PROJEKT "ZDALNA SZKOŁA
- wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego "

| 2020-05-07|Autor:AM|

Gmina Grębów przekazała naszej szkole 9 laptopów. 6 zakupionych z budżetu Gminy i 3 zakupione w ramach realizacji projektu "Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 - 2020. Sprzęt ten został przekazany przez Panią Dyrektor nauczycielom i jednemu uczniowi. Laptopy posłużą do nauki on-line. Po zakończeniu zdalnego nauczania będzie on służył jako pomoc dydaktyczna w szkole.

Szczególne podziękowania kierujemy do Wójta Gminy Grebów, za wspieranie szkoły, troskę o uczniów i pomoc w organizacji zdalnego nauczania.


GALERIA




ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

| 2020-05-03|Autor:KP,AM|

W związku z zaistniałą sytuacją spowodowaną trwaniem pandemii, nasza społeczność szkolna nie może w tym roku szkolnym uczestniczyć jak co roku w akademii z okazji świąt majowych. Specjalnie na tę okazję uczennica klasy VII Wiktoria Szewc przygotowała prezentację o Święcie Konstytucji 3 Maja.
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji!!!


KONSTYTUCJA 3 MAJA




II WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKI
„WOLNOŚĆ JEST W NAS. KU PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”

| 2020-03-10|Autor:UGN,AM|

3 marca 2020 roku w Zespole Szkół Publicznych w Posadzie Górnej odbyła się gala podsumowująca II Wojewódzki Konkurs Literacki. Jesteśmy niezwykle dumni, że nasze uczennice z kl. VIII - Milena Saja i Karolina Janeczko za swoje prace literackie, zostały docenione w tym konkursie. Milena zajęła III miejsce w kategorii poezja a Karolina III miejsce w kategorii proza. Serdecznie gratulujemy.

W dniu 24 lutego 2020 roku Komisja Konkursowa dokonała oceny 112 prac konkursowych, które nadesłali w regulaminowym czasie uczniowie z 51 szkół podstawowych z województwa podkarpackiego.

• Prace literackie powstawały we wszystkich regionach naszego województwa, a uczestników konkursu zainspirowały sylwetki żołnierzy niezłomnych, m.in. takich jak: Łukasz Ciepliński, Antoni Żubryd, Władysław Gurgacz, Józef Cieśla i Kazimierz Człowiekowski. Przywoływani w pracach bohaterowie dowodzą, że na Podkarpaciu działało w podziemiu wielu żołnierzy, dla których wojna nie zakończyła się w 1945 roku.

Konkurs swym patronatem objęli: Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty, Piotr Uruski – Poseł na Sejm RP, Piotr Babinetz – Poseł na Sejm RP, Maria Kurowska – Posłanka na Sejm RP, Jan Pelczar – Starosta Krośnieński, Wojciech Farbaniec – Burmistrz Gminy Rymanów, Jan Bałuka – Przewodniczący Regionalnej Sekcji NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Krośnie, Piotr Cisek – Dyrektor ZSP w Posadzie Górnej.

Jury oceniło prace odrębnie dla poezji i prozy. Zwracano szczególną uwagę na zgodność merytoryczną z tematem konkursu, oryginalny pomysł na tekst, kompozycję utworu i jego przesłanie, wyraz artystyczny oraz poprawność w zakresie języka, ortografii i interpunkcji. Celem Konkursu Literackiego „Wolność jest w nas” było przede wszystkim przybliżenie sylwetek żołnierzy wyklętych z terenu województwa podkarpackiego poprzez zainteresowanie młodzieży przez lata przemilczaną powojenną historią Polski.

Uczennice przygotowywała i zgłosiła do udziału w konkursie nauczycielka historii Pani Katarzyna Piskur.


GALERIA




1 MARCA
NARODOWY DZIEŃ PAMIECI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

| 2020-03-05|Autor:UGN,AM|

Dnia 1 marca obchodzimy w naszym kraju Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W związku z ogólnopolską akcją Ministerstwa Edukacji Narodowej, również nasza szkoła włączyła się w obchody tego ważnego dla naszej narodowej tożsamości dnia. W naszej szkole przygotowane zostały gazetki tematyczne dotyczące żołnierzy wyklętych, lekcje i pogadanki historyczne poświęcone bohaterom podziemia antykomunistycznego oraz zorganizowany został pokaz filmu pt. „Żołnierze Wyklęci” dla uczniów klas IV – VIII.
Inicjatorem i opiekunem obchodów tego dnia w naszej szkole była nauczycielka historii Pani Katarzyna Piskur.


GALERIA





WALENTYNKI

| 2020-02-18|Autor:UGN,AM|

Dzień Świętego Walentego
To dzień dobry dla Każdego!
W tym dniu wszyscy to wyznają,
Że chcą kochać i kochają !

Dnia 14 lutego w naszej szkole odbyło się rozdanie walentynek, które wcześniej zostały wrzucone do skrzynki Poczty Walentynkowej. Uczniowie mieli okazję, by wysłać kartkę do swojej sympatii lub po prostu złożyć życzenia koleżankom, kolegom czy nauczycielom. Rozdanie odbyło się po trzeciej godzinie lekcyjnej, na dolnym korytarzu. Dzieci z przejęciem czekały na walentynki. Niejedna osoba oblała się rumieńcem, a na wielu twarzach zagościł serdeczny uśmiech.


