidię Jurek, Panią Grażynę Ożga, Panią Urszulę Zygiert, Panią Beatę Kwiecień, Panią Prezes Banku Spółdzielczego Janinę Kopałę. Oprócz świątecznych życzeń wszystkim wręczyliśmy upominki, które zostały wykonane przez uczniów i pracowników naszej szkoły.

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz Wesołego Alleluja!

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZA PALMĘ

| 2018-03-27 |Autor:AP,AM|

W niedzielny wieczór 25.03. 2018r w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Grębowie miało miejsce rozstrzygnięcie corocznego konkursu na najpiękniejszą plamę wielkanocną. Ogłoszenie wyników konkursu uświetniła swym występem dziecięca grupa Koraliki, która zaprezentowała program o zwyczajach wielkanocnych. Wokalnie zaprezentowały się również lokalne solistki– podopieczne instruktora Piotra Jajko.W tym roku nasza palma zajęła zaszczytne II miejsce.

GALERIA
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

| 2018-03-15 |Autor:AP,AM|

W tym roku uczniowie naszej szkoły z klas IV-VII świętowali pierwszy dzień wiosny w Tarnobrzegu. Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w Miejskiej Bibliotece Publicznej w oddziale muzyczno-fonograficznym. Tam mieli przyjemność uczestniczyć w prelekcji dotyczącej zasobów czytelniczych oraz pomocy i zabawek edukacyjnych dla dzieci z dysfunkcją wzroku. Uczniowie mieli również możliwość zapoznać się z alfabetem Braille'a oraz zobaczyć książki i bajki dla niewidomych zapisane za pomocą tegoż alfabetu.
Następnym punktem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega mieszczącego się w Zamku Dzikowskim. Młodzież z zainteresowaniem zwiedzała kolejne komnaty Tarnowskich, w których znajdowały się nie tylko przedmioty codziennego użytku, ale także zabytkowe rękopisy i malarstwo (m. in. malarstwo holenderskie, np. autoportret Rembrandta). Jednak największe wrażenie zrobiła sala myśliwska, gdzie znajdowały się łowieckie trofea oraz wypchany zwierzęta: niedźwiedź, bóbr i lisy.
Po emocjonującym i pełnym niecodziennych wrażeń dniu uczniowie szczęśliwie powrócili do domu. Na pewno mają dużo do opowiedzenia swoim rodzicom i najbliższym.

GALERIA
POMAGAMY ZWIERZĘTOM ZE SCHRONISKA

| 2018-03-22 |Autor:AP,AM|

Jak co roku nasza szkoła brała udział w akcji "Pomagamy zwierzętom ze schroniska". Od połowy stycznia aż do dziś, zbieraliśmy karmę dla tarnobrzeskiego stowarzyszenia "Chrońmy zwierzęta". Uczniowie i tym razem pokazali swoje dobre serca i udowodnili, że los bezdomnych piesków i kotków nie jest im obojętny. Udało się uzbierać dużą ilość karmy i z dumą pomagaliśmy ją pakować do samochodu pracownikom stowarzyszenia. W tym roku przyjechali do nas ze swoim podopiecznym pieskiem, który wabi się Mario. Dowiedzieliśmy się, że został znaleziony w bardzo złym stanie, był pogryziony i osłabiony. Teraz jest ślicznym i wesołym kundelkiem wdzięcznym za życie i pełną miskę. Pani opiekunka ze schroniska opowiadała o życiu zwierząt w schronisku ( 80 piesków i 20 kotków) i o tym jak bardzo potrzebna jest pomoc tym bezbronnym istotom, niejednokrotnie skrzywdzonym przez ludzi. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc i oby żaden pies ani kot już nie był głodny.

GALERIA
TWOJE ZDROWIE TWOJA SPRAWA

| 2018-03-15 |Autor:AP,AM|

W tym roku nasza szkoła uczestniczy w projekcie edukacyjnym pt. "Trzymaj formę". W związku z tym 13 marca 2018 roku uczniowie klasy VII pod opieką Pani Elżbiety Krasińskiej zorganizowali prelekcję na temat zdrowego stylu życia oraz zdrowego odżywiania pt "Twoje zdrowie Twoja sprawa", w której uczestniczyli uczniowie od klasy IV. Celem spotkania było przekazanie wiedzy na temat w jakim stopniu styl naszego życia wpływa na nasze zdrowie . Na początku uczniowie obejrzeli prezentację o tematyce zdrowotnej przygotowaną przez uczniów klasy IV i V pod opieką pani Bożeny Kobylarz. Zaproszona do naszej szkoły pielęgniarka Pani Krystyna Muciek, która w sposób zrozumiały dla dzieci i młodzieży przedstawiła zasady prawidłowych nawyków żywieniowych oraz skutków ubocznych nadmiernego spożywania słodyczy, chipsów i słodzonych napojów. Podkreśliła również, iż zdrowy styl życia to przede wszystkim ruch. Kolejnym etapem spotkania była prezentacja uczennic i uczniów klasy siódmej, którzy przygotowali odżywcze i niskokaloryczne przekąski (zbożowe ciasteczka, sałatka z owoców) oraz zdrowe naturalne napoje. Przedstawili informację na temat zawartych w nich witamin oraz substancji odżywczych. Przygotowali również przykładowe menu dla dziewcząt w wieku szkolnym oraz wiele innych ciekawostek na temat wartościowych produktów spożywczych. Pod okiem pani Krystyny, mieliśmy demonstrację obliczania prawidłowego BMI masy ciała, w której uczestniczyli nauczyciele. Na koniec wszyscy przystąpili do degustacji przepysznych przekąsek i naturalnych soków przygotowanych przez klasę siódmą. Tym smacznym akcentem zakończyliśmy "przyjemne z pożytecznym".

GALERIA
WYJAZD NA NARTY

| 2018-03-08 |Autor:AP,AM|

Szóstego marca 2018 roku nasi uczniowie mieli przyjemność korzystania z uroków zimy. Byli na wyjeździe w Konarach, gdzie znajduje się stok narciarski. Pogoda była idealna, wręcz wymarzona na taką formę rekreacji. Na stoku pani instruktor uczyła mniej doświadczonych uczniów stawiać swoje "pierwsze kroki", natomiast bardziej doświadczone osoby jeździły już samodzielnie. Wszyscy dobrze się bawili. Po udanych zjazdach dzieci rozgrzały się przy gorącej herbacie. Zmęczone, ale szczęśliwe i pełne wrażeń, powróciły do domu.