GALERIA





BAL KARNAWAŁOWY

| 2020-02-13|Autor:UGN,AM|

13 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa połączona z Walentynkami. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkie dzieci. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, którą dzień wcześniej kolorowymi balonami serpentynami i serduszkami przyozdobili uczniowie pod opieką Pana Darka. Dzieci z klas młodszych wystąpiły w pięknych, kolorowych, niezwykle pomysłowych i zabawnych strojach przygotowanych przez rodziców.
Również uczniowie klas starszych prezentowali się znakomicie. W przerwach zabawę umilał słodki poczęstunek jak zwykle profesjonalnie przygotowany przez rodziców. Wszyscy wyśmienicie się bawili przy dźwiękach muzyki, o którą zadbał DJ. Uczniowie z chęcią uczestniczyli we wspólnych tańcach i zabawach. Po zakończonej zabawie zadowoleni, pełni wrażeń i w wyśmienitych humorach wróciliśmy do swoich domów.

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się, serdecznie dziękujemy.


GALERIA




WYJAZD DO KINA Z KSIĘDZEM PROBOSZCZEM ZA UDZIAŁ W RORATACH

| 2020-02-10|Autor:MWS,AM|

6 lutego 2020 uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami ze ZSPiP w Wydrzy wybrali się na wycieczkę do kina Wrzos w Stalowej Woli. Wycieczka była nagrodą ufundowaną przez Księdza Eugeniusza Różańskiego dla dzieci za ich aktywny udział w Roratach. W wyjeździe brało udział 16 uczniów z klas: 0, I, II, III oraz z VIII. Opiekę nad dziećmi sprawowały Panie: Teresa Pasek i Maryla Wasielewska- Saja oraz rodzice: Pani Joanna Dec i Pani Joanna Duda. Uczniowie obejrzeli film pt. „Doktor Dolittle”, który jest ekranizacją książki: „Podróże Doktora Dolittle” autorstwa Hugh Loftinga. Tytułowy bohater Doktor Dolittle odkrywa, że potrafi rozmawiać ze zwierzętami. Akcja filmu toczy się w wiktoriańskiej Anglii. Siedem lat po śmierci żony Doktor rozpoczyna kolejną przygodę. Wraz ze swoimi „gadającymi” zwierzętami i nowo poznanym młodym asystentem próbuje znaleźć lekarstwo na tajemniczą przypadłość królowej Anglii.
Wycieczka do kina była udana. Dziękujemy serdecznie Księdzu Różańskiemu za ufundowanie wyjazdu do kina. Film o przygodach mądrego doktora, który zaprzyjaźnił się ze zwierzętami, podobał się wszystkim uczniom. Po skończonym seansie pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.


Tu podaj tekst alternatywny




DZIEŃ BABCI I DZIADKA

| 2020-02-10|Autor:UGN,AM|



Babcie i dziadkowie to jedne z najważniejszych osób w życiu dzieci. To właśnie oni obdarzają je bezwarunkową miłością, poświęcają swój czas i energię. Dziadkowie to współcześnie cała „instytucja”, bez której nie mogłaby funkcjonować niejedna rodzina. Okazują się bowiem nieocenioną pomocą przy wychowywaniu wnuków, umożliwiając rodzicom pogodzenie pracy z obowiązkami domowymi.


GALERIA




PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

| 2020-01-29|Autor:UGN,AM|

12 stycznie br. odbyła się 25 edycja Przeglądu Kolęd i Pastorałek zorganizowana przez Gminne Centrum Kultury w Grębowie. To coroczny koncert w trakcie którego prezentowane są bożonarodzeniowe utwory. Przegląd tych radosnych pieśni zgromadził uczniów szkół i przedszkoli z terenu naszej Gminy, zespoły muzyczne oraz indywidualnych wokalistów uczących się pod okiem instruktora GCK Piotra Jajko. Podczas przeglądu młodzi artyści zaprezentowali aż 22 utwory, tym samym podtrzymując tradycję śpiewu kolęd i pastorałek.
Naszą szkołę reprezentowały Maja Kędzia kl. IV, Julia Burdzy kl. IV i Oliwia Burdzy z oddziału przedszkolnego. Dziewczynki zaprezentowały kolędy: „Jezus Malusieńki” i „Bosy Pastuszek”. Opiekę nad uczennicami podczas występu sprawowała P. Monika Barnaś – Saja.
Na zakończenie gratulacje wykonawcom oraz słowa podziękowania za trud włożony w przygotowania złożyli Wójt Gminy Grębów Kazimierz Skóra oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Grębowie Alicja Kubiak. Wszyscy uczestnicy dostali słodkie upominki, a na ręce opiekunów złożono dyplomy z podziękowaniami.
25 Przegląd Kolęd i Pastorałek był imponującym, muzycznym wydarzeniem, popularyzującym piękno kolęd i pastorałek oraz okazją do integracji mieszańców całej gminy.


GALERIA




CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA

| 2020-01-13|Autor:UGN,AM|

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.
W naszej szkole w związku z ogólnopolską kampanią odbyło się spotkanie szkoleniowe dla uczniów i nauczycieli, które przeprowadzili Panowie strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu: aspirant sztabowy Wojciech Żarów, młodszy ogniomistrz Łukasz Kosak i strażak Dariusz Dziuba.
Pan aspirant przedstawił uczniom prezentację multimedialną i omówił najważniejsze punkty kampanii. Dowiedzieliśmy się, że w okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym "cichym zabójcą", gdyż jest niewidoczny oraz nie ma smaku, ani zapachu.

RADZIMY!
Co zrobić, aby uniknąć zaczadzenia?
  1. Systematycznie czyść, sprawdzaj szczelność i wykonuj przeglądy techniczne przewodów kominowych.
  2. Użytkuj tylko sprawne techniczne urządzenia, zgodnie z instrukcją producenta.
  3. Nie zasłaniaj i nie przykrywaj urządzeń grzewczych.
  4. Nie zaklejaj i nie zasłaniaj kratek wentylacyjnych.
  5. W przypadku wymiany okien na nowe, sprawdź poprawność działania wentylacji, nowe okna są najczęściej o wiele bardziej szczelne w stosunku do wcześniej stosowanych w budynku i mogą pogarszać wentylację.

Nie bagatelizuj objawów takich jak: bóle i zawroty głowy, duszność, senność, osłabienie, przyspieszona czynność serca, mogą one być sygnałem, że ulegamy zatruciu tlenkiem węgla.


PAMIĘTAJMY:

Tlenek węgla to bardzo trujący gaz. Nie jest on wyczuwalny przez ludzkie zmysły. Tlenku węgla NIE usłyszysz! NIE zobaczysz! NIE poczujesz!


GALERIA




BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

| 2020-01-08|Autor:UGN,AM|




W dniu 7 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu profilaktyczno – edukacyjnym z udziałem przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Tarnobrzegu sierżant sztabowy Izabela Gągola. Tematem tego spotkania było „Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych”. Pani policjantka przypomniała o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych, omówiła zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegała również przed ślizganiem się na skutych lodem stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Funkcjonariuszka udzielał wskazówek, jak bezpiecznie bawić się podczas feryjnego wypoczynku. Poinformowała dzieci pozostające w domu o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Uczniowie brali żywy udział w dyskusji, co świadczy o zainteresowaniu tematem oraz wiedzy jaką już posiadają. Chętnie odpowiadali na zadawane pytania i wysuwali konstruktywne wnioski.
Spotkanie z policjantem to kolejny element profilaktyki, aby rozpoczynające się ferie upłynęły zdrowo i bezpiecznie.


GALERIA




PODSUMOWANIE AKCJI
"SZLACHETNA PACZKA"

| 2019-12-20|Autor:KP,UGN,MWS,AM|




„Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi” JP II

Kochani uczniowie, Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy Naszej Szkoły. Wszyscy, którzy wzięliście udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Dziękujemy za wasze wielkie serca. Mimo iż wiemy, że to ludzie pomagają, nie rzeczy to mimo wszystko prezenty, które wspólnie przygotowaliśmy będą jak promyk nadziei, jak blask wigilijnej gwiazdy i impuls do lepszego jutra dla rodziny znajdującej się w potrzebie, którą wybraliśmy do Szlachetnej Paczki. To nasze wspólne dobro już działa i pomnaża się w tych, którzy wiedzą, że najwięcej szczęścia jest w dawaniu. Każde przedsięwzięcie, które wnosi w życie drugiego człowieka uśmiech i zadowolenie jest bezcenne.

Jeszcze raz bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy za tak aktywny i czynny udział, za wszystkie przyniesione produkty, prezenty, za ofiarowany czas, szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka. Dziękujemy, że mogliśmy wspólnie wziąć udział w tej jednej z najważniejszych lekcji, która pokazuje nam, że pięknie jest pomagać, ale wymaga to współpracy i zaangażowania.

Dziękujemy wszystkim!!!

P. Kasia, P. Maryla i P. Ula


GALERIA





JASEŁKA I WIGILIA W NASZEJ SZKOLE

| 2019-12-20|Autor:MWS,UGN,RD, AM|




Tylko jedna jest taka noc,
Śpiewać nam się godzi
Gdy na ziemię Pan z nieba zszedł,
I w stajence się narodził.

Święta Bożego Narodzenia skłaniają do wielu refleksji, jednoczą nas w miłości do Boga i w miłości do drugiego człowieka. Te wyjątkowe święta obfitują w wiele pięknych tradycji. Jedną z nich jest wspólne śpiewanie kolęd i wystawianie Jasełek oraz dzielenie się opłatkiem podczas szkolnej Wigilii. Aby podkreślić szczególny charakter Świąt Bożego Narodzenia w dniu 20 grudnia 2019r., uczniowie z klasy: 0, I, i II pod opieką Pani Grażyny Jodłowskiej i Pani Barbary Chmiel wykonali pastorałki, kolędy i piosenki świąteczne w języku polskim i angielskim. Tradycyjnie, jak co roku, zostały wystawione Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez Panią Marylę Wasielewską-Saja z uczniami młodszych klas: 0,I. II i III. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wcieliły się w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uczniowie odegrali role: Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Nie zabrakło też Heroda, diabła i śmierci, którą odegrał uczeń z klasy VII. Świetności inscenizacji dodały pastorałki, kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością. Do wspólnego kolędowania włączyła się cala zgromadzona publiczność. Cieszymy się ogromnie, że w tak wyjątkowym momencie, byli z nami rodzice oraz wychowawcy i nauczyciele.
Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów jak i całej społeczności szkolnej.
Po zakończonym spektaklu głos zabrała Pani Dyrektor Bożena Kobylarz, która podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie jasełek oraz za wspaniałe wprowadzenie w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Złożyła także świąteczne życzenia przybyłym na uroczystość rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły.
Po zakończonym przedstawieniu wszyscy udali się do klas na szkolną Wigilię, aby podzielić się opłatkiem i złożyć życzenia świąteczne.
Dziękujemy serdecznie rodzicom oraz nauczycielom, którzy włączyli się w przygotowanie naszej uroczystości. Dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie tradycyjnych wigilijnych potraw dla wszystkich uczniów i nauczycieli. Dziękujemy naszym nauczycielom, którzy przygotowali przepiękną dekorację świąteczną a w szczególności : pani Uli Nurzyńskiej-Goraj, Pani Monice Barnaś- Saja. Spotkanie wigilijne w szkole było wyjątkowe i dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń.