GALERIA
WYJAZD NA LODOWISKO

| 2018-02-26 |Autor:AP,AM|

W czwartek 22.02.2018r. nasza szkoła zorganizowała wycieczkę na lodowisko w Tarnobrzegu. Zimowa aura jak najbardziej sprzyjała dobrej i pożytecznej zabawie na świeżym powietrzu. Dzieci i młodzież z klas IV-VII miały okazję nie tylko podszkolić swoje umiejętności w jeździe na łyżwach, ale także był to wspaniały sposób na integrację uczniów z różnych klas. Wszyscy uczestnicy wycieczki wracali do domu uśmiechnięci i zadowoleni.GALERIA
WALENTYNKI

| 2018-02-15 |Autor:AP,AM|

14 lutego od kilku lat w naszej szkole obchodzone są Walentynki. Jak co roku działała "poczta walentynkowa". Do specjalnej skrzynki wrzucano kartki z życzeniami do wybranej osoby. W uroczystym rozdaniu poczty walentynkowej uczestniczyli wszyscy uczniowie z młodszych i starszych klas. Z wielkim zadowoleniem odbierali pięknie i pomysłowo wykonane kartki. W tym roku było ich wyjątkowo dużo.GALERIA
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

| 2018-02-15 |Autor:AP,AM|

W dniach: 12,13 i 14 lutego 2018r. w naszej szkole odbył się cykl lekcji poświęcony „Dniowi Bezpiecznego Internetu” , który obchodzimy 6 lutego. Uczniowie ze wszystkich klas, podzieleni na grupy wiekowe uczestniczyli w warsztatach, które prowadziła pani Anna Mularz. W młodszych klasach uczniowie uczestniczyli w rajdzie po Internecie razem z Krzysztofem Hołowczycem. W starszych natomiast- uczniowie zapoznali się z zagrożeniami wynikającymi z korzystania z Internetu dzięki filmowi pt. „ Gdzie jest Mimi”. Dzieci miały okazję obejrzeć filmiki przestrzegające przed zgubną i szkodliwą praktyką hejtu w Internecie. Zostały uświadomione, że nie wszystkie treści w Internecie są prawdziwe, a kontakt z nimi może mieć negatywny wpływ na człowieka. Uczestnicy dowiedzieli się również jak ważnym elementem jest szacunek do osoby z którą rozmawiamy wirtualnie. Dzieci i młodzież mają prawo być ciekawi rożnych ważnych tematów, w tym dotyczących dorastania i rozwoju człowieka, ale musza wiedzieć gdzie mogą znaleźć prawdziwe i bezpieczne odpowiedzi. Właśnie dzięki warsztatom, tego typu dylematy zostały uczniom wyjaśnione.GALERIA
BAL KARNAWAŁOWY

| 2018-01-25 |Autor:AP,AM|

Dnia 24 stycznia 2018 roku w naszej szkole, jak zawsze o tej porze, odbył się BAL KARNAWAŁOWY. Uczniowie z najstarszych klas postarali się, aby tego dnia nasza placówka wyglądała wyjątkowo pięknie. Sala gimnastyczna, która zamieniła się w salę balową, przystrojona była różnorakimi ozdobami karnawałowymi, będącymi dziełem naszych podopiecznych. Wyjątkowy wystrój sali od razu wprowadził nas w atmosferę zachęcającą do zabawy, do której zaprosił nas DJ Maniek. Wszyscy przy dźwiękach znanych i lubianych przebojów bawili się wesoło. Muzyka płynąca z głośników inspirowała do szalonych tańców także seniorów, którzy dołączyli do zabawy w ramach obchodów Dnia Babci i Dziadka w naszej szkole. Pełni pozytywnej energii, młodsi o kilkadziesiąt lat, pląsali z wnuczkami. W świetle kolorowych reflektorów oraz efektów specjalnych w postaci kolorowych baniek i mgły wszyscy czuli się jak w krainie czarów. DJ urozmaicał tańce różnymi zabawami wykorzystując do tego rekwizyty. W trakcie balu zebrani mieli również okazję skosztować słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez rodziców naszych uczniów. Wszystkie pyszności przygotowane były na pięknie udekorowanych stołach tuż obok parkietu. Zarówno dzieci jak i dorośli bawili się wyśmienicie. Niestety radosna zabawa musiała się kiedyś skończyć. Wspomnienia z tego balu na pewno pozostaną w pamięci uczestników na długo.GALERIA
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

| 2018-01-25 |Autor:TP,BK,AM|

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Szkole Podstawowej w Krawcach zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisana w repertuar imprez szkolnych. W tym roku odbyła się ona w godzinach popołudniowych, dnia 23 styczna.
Na wstępie uroczystości pani dyrektor przywitała wszystkich gości bardzo ciepłymi słowami. Następnie w udekorowanej Sali, dzieci z oddziału zerowego oraz klasy I, II i III przedstawiły przygotowany, pod opieka wychowawców program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki, związane tematycznie z tymże świętem.
W trakcje uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Oprócz montażu słowno-muzycznego oraz odgrywanych scenek dziadkowie mieli możliwość przenieść się w czasy swojego dzieciństwa i kolejne etapy życia, od czasów szkolnych, poprzez lata młodzieńcze, aż do czasów teraźniejszych. Wszystko przy dźwiękach wzruszających i dobrze znanych im melodii. Dzieci zaśpiewały również piosenki w języku angielskim, które były niezwykle rytmiczne i mimo bariery językowej, dzięki wykonywanym ruchom zrozumiałe.
Frekwencja jak co roku dopisała, a w dowód wdzięczności i miłości dzieci przygotowały dla swoich gości piękne laurki z życzeniami. Natomiast rodzice pyszny słodki poczęstunek przy herbatce i kawce.
Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólna zabawę taneczną do której dołączyli także uczniowie ze starszych klas. Nad opieka muzyczna czuwał zaś didżej Maniek.
Atmosfera tej uroczystości była wspaniała i pewno na długo zapadła w pamięci wszystkim babciom i dziadkom, a ich szczęśliwe twarze po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie wspólne spotkania.GALERIA
SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

| 2018-01-22 |Autor:AM|

22 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z Panią starszą sierżant Izabelą Gongola i Panami: sierżantem Mateuszem Karasińskim, młodszym aspirantem Pawłem Łuszcz - policjantami Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.
Spotkanie zostało podzielone na dwa bloki: dla klas młodszych oraz starszych. W pierwszej części uczestniczyli uczniowie klas O-III, druga część przeznaczona była dla uczniów klas IV-VII. Wszystkie dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantami o bezpiecznym zachowaniu podczas zbliżających się ferii zimowych. Nasi Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na feriach, omówili sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto zostały przedstawione filmy o niebezpieczeństwach, podczas zabaw na śniegu i jak im zapobiegać. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się.
Prowadzący pogadankę uświadomił uczniom, że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy. Na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane.
Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do Policjantów. Po spotkaniu uczniowie w grupkach długo rozmawiali jeszcze na wyżej wymienione tematy. Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistów w dużym stopniu przyczyniło się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród uczniów oraz, mamy nadzieję, że pozytywnie wpłynie na ich zachowanie na feriach.
Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach Programu Profilaktycznego- Wychowawczego w naszej szkole.GALERIA
OCEANARIUM W 3D

| 2018-01-22 |Autor:AM|

Dnia 18.01.2018 r. uczniowie naszej szkoły mieli jedyną i niepowtarzalną okazję odbyć fantastyczną podróż przez magicznie piękny, głęboki i błękitny ocean. Film nakręcony w technice stereotypowej 3D dla widzów w każdym wieku był zapierającą dech przygodą. Zobaczyliśmy z bliska kałamarnice i nieuchwytne ośmiornice, jak również wspaniałe diabły morskie, delfiny i żółwie morskie.
Kasia Janeczko : "Dowiedzieliśmy się miedzy innymi, że foki są zagrożone wyginięciem, ponieważ kiedyś były masowo zabijane i zostało ich tylko około 10 tys. A węże morskie są najlepszymi drapieżnikami w oceanie,nikt im w tym nie dorównuje. Najgroźniejszą wśród ryb jest żabnica."
Była to świetna zabawa dla wszystkich.
GALERIA
SPRAWOZDANIE Z AKCJI „GROSZ DO GROSZA”