GALERIA




Z ŻYCZENIAMI W URZĘDZIE GMINY

| 2019-12-22|Autor:UGN, AM|




Delegacja uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami Panią Anią i Panią Ulą, jak co roku udali się do Urzędu Gminy w Grębowie ze świątecznymi życzeniami. Przekazaliśmy Panu Kazimierzowi Skórze – Wójtowi Gminy bożonarodzeniowe stroiki i serdeczne życzenia od całej społeczności szkolnej. Przynieśliśmy ze sobą troszkę radosnej atmosfery oraz świątecznego nastroju.
Wójt Gminy życzył dzieciom radosnych świąt i dużo prezentów oraz poczęstował słodyczami, życzenia złożyliśmy również pozostałym pracownikom Gminy.


GALERIA




AKCJA MEN
"RAZEM NA ŚWIĘTA"

| 2019-12-20|Autor:UGN, AM|

Odpowiadając na apel Ministerstwa Edukacji Narodowej nasza szkoła włączyła się w akcję pod hasłem „Razem na święta”, w ramach której tysiące uczniów i szkół w całej Polsce podjęło działania i przedsięwzięcia charytatywne. Zwłaszcza w okresie przedświątecznym. W ramach tej akcji organizowane są zbiórki darów dla potrzebujących, pomoc seniorom, odwiedzanie osób starszych i samotnych.
Reprezentacja uczniów naszej szkoły: Milena Saja, Angelika Puzio i Karolina Janeczko wraz z nauczycielami odwiedziły emerytowanych pracowników naszej szkoły, Panią Janinę Saja i Pana Jana Koryga. Uczennice przekazał piękne świąteczne stroiki i własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami od wszystkich uczniów i nauczycieli. Spotkania były niezwykle miłe i wzruszające, padło wiele ciepłych, serdecznych słów, zostaliśmy również poczęstowani słodkościami. Cieszymy się, że nasze odwiedziny wywołały uśmiech i radość Pani Jasi i Pana Jana. Mamy nadzieję na kolejne miłe spotkania.
Koordynatorami akcji „Razem na Święta” w naszej szkole były Panie: Anna Mularz, Katarzyna Piskur i Urszula Góraj – Nurzyńska.

GALERIA




Z WIZYTĄ NA OLIMPIE
oryginalna lekcja języka polskiego

| 2019-12-16 |Autor:BG,AG,AM|

W poniedziałkowy poranek, 9 grudnia do uczniów klasy V przybyli greccy bogowie na czele z Gromowładnym Zeusem. Wśród dostojnych gości byli również: Posejdon, Apollo, Hades z trzygłowym Cerberem, Afrodyta i Atena. Każdy z bogów powiedział kilka zdań o sobie, pokazał swój atrybut i wyjaśnił nam, dlaczego ma właśnie taki. Nie uwierzycie, ale nawet pozwolili nam ich dotknąć. Po prezentacji bogowie zaprosili nas na swoją olimpijską ucztę, na której oczywiście poczęstowali nas nektarem i ambrozją. Te dwa przysmaki mają nam zapewnić nieśmiertelność i nadludzką siłę – zobaczymy, czy rzeczywiście tak będzie. To jednak jeszcze nie koniec, ponieważ obiecali, że przyjdą do nas jeszcze raz i przyprowadzą swoich towarzyszy, którzy też bardzo chcą nas poznać. Odchodząc zostawili dla nas krzyżówkę, która miała uwiarygodnić ich wizytę. Oczywiście szybko ją rozwiązaliśmy i z niecierpliwością czekamy na ciąg dalszy. Na razie postanowiliśmy pilnie przykładać się do lekcji, by poznać kolejne mity i więcej wiedzieć o pozostałych bogach i herosach.
Gośćmi na naszym spotkaniu z Nieśmiertelnymi była nasz Pani Dyrektor i uzniowie klasy IV.


GALERIA




PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT

| 2019-12-12 |Autor:AG,AM|

6 grudnia w Szkole Podstawowej w Majdanie Królewskim odbył się Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: kapitan – Klaudia Koryga, bramkarz – Angelika Puzio, zawodnicy – Karolina Janeczko, Patrycja Sudoł, Oliwia Żak, Milena Saja, Wiktoria Szewc pod opieką pani Agnieszki Gortych.
Wydarzeniu towarzyszyło serdeczne mikołajkowe przyjęcie w postaci słodkiego upominku. Miła atmosfera wprowadziła nas w etap losowania drużyn i grę pełną sportowej rywalizacji. W wyniku eliminacji udało nam się otrzymać „szczęśliwą siódemkę".

Gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły na szczeblu wojewódzkim.

GALERIA




MIKOŁAJKOWY WYJAZD DO KINA
na film pt.”ŚNIEŻNA PACZKA”

| 2019-12-11 |Autor:UGN,AM|

W dniu 5 grudnia 2019 roku uczniowie klas IV – VIII wraz z nauczycielami udali się do kina Helios w Stalowej Woli na film pt. „Śnieżna Paczka”. To zabawne, pouczające i wzruszające kino familijne. Swifty, lis polarny pracujący na arktycznej poczcie, marzy by zostać Top Dogiem, czyli gwiazdą posłańców, którymi normalnie są psy husky. Aby udowodnić, że jest godny tej funkcji potajemnie rekwiruje jedną z przesyłek i dostarcza do tajemniczego miejsca. Zatrzymuje się przy tajnej fortecy, gdzie staje twarzą w twarz z Doktorem Morsem, tłustym geniuszem spacerującym na mechanicznych nogach i posiadającym lojalną armię dziwnie uprzejmych maskonurów. Swifty odkrywa, że napotkany doktorek planuje stopienie pokryw lodowych na biegunach i zalanie Ziemi w celu zapanowania nad nią. Zaistniała sytuacja zmusza lisa do skorzystania z pomocy przyjaciół, którymi są: PB, zamknięty w sobie niedźwiedź polarny, Lemmy, roztrzepany albatros, Sal i Weez, dwie wydry mówiące o teoriach spiskowych i Jade Fox, twardy jak skała mechanik. Ten tłum arktycznych wyrzutków musi zebrać się razem by powstrzymać złowrogie plany Doktora Morsa i uratować świat. Film ukazuje ogromną wartość wzajemnej współpracy, przyjaźni i dbałości o środowisko naturalne.


GALERIA




ZABAWA ANDRZEJKOWA
w ZSO Grębów

| 2019-11-29 |Autor:UGN,AM|

28 listopada uczniowie klasy VII i VIII naszej szkoły pod opieką nauczycieli Pani Anny Mularz i Pani Urszuli Góraj – Nurzyńskiej, gościli na zabawie andrzejkowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Grębowie. Impreza miała na celu nie tylko wspaniałą zabawę, połączoną z integracją uczniów z terenu naszej gminy ale również zachęcenie przyszłych absolwentów szkół podstawowych do wyboru tamtejszego liceum. Uczący się w liceum absolwenci naszej szkoły wspaniale powitali swoich kolegów i koleżanki, zadbali o ich dobrą zabawę oraz oprowadzili po budynku szkoły. Wszyscy uczniowie bawili się w doskonałych humorach. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i gronu pedagogicznemu ZSO w Grębowie za zaproszenie i zorganizowanie tak wspaniałej integracyjnej imprezy. Naszym absolwentom – uczniom kl. I a Liceum, serdecznie dziękujemy za wzorową postawę koleżeńską. Gratulujemy i życzymy sukcesów. Serdecznie dziękujemy również rodzicom za przywóz i odwóz dzieci po zakończeniu zabawy.


GALERIA




ZABAWA ANDRZEJKOWA

| 2019-11-27 |Autor:UGN,AM|

28 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana przez uczniów zabawa andrzejkowa. Uczniowie starszych klas pomogli pięknie udekorować salę gimnastyczną, która na kilka godzin zamieniła się we wspaniałą salę dyskotekową. W pierwszej części imprezy Nie mogło zabraknąć wróżb. Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Wróżyli też imiona przyszłych sympatii i odgadywali zagadki. Żaden z uczestników zabawy nie wyszedł z sali bez wróżby na przyszłość. Uczniowie młodszych klas wystąpili we wspaniałych eleganckich strojach. Jednak jak zwykle największą furorę robiły przygotowane przez rodziców przepyszne ciasta, kanapki, owoce i napoje. Na zakończenie naszej szkolnej zabawy andrzejkowej wszyscy byli nieco zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą i spokojną zabawę. Rodzicom dziękujemy za wspaniały poczęstunek. Jak zawsze nie zawiedli i spisali się na medal!!!.


GALERIA




PROJEKT
„GABINET JÓZEFA ŻMUDY – BLISKIE SPOTKANIA ZE SZTUKĄ”