| 2018-01-22 |Autor:NK,AM|

Jesienią 2017 roku na terenie naszej szkoły była prowadzona zbiórka funduszy w ramach akcji „Grosz do Grosza”, wspierającej program „DZWONEK NA OBIAD”, stworzony przez fundację „Być bardziej”. Udział w akcji zainicjowała pani Natalia Kucper wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego.
Celem programu "Dzwonek na obiad" jest ofiarowanie ciepłego obiadu tym uczniom, których rodzice lub opiekunowie nie są w stanie samodzielnie zapewnić go swoim pociechom. Jeden ciepły posiłek dziennie to absolutne minimum dla prawidłowego rozwoju dziecka: minimum, na które najmłodsi z ubogich rodzin, często nie mogą liczyć w swoich domach.
Uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły swoje ofiary wrzucali do specjalnie oznakowanych słoiczków, które zostały umieszczone w każdej klasie. Wspólnie udowodniliśmy, że nie jesteśmy obojętni na krzywdę innych, gdyż zebraliśmy aż 516,11 złotych! Uczniowie starszych klas pomogli w przeliczaniu monet, a ich liczba przedstawia się następująco:
1 gr – 6624 monet
2 gr – 3811 monet
5 gr – 2399 monet
10 gr – 958 monet
20 gr – 567 monet
50 gr – 51 monet
1 zł – 12 monet
2 zł – 2 monety
5 zł – 1 moneta
W ramach akcji zaplanowaliśmy również liczne przedsięwzięcia, których celem było uświadomienie uczniom potrzeby walki z niedożywieniem panującym wśród dzieci i młodzieży oraz roli zdrowej i zbilansowanej diety w naszym życiu. Wychowawcy poszczególnych klas przeprowadzili z uczniami pogadanki na temat zdrowego stylu życia, a na tablicy na dolnym korytarzu została umieszczona gazetka informacyjna. Włączyliśmy się również do akcji „Bieg po zdrowie”, która miała miejsce 18 października 2017 roku na stadionie w Grębowie. Ponadto panie z nauczania początkowego przeprowadziły z dziećmi prawdziwe warsztaty kulinarne. Klasa „0” pod czujnym okiem pani Grażyny Jodłowskiej wykonała pyszne sałatki owocowe. Dzieci dowiedziały się, jak ważne w naszej codziennej diecie są owoce. Klasa III pod opieką pani Teresy Pasek przygotowała apetyczne i tryskające witaminami kanapki. Uczniowie poznali dobroczynny wpływ warzyw na nasze zdrowie i samopoczucie. Natomiast klasy starsze pod kierunkiem pani Anny Mularz wykonały prezentacje multimedialne, które miały na celu uświadomienie innym, jak ważne w życiu jest zdrowe odżywianie oraz uprawianie sportu.
Na koniec chcielibyśmy podziękować wszystkim za udział w akcji. Jesteśmy dumni z naszych poczynań. Dzięki przedsięwzięciu mogliśmy pomóc niedożywionym dzieciom oraz podnieść świadomość naszych uczniów na temat zdrowego stylu życia.GALERIA
WIGILIA SZKOLNA

| 2017-12-21 |Autor:NK,AM|

Szkoła to społeczność, którą tworzą zwyczajni-niezwyczajni mali i duzi ludzie. Czasami o tym zapominamy, ale z reguły bliskość Świąt Bożego Narodzenia przypomina nam o tym, że w szkole nie jesteśmy sami. Dzisiaj 21.12.2017, w ten szczególny dzień, po kolędowaniu, w świątecznym nastroju, odbyło się spotkanie opłatkowe i poczęstunek z wigilijnymi potrawami. Zapanowała rodzinna, ciepła atmosfera. Była to wspaniała okazja do złożenia życzeń, do wzruszeń i wspomnień, których nigdy nie brakuje.GALERIA
PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

| 2017-12-21 |Autor:NK,AM|

Kolęda to radosna pieśń noworoczna mówiąca o Bożym Narodzeniu, wywodząca się z tradycji ludowej, utrzymana w konwencji religijnej. Autorem pierwszej kolędy według tradycji chrześcijańskiej był św. Franciszek z Asyżu i była ona śpiewana w przygotowanej przez Niego szopce. Najstarsza polska kolęda pochodzi z 1424- „Zdrów bądź królu anielski”. Pastorałka jest kolędą o świeckim charakterze, zawiera wątki o życiu codziennym. Pastorałką nazywa się również obrzęd ludowy polegający na chodzeniu po kolędzie. Kolędy w polskiej tradycji śpiewa się od pasterki ( mszy św. odprawianej o północy z 24/25 grudnia – Noc Bożego Narodzenia) do 2 lutego – Święta Ofiarowania Pańskiego. Na nabożeństwach w świątyniach śpiewane są kolędy, które należy odróżnić od innych pięknych utworów o tematyce związanej ze świętami ( a nie z Narodzeniem Jezusa) – np. piosenkę „White Christmas”, „Jingle Bells” czy polska :„Jest taki dzień”. Najpopularniejszą kolędą jest napisana w 1818 r. w austriackim Oberndorfie „Cicha noc”. Jej autorami byli ks. Josef Mohr i Franz Xaver Gruber. Przetłumaczono ją na ponad 300 języków i dialektów.
Corocznie w Polsce odbywają się przeglądy i festiwale kolęd i pastorałek. I w naszej szkole w czwartek, 21 grudnia 2017 roku odbył się przegląd kolęd i pastorałek dla uczniów klas 0-VII. W wydarzeniu wzięła udział każda klasa. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali drobne upominki. Spotkanie miało na celu podtrzymanie i kultywowanie polskiej tradycji kolędowania oraz było pięknym przykładem na to, że śpiew jednoczy wszystkich, bez względu na nasze różnice. Za przygotowanie swoich programów artystycznych dziękujemy występującym klasom. Wszyscy uczniowie włożyli wiele wysiłku oraz wykazali się wielką kreatywnością i inicjatywą w swoich działaniach. Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów w 2018 r. wraz z podziękowaniami za dotychczasową współpracę.GALERIA
ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ

| 2017-12-20 |Autor:NK,AM|

Dnia 20 grudnia jak co roku reprezentacja uczniowska naszej szkoły - Karolina Sączawa i Paweł Barnaś - udali się do Urzędu Gminy w Grębowie, aby złożyć serdeczne życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne władzom gminy. Uczniowie obdarowali pracowników urzędu własnoręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi. Stroik świąteczny to piękne życzenia w oryginalnej formie, a gdy wykonany jest samodzielnie, zyskuje dodatkową wartość. Dzieci nie zapomniały także o Pani Prezes Banku Spółdzielczego w Grębowie, której również przekazały życzenia od nas wszystkich.GALERIA
MIKOŁAJKI W ZSO W GRĘBOWIE

| 2017-12-19 |Autor:NK,AM|

8 grudnia 2017 r. uczniowie klas IV-VII wraz z opiekunami: panią Natalią Kucper oraz panią Marylą Wasielewską-Saja, wybrali się do Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Grębowie. Wśród zaproszonych gości były również dzieci ze szkół w Stalach, Żupawie, Wydrzy i Zabrniu. Uczniowie w mikołajkowych czapeczkach i przebraniach uczestniczyli w „Marszu Mikołajów” Mikołaje przemaszerowali ulicami centrum Grębowa na stadion LZS. Później odbył sie „Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej” o Puchar Wójta Gminy Grębów. Zwycięzcami zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wydrzy, na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa ze Stalów, trzecie miejsce przypadło uczniom z Grębowa. Na podsumowanie zawodów Pani Dyrektor Krystyna Chmura wręczyła puchary oraz piłki ufundowane przez Wójta Gminy Grębów Kazimierza Skórę.GALERIA
MIKOŁAJKI 2017