| 2019-11-29 |Autor:NK,UGN,AM|

W dniach 26-27.11.2019 w naszej szkole odbyły się warsztaty dotyczące sztuki, zorganizowane przez Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli. We wtorek 26 listopada uczniowie klas 4-6 wzięli udział w zajęciach malarskich pt. „W malarskim stylu”. Dzieci stworzyły wspaniałe prace plastyczne, które zostały zaprezentowane na szkolnej wystawce. W środę 27 listopada odbyły się najpierw warsztaty z architektury, podczas których ćwiczono wyobraźnię przestrzenną. Dzieci wykonywały modele budowli i opisywały swoje projekty. Następnie przeprowadzono zajęcia teatralne. Uczestnicy wykazali się niezwykłą kreatywnością. Wszyscy byli pod wrażeniem, jaki talent aktorski zaprezentowali poszczególni uczniowie. Warsztaty były niezwykłą okazją bliskiego spotkania ze sztuką, dlatego jesteśmy niezmiernie wdzięczni organizatorom za przybycie. Projekt „Gabinet Józefa Żmudy – bliskie spotkania ze sztuką” to akcja, która realizowana jest dzięki dofinansowaniu z programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura Dostępna”.
„Gabinet Józefa Żmudy – bliskie spotkania ze sztuką” to sposób współpracy z nauczycielami i uczniami, instruktorami teatralnymi i ludźmi, którym teatr, czy szerzej sztuka, są bliskie. To także powód, by się tą sztuką zainteresować, zainspirować, oswoić, czy w końcu spotkać, a przy okazji poznać z drugim człowiekiem, który ma podobne potrzeby, zainteresowania. Cykl lekcji teatralnych, zajęć z zakresu historii sztuki, wizyty w miejscach kultury związanych z poszczególnymi twórcami, spektakle w miejscach, w których teatr nie bywa lub o których rzadko pamięta. To wszystko ma na celu rozwój poszczególnych osób, którzy na co dzień nie mają możliwości korzystania z oferty dostępnej w większych miejscowościach lub tych, co nie są ośmieleni, by z niej korzystać – brakuje wiedzy, znajomości terminologii, a w końcu świadomości, że jest taka propozycja.


GALERIA





PASOWANIE NA UCZNIA

| 2019-11-27 |Autor:UGN,AM|

Dnia 26 listopada 2019 roku w naszej szkole miała miejsce uroczystość pasowania na ucznia klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęła się od przepięknego wystąpienia uczniów, którzy zaprezentowali wspaniały program artystyczny. Następnie dyrektor szkoły pani Bożeny Kobylarz powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów, przekazała również słowa pozdrowienia od Pana Wójta Kazimierza Skóry dla uczniów składających ślubowanie.
Uczniowie klasy pierwszej Laura Saja i Jakub Jarosz, również przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała pani dyrektor. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Krawcach.
Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od swoich starszych kolegów, Pani wychowawczyni, Pani dyrektor, Księdza proboszcza oraz wzruszonych rodziców.
Zaproszeni goście i rodzice byli pod ogromnym wrażeniem wspaniałego występu. Uroczystość pasowania na ucznia pięknie przygotowała wychowawczyni kl. I Pani Ula Janeczko.


GALERIA







„BEZPIECZNIE NA WSI MAMY – UPADKOM ZAPOBIEGAMY”

| 2019-11-23 |Autor:MBS,UGN,AM|

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego prowadząc działalność prewencyjną przygotowała kurs e-learningowy pn. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. Kurs przygotowany został z myślą o dzieciach z terenów wiejskich, dzieciach mieszkających na wsi i przebywających w gospodarstwie, gdzie mogą być narażone na niebezpieczeństwa. Przybliża w nowoczesnej formie zagrożenia wypadkowe, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia. Podzielony jest na trzy części: Maszyny i narzędzia, Zwierzęta oraz Siedlisko. Każda z części zawiera zagadki i quizy, dzięki którym łatwiej jest przyswoić wiedzę na temat bezpieczeństwa dzieci w środowisku wiejskim. Na zakończenie uczestnicy rozwiązują test końcowego, po którym można wydrukować certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia.
W naszej szkole 12 chętnych uczniów wzięło udział w kursie. Byli to: Maja Janeczko, Stasiu Dec, Nikola Skrzypacz, Antonina Barnaś, Bartuś Szewc, Oliwier Pasek, Gabrysia Prytek, Konrad Prytek, Oktawian Kotwica, Antoni Koryga, Dawid Koryga, Patryk Kieparda. Wszyscy ukończyli go pozytywnie uzyskując na potwierdzenie pamiątkowe certyfikaty. Dodatkowo uczniowie uczestniczący w kursie wezmą udział w losowaniu nagród w postaci hulajnogi, które odbędzie się w siedzibie KRUS-u w Warszawie. Realizatorem kursu na terenie szkoły była Pani Monika Barnaś – Saja.


GALERIA







WYJAZD DO KINA Z KSIĘDZEM PROBOSZCZEM

| 2019-11-23 |Autor:MWS,AM|

20 listopada 2019 r., 22 uczniów z klasy: 0,1,2,3,4,5,6 i 7 pod opieką księdza proboszcza Eugeniusza Różańskiego i nauczycieli p. Teresy Pasek i Maryli Wasielewskiej- Saja oraz rodziców: p .Joanny Duda i p. Moniki Kędzia, uczestniczyło w wycieczce do Kina Wrzos w Stalowej Woli. Organizatorem wycieczki był ksiądz proboszcz, który ufundował dzieciom przejazd oraz bilety do kina na film pt. „Był sobie pies2” w nagrodę za ich systematyczny udział w nabożeństwie różańcowym. “Był sobie pies 2” to wzruszająca ekranizacja bestsellerowej powieści o odważnym i lojalnym psie, który dba o szczęście swoich najbliższych! Pies to podobno najlepszy przyjaciel człowieka. Film “Był sobie pies 2” doskonale to potwierdza! Tutaj „pieskie życie” wcale nie jest pechowe, a pełne miłości i zabawy. Pies Bailey ma do wykonania ważne zadanie. Musi zaopiekować się dorastającą Clarity, wnuczką swojego pana. Mała Clarity June opuszcza ukochaną babcię oraz dziadka i wyjeżdża z mamą do wielkiego miasta. Psiak przeżył już wiele żyć i sporo się nauczył o ludziach. Miał różne imiona: Bailey, Toby, Ellie, Max. Tym razem zrobi wszystko, aby pomóc ukochanej pani odnaleźć prawdziwą miłość i zrealizować jej marzenia. Czasami będzie musiał odejść, by zaraz znów powrócić jako inny psi przyjaciel. Bo jedno wie na pewno: w życiu zawsze warto trzymać się razem. “Był sobie pies 2” to opowieść o poświęceniu, ale i prawdziwej przyjaźni między zwierzęciem a człowiekiem.

W imieniu dzieci oraz nauczycieli i rodziców składamy serdeczne podziękowania naszemu Księdzu –Eugeniuszowi Różańskiemu za przygotowanie tak milej nagrody.




GMINNE I POWIATOWE ZAWODY W UNIHOKEJA

| 2019-11-25 |Autor:DW,UGN,AM|

UNIHOKEJ – to sport drużynowy z pięcioma zawodnikami i bramkarzem w każdej drużynie. Zawodnicy do gry używają poliwęglanowych kijów zakończonych kompozytową blendą oraz ażurowej plastikowej piłki. Celem jest zwycięstwo w meczu poprzez zdobycie większej liczby bramek niż rywal.
19 listopada 2019 roku nasza szkoła gościła zawodników uczestniczących w gminnych i powiatowych zawodach w unihokeju. Przyjechali do nas zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Grębowie i Szkoły Podstawowej w Baranowie Sandomierskim wraz z opiekunami. Po przywitaniu gości i prezentacji drużyn Pan Dariusz Wójtowicz zapoznał wszystkich obecnych z regulaminem zawodów oraz z zasadami bezpieczeństwa. Następnie rozpoczęła się rywalizacja poszczególnych drużyn podzielonych ze względu na kategorie wiekowe. Podczas trwania zawodów wszystkim zawodnikom towarzyszył wspaniały doping zgromadzonej publiczności. Zawody odbyły się w miłej i przyjaznej atmosferze zgodnie z zasadą fair play. Sędzią zawodów był Pan Marcin Kułaczkowski.

A oto wyniki w poszczególnych grupach na szczeblu powiatowym

tyle W kategorii chłopców kl. IV – VI

I Miejsce Szkoła Podstawowa w Baranowie Sandomierskim
II Miejsce Szkoła Podstawowa w Krawcach
III Miejsce Szkoła Podstawowa w Grębowie

W kategorii dziewcząt kl. IV – VI

I Miejsce Szkoła Podstawowa w Baranowie Sandomierskim
II Miejsce Szkoła Podstawowa w Krawcach
III Miejsce Szkoła Podstawowa w Grębowie

W kategorii chłopców kl. VII – VIII

I Miejsce Szkoła Podstawowa w Grębowie
II i III Miejsce – brak zawodników w tej kategorii wiekowej

W kategorii dziewcząt kl. VII – VIII

I Miejsce Szkoła Podstawowa w Krawcach
II Miejsce Szkoła Podstawowa w Grębowie
III Miejsce – brak zawodniczek w tej kategorii wiekowej


W sumie w zawodach udział wzięło 83 zawodników. Zwycięzcy pierwszych miejsc awansowali do półfinałów na szczeblu wojewódzkim.
Serdecznie gratulujemy!!!

Naszą szkołę reprezentowali:
DZIEWCZĘTA: Julia Burdzy, Natalia Dec, Justyna Kułaga, Maja Kędzia, Dominika Szewc, Nikola Żak, Oliwia Żak, Oliwia Skrzypacz, Wiktoria Szewc, Aleksandra Gortych, Milena Saja, Karolina Janeczko, Patrycja Sudoł, Angelika Puzio, Klaudia Koryga

CHŁOPCY: Jakub Barnaś, >Krystian Dziubiński, Krystian Prytek, Patryk Żak, Marcel Kędzia, Kacper Koryga, Kacper Surma, Krystian Matyka, Jakub Kędzia, Oktawian Kotwica, Tomasz Pelc, Konrad Prytek, Antoni Koryga, Dawid Koryga, Patryk Kieparda
GALERIA