Tu podaj tekst alternatywny

| 2017-12-06 |Autor:NK,AM|


Dnia 6 grudnia 2017 roku odbyły się szkolne mikołajki. Mikołajki to szczególny dzień w roku, w którym obdarowujemy się upominkami. To właśnie w tym dniu odwiedza nas Święty Mikołaj i wręcza prezenty. Mikołaj nie zapomniał w tym roku również o naszej szkole. Chodząc po klasach składał uczniom i nauczycielom świąteczne życzenia oraz rozdawał słodkie upominki, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców i nauczycieli. Ponieważ Mikołaj był w tym roku bardzo wyrozumiały wszyscy uczniowie bez wyjątku otrzymali słodki upominek. Oczywiście gorąco zaprosiliśmy Go na następny rok.GALERIA
WYJAZD DO FLYPARKU

| 2017-12-06 |Autor:NK,AM|


Dnia 4 grudnia 2017roku uczniowie klas IV- VII pod opieką pań: Natalii Kucper, Anny Mularz, Maryli Wasielewskiej-Saja i pana Dariusza Wójtowicza brali udział w wyjeździe integracyjnym do parku trampolin FlyPark w Rzeszowie. Wyjechaliśmy samochodami na Dworzec PKP w Grębowie, a tam szynobusem dojechaliśmy do samego Rzeszowa. Następnie spacerowaliśmy ulicami miasta, wkrótce docierając do celu naszej podróży. W środku budynek robił wrażenie. Była to wielka hala w kolorach czarnym i czerwonym. Na wprost widać było kasę i sklep z przekąskami. Obok nich znajdował się kącik wypoczynkowy i szatnie. Na samym początku instruktor poprowadził krótką rozgrzewkę. Potem mogliśmy przez dwie godziny korzystać ze wszystkich atrakcji Fly Parku, oczywiście pamiętając o bezpieczeństwie. Pierwszą z nich był basen wypełniony gąbkami, w którym można było wspinać się po ściance zamontowanej nad nim, albo skoczyć wprost do basenu z kilku trampolin. Kolejną atrakcją był tor przeszkód i jeszcze więcej trampolin. Wszyscy świetnie się tam bawiliśmy i na pewno będziemy miło wspominać ten dzień. Będziemy też polecać to miejsce naszym koleżankom i kolegom. Wyjazd ten umożliwił uczniom doskonalenie sprawności fizycznej, a jednocześnie był wspaniałą formą rozrywki i integracji.GALERIA
ANDRZEJKI

| 2017-12-06 |Autor:NK,AM|


Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Dzieci z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dzień – dzień tajemniczych zabaw, połączony z tańcem i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Ten magiczny czas, tradycyjnie miał również miejsce 30 listopada w naszej szkole. Dyskoteka trwała aż 4 godziny. Brali w niej udział wszyscy uczniowie szkoły wraz z gronem pedagogicznym. Wróżby przygotowane przez uczniów starszych klas pobudziły wyobraźnię dzieci, pozwalając oderwać się od rzeczywistości i przenieść na chwilę w świat marzeń i fantazji. Po zapoznaniu ze swoim przeznaczeniem, nadszedł czas na tańce. Liczne zabawy prowadził DJ. Dzieci skończyły dyskotekę andrzejkową w dobrym i radosnym nastroju. Były zmęczone, ale zadowolone. Wspólna zabawa okazała się dla wszystkich uczniów wspaniałym i niezapomnianym przeżyciem.GALERIA
WYJAZD DO KINA BALLADA NA FILM "COCO"

| 2017-11-28 |Autor:MWS,AM|


27 listopada 2017 r., uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do kina, ufundowanej przez Księdza Proboszcza Eugeniusza Różańskiego. Wyjazd do kina był nagrodą dla dzieci, które pilnie przez cały październik uczęszczały na nabożeństwa różańcowe. W wycieczce brało udział 25 dzieci z klas od I-VII.
Składamy serdeczne podziękowania naszemu Księdzu Proboszczowi za ten ,,wspaniały dar serca” i możliwość obejrzenia tak ciekawego i pełnego mądrości życiowej filmu .
Bohaterem filmu animowanego pt. ,,Coco” w reżyserii Lee Unkricha , jest 12 letni meksykański chłopiec Miguel. Mały Miguel jest zafascynowany grą na gitarze i marzy o tym, by pójść w ślady swojego muzycznego idola-Ernesto de la Cruz. Niestety jego planów nie pochwalają jego najbliżsi. Chłopiec w pogoni za swoją pasją i wbrew rodzinnemu zakazowi muzykowania w tajemniczych okolicznościach trafia do niezwyklej Krainy Zmarłych, gdzie odkrywa tajemnicę swojej rodziny.
Jest to wspaniała opowieść o tym, że nawet w drodze na szczyt warto się czasem zatrzymać i spojrzeć za siebie na swoje życie i życie swoich bliskich. ,,Coco ”jest animacją o sile rodziny i o tym, co po nas zostanie. Nie ważne są wszelkie sukcesy i poklask tłumów, bo naprawdę liczy się tylko to, jakimi jesteśmy ludźmi i jak zapiszemy się w sercach naszych najbliższych.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

| 2017-12-12 |Autor:GJ,AM|


25 listopada 2017
Historia obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek…
Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.
To historia, a jak jest dzisiaj?
Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Na pewno każdy z Was – małych i dorosłych ma swojego ulubionego Pluszowego Misia. Przynieśliśmy je dzisiaj do przedszkola, aby towarzyszyły nam przez cały dzień. Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. To najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu.

GALERIA
WYJAZD DO TEATRU KLAS IV-VII

| 2017-11-23 |Autor:NK,AM|


Dnia 22.11.2017 uczniowie klas IV-VII pod opieką nauczycieli: N. Kucper, A. Mularz, B. Chmiel i D. Wójtowicz, wybrali się do MDK w Stalowej Woli na spektakl pod tytułem „Pan Kleks”. Dzieci miały okazję przenieść się do roztańczonej i rozśpiewanej akademii, gdzie na straży wiecznego optymizmu i najwyższej umiejętności nauki przez zabawę stał niestrudzony, nieoceniony, szalony Profesor Ambroży Kleks. Ten wzór pedagoga stworzył szkołę, o której marzy chyba każdy uczeń. Na próżno szukać w niej matematyki, języka polskiego czy historii… Zastąpiły je kleksografia, przędzenie liter czy leczenie chorych sprzętów. W inscenizacji nie zabrakło również mówiącego szpaka Mateusza i jego pouczającej historii o tym, jak to przez nieposłuszeństwo wobec rodziców można ściągnąć nieszczęście nie tylko na siebie, ale także na najbliższych. Filip Golarz i jego mechaniczny Alojzy uświadomiły nam, że nawet najnowocześniejsze urządzenie, nigdy nie zastąpi w pełni człowieka i pozostanie tylko maszyną, nieposiadającą wyobraźni i niezdolną do okazywania uczuć. Spektakl nauczył uczniów, że dzieci, którym nigdy nic się nie udaje i wszystko im leci z rąk, nie są gorsze od innych. Ponadto dzięki bujnej wyobraźni człowiek staje się bogatszy, a w życiu nie wolno kłamać i warto słuchać rodziców.GALERIA
20 LISTOPAD – OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

| 2017-11-27 |Autor:NK,AM|


Nasza szkoła odpowiedziała na apel Ministra Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka o uczczenie w sposób szczególny Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Celem ustanowienia tego wyjątkowego dnia jest podkreślenie, że prawa dzieci stanowią integralną część praw człowieka. Każdemu dziecku niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa. Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku. Polska może poszczycić się bogatą tradycją związaną z promowaniem praw dziecka, począwszy od postaci Janusza Korczaka, cenionego na świecie działacza na rzecz godnego traktowania dzieci, po Ludwika Rajchmana, pomysłodawcę stworzenia międzynarodowej organizacji działającej na rzecz dzieci - UNICEF. Polska była również inicjatorem powstania Konwencji o prawach dziecka, gdyż przedłożyła Komisji Praw Człowieka ONZ jej pierwszy projekt.
W naszej szkole uczniowie klasy VII obejrzeli na ten temat prezentację multimedialną, której celem było uświadomienie naszym uczniom, że mają swoje prawa i mogą z nich korzystać, a obowiązkiem dorosłych jest czuwanie, by te prawa były respektowane i przestrzegane. W klasach IV-VI przeprowadzono lekcje wychowawcze, a w klasach młodszych pogadanki, rozmawiano o prawach, potrzebach, problemach i marzeniach, ale także o obowiązkach każdego dziecka. Pomysłodawcą obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w naszej szkole – który mamy nadzieję wpisze się na stałe w naszą rzeczywistość szkolną – była pani dyrektor Bożena Kobylarz.GALERIA
WYCIECZKA DO CZĘSTOCHOWY

| 2017-11-20 |Autor:MWS,AM|


Kolejna wycieczka ,,Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego” już za nami. Tym razem podążyliśmy za naszym Patronem na Jasną Górę, by pokłonić się Matce Bożej, którą Prymas tak bardzo ukochał.
Rankiem 16 listopada 2017r. razem z Księdzem Proboszczem, Panią Dyrektor, nauczycielami ,rodzicami oraz uczniami klas IV-VII udaliśmy się na wycieczko-pielgrzymkę do Częstochowy.
Pierwszym przystankiem na trasie naszej wycieczki było zwiedzanie Domu Pamięci Stefana Wyszyńskiego na Jasnej Górze.
Dom Pamięci – Instytut Prymasa Wyszyńskiego został założony w 2000r na prośbę papieża Jana Pawła II, przez bliską współpracowniczkę Kardynała Stefana Wyszyńskiego- Marię Okońską i Fundację ,,Dziedzictwo Stefana Kardynała Wyszyńskiego”. Ośrodek prowadzą członkinie Instytutu Prymasowskiego (wspólnoty życia konsekrowanego osób świeckich), które zajmują się szerzeniem dziedzictwa duchowego Prymasa Wyszyńskiego. W Domu Pamięci są przechowywane różne pamiątki po Wielkim Prymasie dotyczące Jego życia i posługi, które mogliśmy zobaczyć. Uczestniczyliśmy także w prelekcji o Kardynale Wyszyńskim, o Jego prymasowskim nauczaniu, działalności apostolskiej oraz wyjątkowym życiu związanym z Jasną Górą a przede wszystkim z Matką Bożą. Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchaliśmy także wspomnień Pani Stanisławy Nowickiej o Prymasie, która była naocznym świadkiem Jego życia. Było to dla nas niezwykle cenne przeżycie, ponieważ mogliśmy spotkać osobę, która autentycznie znała i pamiętała Kardynała Wyszyńskiego. Dzięki Pani Stanisławie mogliśmy w szczególny sposób odczuć prawdziwą obecność Prymasa Wyszyńskiego wśród nas.
Następnie udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze, najważniejszego miejsca związanego z życiem naszego Patrona. Tam przed Cudownym Obrazem Matki Bożej uczestniczyliśmy we Mszy św. zawierzając Maryi losy naszej szkoły noszącej imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Po wspólnej modlitwie zwiedziliśmy klasztor, którego ciekawą historię przedstawił nam Ksiądz Proboszcz. Początki istnienia Sanktuarium sięgają drugiej połowy XIV wieku, kiedy książę Władysław Opolczyk sprowadził z Węgier, w 1382 roku, do Częstochowy ojców paulinów. W niedługim czasie Książę Władysław do klasztornego kościoła, zbudowanego na wapiennym wzgórzu przekazał odnalezioną na Rusi ikonę Matki Bożej z Dzieciątkiem. Jak głosi legenda obraz został namalowany przez samego św. Łukasza, niektórzy badacze natomiast uważają, że pochodzi on z drugiej połowy pierwszego tysiąclecia i jest dziełem bizantyńskiego malarza. Jasna Góra stała się popularnym miejscem kultu maryjnego, do którego pielgrzymowali wierni. W Częstochowie modlili się papieże, królowie, arystokraci, mężowie stanu oraz przedstawiciele wszystkich warstw społecznych. Jasna Góra była świadkiem wielkich wydarzeń historycznych, jak np. słynnej obrony przed Szwedami w XVII wieku czy Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego w roku 1956. Obecnie Jasną Górę odwiedza rocznie nawet 5 milionów pielgrzymów. Zwiedziliśmy także Skarbiec Jasnogórski, gdzie znajdują się wota dziękczynne i błagalne złożone przez pielgrzymów w ciągu wieków. Wśród zgromadzonych w Skarbcu Jasnogórskim eksponatów najliczniej reprezentowane są naczynia i szaty liturgiczne, pięknie zdobione ornaty i kapy, czy też drogocenne kielichy, monstrancje i krucyfiksy. Zobaczyliśmy m.in. monstrancję z 1542 roku, podarowaną przez króla Polski, Zygmunta I Starego, czy komplet ołtarzowy z białej porcelany miśnieńskiej - dar króla Augusta III Sasa. Mogliśmy także podziwiać liczne wyroby jubilerskie i klejnoty ze szlachetnych materiałów. Następnie podziwialiśmy potężne fortyfikacje –(Bastion św. Rocha) , wzniesione w latach 20 XVII w. do obrony Jasnej Góry. Po tym niezwykle interesującym zwiedzaniu Jasnej Góry udaliśmy się na wspólny obiad, by po duchowych przeżyciach zebrać siły i odpocząć przed czekającą nas drogą powrotną do domu.
Wycieczka do Częstochowy-Śladami Prymasa- będzie dla nas miłym wspomnieniem. Mogliśmy na własne oczy ujrzeć Cudowny Obraz Matki Bożej, Tej Matki, której całe swoje życie zawierzył nasz Patron-Kardynał Stefan Wyszyński.
GALERIA
ŚWIĘTO SZKOŁY 2017

| 2017-11-20 |Autor:MWS,BCh,AM|


W poniedziałek -13 listopada 2017 r. uroczyście obchodziliśmyVIII ROCZNICĘ NADANIA NASZEJ SZKOLE IMIENIA KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO. Swoją obecnością zaszczycili nas mili Goście - Pan Wójt- Robert Pędziwiatr, Radny Gminy Grębów -Pan Artur Barnaś, Sołtys Krawców – Pan Jan Matyka, Ksiądz Proboszcz Eugeniusz Różański oraz Ksiądz Sylwester Serafin. Obchody Święta Szkoły rozpoczęły się od Mszy Św. odprawionej przez Ks. Proboszcza i Księdza Sylwestra, który wygłosił piękne kazanie o życiu naszego Patrona - Kardynała Stefana Wyszyńskiego tak bardzo związanego z Bogiem poprzez modlitwę różańcową i szczególne zawierzenie Maryi. Ksiądz Sylwester zachęcał wszystkie dzieci do codziennej modlitwy na wzór Prymasa Tysiąclecia. Następnie udaliśmy do szkoły gdzie odbyła się druga część uroczystości. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu zabrała głos Pani Dyrektor – Bożena Kobylarz, która powitała serdecznie wszystkich zebranych oraz przedstawiła podjęte działania i zobowiązania szkoły, noszącej zaszczytne imię wielkiego Polaka - Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Następnie odbyła się część artystyczna upamiętniająca 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klas : V i VI, pod kierunkiem Pani Barbary Chmiel recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne . Wiersze i scenki o tematyce historycznej przede wszystkim uświadomiły nam, tamte ciężkie czasy. Wzbudziły w nas również refleksje nad wydarzeniami poprzedzającymi datę 11 listopada 1918 roku. Uczniowie przedstawili sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Inscenizacja, wiersze i pieśni patriotyczne pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. W kolejnej części programu uczniowie klasy VII przygotowani przez Panią Marylę W. Saja przybliżyli nam ważniejsze wydarzenia z życia Prymasa Tysiąclecia, który był niekwestionowanym autorytetem moralnym i duchowym przywódcą narodu polskiego. Zatroskany o pokój w Ojczyźnie i dobro ludzi ustawicznie wzywał do odpowiedzialności oraz wzajemnej miłości. Na zakończenie odbyło się rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Plastycznego inspirowanego słowami Kardynała Wyszyńskiego- ,, Wszystko postawiłem na Maryję ‘’.Konkurs był zorganizowany przez nauczycieli naszej szkoły: Panią Natalię Kucper, Panią Annę Mularz, Panią Barbarę Chmiel i Panią Marylę W. Saja. Został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych i cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Powstały ciekawe i piękne prace plastyczne, które zostały wyeksponowane na szkolnej wystawie.

Przyznano liczne nagrody książkowe oraz wyróżnienia.

I Kategoria – klasy 0- III
I miejsce – Marta Matyka kl. III, Nikola Żak kl. III
II miejsce – Nikola Skrzypacz kl.0
III miejsce- Maja Janeczko, kl. 0

II Kategoria- klasy IV-VII
I miejsce – Katarzyna Drozd kl. VII, Patrycja Sudoł kl. VI
II miejsce – Karolina Sączawa kl. VII, Mateusz Kędzia kl. VI
III miejsce- Klaudia Koryga kl. VI

Wyróżnienia
Dominika Szewc kl. III
Maciej Drozd kl. III
Kacper Koryga kl. III
Filip Czerepak kl. III
Marcel Kędzia kl. III
Julia Burdzy kl. II
Antonina Barnaś kl. 0
Jakub Barnaś kl. II
Wiktoria Szewc kl. V
Milena Saja kl. VI
Bartłomiej Saja kl. VI
Konrad Czerepak kl. V
Maria Konefał kl. VII
Amelia Stadnik kl. VGALERIA
OBCHODY 99. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

| 2017-11-23 |Autor:NK,AM|


10 listopada 2017 r. uczniowie klas VI-VII wraz z opiekunami – panią N. Kucper oraz panią M. Barnaś-Saja – mieli okazję gościć w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Grębowie, gdzie uroczyście obchodzono 99. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości, po 123 latach niewoli. W tym roku obchody miały szczególny charakter, a wśród gości znaleźli się również przedstawiciele uczniów i nauczycieli z Wydrzy. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły, wspólnie odśpiewano hymn państwowy. Następnie prowadzący uroczystość w referacie przedstawili historię dążenia Polaków do niepodległości z jej szczęśliwym finałem w roku 1918, kiedy to naczelnikiem odrodzonego państwa został Józef Piłsudski. W wystąpieniu była też mowa o ogromnym znaczeniu zwycięstwa Polaków w wielkiej bitwie z Rosją, która przeszła do historii pod nazwą „Cudu nad Wisłą”. Na część artystyczną złożyło się wykonanie przez poszczególne klasy przydzielonych wcześniej znanych pieśni patriotycznych. Nasi uczniowie pod kierunkiem pani Grażyny Szwed przygotowali „Rotę”. Podniosły charakter Święta Niepodległości podkreślał galowy strój wszystkich uczniów oraz biało – czerwone kotyliony, które każdy miał przypięte. Dalszą część obchodów stanowił Marsz Niepodległości ulicami Grębowa, w którym maszerowali uczniowie i nauczyciele, a także pan wójt Gminy Grębów – Kazimierz Skóra, niosąc biało – czerwone flagi, wiatraczki i baloniki. To była piękna lekcja patriotyzmu i historii dla społeczności szkolnej, a także mieszkańców Grębowa.GALERIA
WYJŚCIE NA CMENTARZ

| 2017-11-06 |Autor:BCh,AM|


W naszej szkole tradycją stało się nawiedzanie cmentarza w przeddzień ważnych dla tradycji chrześcijańskiej świąt – Wszystkich Świętych oraz Zaduszek.
W celu przekazywania uczniom pięknej tradycji dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie klas I-VII oraz nauczyciele wybrali się dnia 31 października 2017 roku na cmentarz. W nastroju pełnym zadumy odmówili modlitwę za dusze zmarłych. Dzieci odwiedziły również grób byłych dyrektorów naszej szkoły Pana Emila Ożgi i Pani Kazimiery Ożga. Wizyta na cmentarzu uzmysłowiła uczniom nieuchronność przemijania, a także kruchość życia. Był to czas refleksji nad losem człowieka.

GALERIA
PASOWANIE NA UCZNIA

| 2017-11-06 |Autor:UJ,AM|


Dnia 30.10.2017 r odbyła się uroczystość pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej w Krawcach. Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Wójt Kazimierz Skóra, ks. Eugeniusz Różański oraz Rodzice.
Po przedstawieniu swoich umiejętności pierwszaki zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły składając uroczyste ślubowanie. Następnie zostali obdarowani różnego rodzaju upominkami. Po czym udali się na wspólny poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Pierwszoklasiści: Duda Damian, Duda Patryk, Dul Jagoda, Dul Wojciech, Konefał Jan

GALERIA
Konferencja dla dyrektorów i nauczycieli
szkół im. Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego

| 2017-11-20 |Autor:BK,AM|


W czwartek 26 października br. w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej w Rzeszowie obyła się Ogólnopolska Konferencja Dyrektorów i Nauczycieli Szkół Imienia Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego pt. „Etos Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego inspiracją do wychowania młodego pokolenia”. Organizatorami konferencji byli: Podkarpacki Kurator Oświaty, Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Centrum Myśli Jana Pawła II. W konferencji uczestniczył Prymas Polski Arcybiskup Wojciech Polak, Pani Ewa Leniart Wojewoda Podkarpacki, Pani Małgorzata Rauch Podkarpacki Kurator Oświaty, Pan Władysław Ortyl Marszałek Województwa Podkarpackiego, Biskup Jan Wątroba Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej. W programie konferencji znalazły się panele dyskusyjne pt. "Wprowadzenie w świat wartości - w centrum uwagi współczesnej edukacji" oraz "Współczesne dylematy wychowania do wartości". Ogłoszone zostały również wyniki Wojewódzkiego Konkursu Podkarpackiego Kuratora Oświaty "Nauczyciel wychowujący do wartości".GALERIA
AKCJA "BIEG PO ZDROWIE"

| 2017-10-23 |Autor:NK,AM|


W słoneczną środę 18 października na grębowskim stadionie odbyła się akcja sportowa pod nazwą „Bieg po zdrowie”. Impreza biegowa, której start oraz meta zlokalizowana została na stadionie w Grębowie, zgromadziła uczniów wszystkich szkół z terenu Gminy. Dyrekcja Zespołu Szkół w Grębowie jako główny organizator imprezy, zadbała o jej prawidłowy przebieg, bezpieczeństwo i służbę medyczną.
Nasza szkoła także aktywnie uczestniczyła w tym wydarzeniu. Przyłączyliśmy się do niej również w ramach realizowanego przez nas programu „Grosz do grosza”, który ma na celu promowanie zdrowego stylu życia. Na biegi wybrali się prawie wszyscy uczniowie klas I-VII. Nasi podopieczni odnieśli niemałe sukcesy. Pierwsze miejsce w grupie wiekowej chłopców klas III-IV wywalczył uczeń klasy czwartej – Dawid Koryga, natomiast pierwsze trzy miejsca w kategorii dziewcząt klas I-II zajęły dziewczynki z naszej placówki – Julia Burdzy, Natalia Dec oraz Jagoda Dul. Na mecie na każdego uczestnika czekały słodycze, puchary i nagrody promujące Gminę Grębów. Niezmiernie cieszymy się z sukcesów osiągniętych przez naszych wychowanków. Mamy nadzieję, że będą mogli uczestniczyć w wielu innych podobnych akcjach.

GALERIA
ŻYWA LEKCJA HISTORII

| 2017-10-20 |Autor:AK,AM|


Dania 19.10.2017r. gościliśmy w szkole grupę artystyczną Hefaystos, która 19 października 2017 r. w naszej szkole odbyła się „żywa lekcja historii” inscenizowana przez grupę artystyczną Hefaystos. Uczestniczyli w niej uczniowie klas I– VII oraz przedszkolaki. Idea żywej lekcji historii to połączenie wyjątkowo atrakcyjnej dla odbiorców formy przekazu z konkretną wiedzą. Tym razem była to podróż w czasy starożytnej Grecji i Rzymu. Przedstawiciel grupy artystycznej Hefaystos. niezwykle ciekawie, barwnie i z dużą dozą humoru opowiedział uczniom o zwyczajach panujących w starożytnej Grecji i Rzymie. Zaprezentował stroje z epoki. Zaciekawienie wywoływał bogaty zbiór okryć głowy, rodzajów broni i tarcz. Dzięki rekwizytom, będącymi dokładnymi replikami sprzętów używanych w danej epoce historycznej uczniowie mogli na własnej skórze poczuć ciężar uzbrojenia, albo przymierzyć odzież noszoną na co dzień przez starożytnych Greków i Rzymian. Uczniom, oprócz pouczających i śmiesznych powiastek, spodobały się liczne prezentacje strojów starożytnych wojowników. Niewątpliwie największe wrażenie na uczestnikach tego spotkania wywarł pokaz pojedynku miedzy dwoma starożytnymi wojami.
Dobrze jest, choć na chwilę, przenieść się w inny świat, który znamy tylko z kart książek.

GALERIA
DZIEŃ PAPIESKI

| 2017-10-19 |Autor: MWS,AM|


W dniu16 października 2017r. w naszej szkole odbył się apel ,, Idźmy naprzód z nadzieją” upamiętniający 39 rocznicę wyboru polskiego biskupa Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Uczniowie klasy VI i VII w montażu słowno-muzycznym połączonym z prezentacją multimedialną, przypomnieli najważniejsze wydarzenia z życia Papieża Polaka oraz Jego nauczanie i bezgraniczne zawierzenie Matce Bożej. Jan Paweł II to Wielki Papież, jakiego jeszcze w dziejach Kościoła nie było , który emanował pięknem swojego człowieczeństwa, bogactwem osobowości i autentyczną miłością do Boga i drugiego człowieka. Ten papież, który przybył ,, z dalekiego kraju” stał się Ojcem dla wszystkich ludzi. Dla każdego miał dobre słowo i uśmiech, dawał nadzieję, umacniał i pocieszał, jednoczył na modlitwie oraz zachęcał do pracy nad sobą. Dziś Papież Jan Paweł II jest w niebie i nadal podaje nam swoją pomocną dłoń, abyśmy mogli z nadzieją kroczyć przez życie.

GALERIA
ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

| 2017-10-19 |Autor: NK,AM|

W dniu 13 października 2017 r. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Jak co roku, był to doskonały moment, by docenić codzienny trud pracowników oświaty. To również okazja do składania życzeń, podziękowań i wszelkich dowodów wdzięczności. Samorząd Uczniowski, pod kierunkiem pań: Natalii Kucper i Anny Mularz przygotował i przedstawił program artystyczny. W tym roku szkolnym zaprezentowana była inscenizacja słowno- muzyczną pt ” Obyś cudze dzieci uczył- czyli jak powstał nauczyciel”, gdzie gościliśmy pierwszych mieszkańców Ziemi : Adama i Ewę oraz ich pociechy. Zaszczycili nas również swoja obecnością szatan i pierwszy nauczyciel, który próbował okiełznać potomstwo Adama i Ewy.
Na koniec uroczystości pani Dyrektor Bożena Kobylarz wręczyła nagrody dyrektora nauczycielom i pracownikom szkoły, których praca w ostatnim roku znacząco wykraczała poza zakres obowiązkowego przydziału czynności.


GALERIA
WYCIECZKA DO MUZEUM BOMBKI

| 2017-10-05 |Autor: NK,AM|


Dnia 04.10.2017 wybraliśmy się do niesamowitego Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. W muzeum podziwialiśmy setki unikatowych, niepowtarzalnych eksponatów z różnych krajów i epok. Tuż przy wejściu zobaczyliśmy przepiękną, amerykańską choinkę. Oglądaliśmy także dekoracje świąteczne charakterystyczne dla stylu wiktoriańskiego, francuskiego, norweskiego i staropolskiego. Błyszczące kamienie i stonowana kolorystyka nadaje drzewkom przepięknego, biżuteryjnego wyglądu.
Muzeum Bombki Choinkowej stworzone zostało nie tylko z myślą o eksponatach, ale także by ukazać różnice, a właściwie ich brak, w procesie produkcyjnym bombki na przełomie kilkudziesięciu lat. Mogliśmy podziwiać pierwsze narzędzia służące do produkcji bombek choinkowych, które są niemal identyczne jak te z obecnych czasów. Dużą atrakcją był pokaz wyrabiania bombek przez pracownika muzeum. Następnie przenieśliśmy się do dekoratorni. Ręczne, precyzyjne i dokładne malowanie ozdób choinkowych zachwyciło uczniów oraz nauczycieli.
Muzeum Bombki Choinkowej działa przez cały rok. Na zwiedzających czeka przewodnik, który opowiada oraz oprowadza po muzeum pokazując zgromadzone skarby. Niezapomniane wrażenia zapewniło naszym uczniom samodzielne malowanie bombki, a prawdziwym hitem okazały się przygotowywane ozdoby z imieniem czy dedykacją dla bliskich osób.

GALERIA <

"MAŁA WIELKA STOPA"

| 2017-10-05 |Autor: NK,AM|

Dnia 28.09.2017 wybraliśmy się do kina „Ballada” w Stalowej Woli na film animowany „Mała Wielka Stopa”. Głównym bohaterem jest Adam – zwyczajny, trochę nieśmiały nastolatek. Pewnego dnia wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu dawno zaginionego taty. Nie spodziewa się, że już wkrótce odkryje pewien włochaty rodzinny sekret. Otóż jego tata jest potomkiem legendarnego Yeti i od lat mieszka w puszczy. Oczywiście Adam też ma w sobie geny tej niezwykłej istoty, a to niesie ze sobą pewne niezwykłe konsekwencje. Chłopak podobnie jak jego tata posiada szczególne super moce. Wkrótce będzie musiał ich użyć, by obronić siebie i ojca przed tropicielami, którzy na zlecenie pewnej firmy futrzarskiej od lat szukają Yeti. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z seansu. Dzieci zdały sobie sprawę, że najważniejsza w życiu jest rodzina i należy o nią walczyć.

GALERIA
WYBORY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

| 2017-10-02 |Autor: NK,AM|

Dnia 26.09.2017 r. (wtorek) odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego.
Głosowanie miało miejsce na dolnym korytarzu, obok szatni, po trzeciej godzinie lekcyjnej. Karty do głosowania przekazali uczniom wychowawcy klas I-VII. Każdy mógł wytypować trzech kandydatów. Głosy zostały przeliczone przez opiekuna SU oraz uczennice z klasy VI.
A o to wyniki:Przewodnicząca: Maria Konefał (klasa VII)

Zastępca: Katarzyna Drozd (klasa VII)

Sekretarz: Szymon Bąk, Michał Barnaś (klasa VII)

Członkowie: Paweł Barnaś (klasa VII), Klaudia Koryga (klasa VI), Wiktoria Szewc (klasa V),

Oktawian Kotwica (klasa IV), Dawid Koryga (klasa IV).Życzymy wielu owocnych przedsięwzięć w roku szkolnym 2017/2018.


GALERIA
MAGIC SHOW

| 2017-09-28 |Autor: NK,AM|

26 września naszą szkołę odwiedził artysta estradowy - iluzjonista z Rzeszowa - Ryszard Goclon. Jego program obfitował w magiczne triki, pokazy żonglerki, lewitacji i iluzję komiczną. Oprócz tego były różne konkursy dla dzieci nauka sztuczek i niespodzianki. Zabawny, humorystyczny pokaz sprytu i zręczności bardzo spodobał się uczniom, którzy zachęceni do wspólnego występu próbowali swoich umiejętności w dziedzinie magii

GALERIA
SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2017

| 2017-09-18 |Autor: NK,AM|

Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się ogólnopolska akcja „Sprzątania świata”. Tym razem przebiegała ona pod hasłem "Nie ma śmieci – są surowce". Przedsięwzięcie to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
15 września 2017 roku uczniowie klas IV- VII pod opieką nauczycieli: N. Kucper, M. Wasielewskiej-Saja, D. Wójtowicza, wyposażeni w worki i rękawice wyruszyli do pobliskiego lasu w Krawcach, aby usunąć wszelkie śmieci. Młodsi podopieczni pod okiem pań: G. Jodłowskiej, T. Pasek, U. Janeczko, porządkowali teren wokół szkoły oraz spacerowali wzdłuż głównej ulicy naszej miejscowości. Dzieci wróciły z pełnymi workami odpadów. Akcja uświadomiła im, jak ważne jest dbanie o nasze środowisko naturalne.

GALERIA
WIZYTA POLICJANTÓW

| 2017-09-18 |Autor: BK,AM|

W związku z rozpoczętym nowym rokiem szkolnym 2017/2018 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Krawcach dnia 12 września 2017 r. przypomnieli sobie obowiązujące przepisy ruchu drogowego, gdyż przybyli policjanci z Komendy Policji w Tarnobrzegu oraz pracownik Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Przeprowadzona została pogadanka dla uczniów kl. I-III na temat bezpiecznego zachowania się na drodze, podczas jazdy rowerem lub samochodem z zapiętymi pasami bezpieczeństwa. Uczniowie klasy I otrzymali odblaskowe opaski oraz plansze z planem lekcji. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej wierzą, że otrzymane prezenty i przeprowadzona pogadanka zwiększy bezpieczeństwo uczniów.
SZKOŁA TAŃCA

| 2017-09-09 |Autor: NK,AM|

W czwartek 7 września gościliśmy panie z OGÓLNOPOLSKIEJ SZKÓŁKI TAŃCA I DOBRYCH MANIER, które zachęcały do udziału w programie, w którym wszystkie dzieci wygrywają. Skierowany jest do wszystkich dzieci w wieku 6-12 lat, bez względu na predyspozycje, wygląd czy talent. Program to nie tylko poprawa aktywności fizycznej dzieci, nauka współistnienia w grupie, ale przede wszystkim doskonałe źródło poznania zasad dobrych manier i zabawy poprzez naukę tańca. Panie zaprezentowały różne rodzaje tańca z elementami: tańca towarzyskiego, disco, break dance, funky .

GALERIA
ŻEGNAJCIE WAKACJE!

| 2017-09-04 |Autor: NK, AM|

W poniedziałek 4 września uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Krawcach uroczyście pożegnali wakacje, a powitali nowy rok szkolny 2017/2018. Jest to kolejny rok dający szansę na rozwijanie własnych zainteresowań, zdobywanie nowej wiedzy, doświadczeń, pozwalający również na kontynuację dotychczasowych zadań
w ośmioklasowej szkole.
Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie rozpoczęła dyrektor szkoły - Bożena Kobylarz, która powitała wszystkich serdecznie na sali gimnastycznej. Pani dyrektor poinformowała uczniów o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących
w szkole. Życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Odczytała również list Podkarpackiego Kuratora Oświaty – Małgorzaty Rauch, która wspomniała między innymi o wzmacnianiu wychowawczej roli szkoły przy szczególnym udziale rodziców. Po przemówieniu Pani Dyrektor głos zabrała przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego, która powitała nauczycieli, uczniów i rodziców. Wspomniała także o wydarzeniach z dnia 1 września 1939 roku. Następnie zebrani udali się wraz z wychowawcami do poszczególnych klas. Na koniec odbyła się Msza Święta, podczas której uczniowie, rodzice i nauczyciele otrzymali błogosławieństwo na nowy rok szkolny.
Chcielibyśmy również gorąco powitać nowo przybyłe dzieci. Mamy nadzieję, że nasza placówka okaże się dla nich interesującym i przyjaznym miejscem.

Życzymy wszystkim wiele sukcesów!


GALERIACopyright © 2009 by Szkoła Podstawowa w Krawcach
Wszystkie prawa zastrzeżone.