ŚWIĘTO SZKOŁY

| 2019-11-18 |Autor:UGN,AM|

Dzień 12 listopada 2019r. w naszej szkole był podwójną okazją do świętowania. W tym roku obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości Polski, a także na ten dzień przypadła okrągła, bo dokładnie X rocznica nadania naszej szkole imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy o godz. 9 00 uroczystą Mszą Św. w kościele w Krawcach.
Druga część uroczystość odbyła się w szkole. Na początek uczniowie klas VI – VIII tradycyjnie zatańczyli Poloneza. Po wprowadzeniu sztandaru, cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi wspólnie odśpiewała hymn państwowy. Następnie Pani Dyrektor powitała przybyłych gości oraz oficjalnie otworzyła uroczystość.
Z tej okazji, każda z klas przygotowała krótką część artystyczną. Uczniowie klasy VII i VIII pod kierunkiem p. Katarzyny Piskur przedstawili program artystyczny, który pozwolił nam przypomnieć sobie smutne dzieje Polaków pod zaborami, zakończone triumfalnie odzyskaniem niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. Śpiewane przez uczniów pieśni patriotyczne, recytowana poezja oraz komentarz historyczny kierowały naszą refleksję ku wartościom, jakimi są wolność i własne państwo. Wszyscy uczniowie wzorowo uczcili szkolną uroczystość poprzez odpowiedni, galowy strój i biało-czerwone kotyliony przypięte do swoich piersi.
W szczególny sposób została uczczona również X rocznica nadania Imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego naszej szkole. Uczniowie klasy 4, 5 oraz 8 pod opieką nauczycielki religii Pani Maryli Wasielewskiej – Saja, przedstawili niezwykle wzruszający montaż słowno-muzyczny pt. „Kardynał Stefan Wyszyński-Prymas Tysiąclecia”. Zaprezentowali piękne wiersze o kardynale Wyszyńskim oraz przypomnieli słowa Prymasa świadczące o jego wielkiej miłości do Boga Polski, Narodu i każdego człowieka: ,, Kocham Ojczyznę więcej niż własne serce i wszystko, co czynię dla Kościoła, czynię dla Niej. Dla nas po Bogu, największa miłość to Polska! Musimy po Bogu dochować wierności przede wszystkim naszej Ojczyźnie i narodowej kulturze polskiej”. Uczniowie przypomnieli także opracowaną przez Kardynała Społeczną Krucjatę Miłości, która jest streszczeniem Ewangelii i dekalogiem chrześcijańskiej miłości.
Piękny występ zaprezentowały również nasze przedszkolaki oraz uczniowie z klasy 0,1,2 i 3, którzy z niesamowitą ekspresją zaśpiewali pieśni i piosenki religijne przygotowane w hołdzie dla Patrona Szkoły. Dekoracje i oprawę graficzną uroczystości przygotowały Panie Urszula Góraj – Nurzyńska i Monika Barnaś – Saja.
Na zakończenie odbyło się rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w konkursie plastycznym „X Lat z patronem”. Głos zabrali również zaproszeni goście, którzy po zakończeniu uroczystości podziwiali nagrodzone w konkursie prace plastyczne wykonane przez uczniów oraz wpisali się do pamiątkowej kroniki. Na koniec naszych uroczystych obchodów rocznicowych wszyscy udali się na słodki poczęstunek.


GALERIA





AKCJA NA RZECZ MISJI

| 2019-11-12 |Autor:UGN,AM|

Odpowiadając na wezwanie Tygodnia Misyjnego oraz ogłoszonego przez papieża Franciszka Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego społeczność naszej szkoły włączyła się aktywnie w diecezjalną akcję "Misja opatrunek dla Zambii" organizowaną przez Dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Sandomierskiej księdza Daniela Korycińskiego. Nasi uczniowie zbierali bandaże zwykłe i elastyczne, plastry, kompresy, gazę i rękawiczki jednorazowe niezbędne do leczenia małych i dużych pacjentów przebywających w szpitalu im. kardynała Kozłowieckiego w Lusace oraz Misyjnym szpitalu w Katondwe w Zambii. W dzieło pomocy misjom włączyli się również nauczyciele i rodzice. Zebraliśmy dużą ilość różnego rodzaju środków opatrunkowych, które z radością przekażemy na rzecz potrzebujących. Po raz kolejny udowodniliśmy, że mamy otwarte serca i umysły na pomoc potrzebującym.
Organizatorkami i koordynatorkami akcji na terenie szkoły były panie: Maryla Wasielewska – Saja, Katarzyna Piskur, Urszula Góraj – Nurzyńska i Monika Barnaś – Saja.
Ponadto uczniowie przeprowadzili w ramach Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego zbiórkę pieniężną na zakup materiałów opatrunkowych dla szpitala w Zambii. Zbiórka miała miejsce pod kościołami naszej Parafii, zarówno w Wydrzy, jak i w Krawcach. Uczniowie zebrali łącznie 1386 zł. Za tę kwotę zostaną zakupione: plastry, kompresy, gaza, bandaże, rękawiczki jednorazowe. Ponadto uczniowie na bieżąco przyjmują w szkole ofiarowane przez Parafian materiały opatrunkowe.


GALERIA





SZKOŁA DO HYMNU

| 2019-11-12 |Autor:KP,UGN,AM|

Ponad 4 mln uczniów i 400 tys. nauczycieli z przeszło 20 tys. szkół w Polsce i za granicą o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie odśpiewało 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego" w ramach akcji "Szkoła do hymnu". Przedsięwzięcie to wspólna inicjatywa Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. Do udziału w akcji zostały zaproszone wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe w Polsce oraz polskie szkoły za granicą.
Z ogromna radością przyłączyliśmy się do tej ważnej patriotycznej akcji. Cała społeczność naszej szkoły - uczniowie i nauczyciele w strojach galowych, dnia 8 listopada o godzinie 1111 uroczyście odśpiewali wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. W ten sposób propagujemy wychowanie i postawę patriotyczną wśród naszych uczniów. Nie ulega wątpliwości, że to bardzo ważna chwila dla kształtowania właściwych postaw obywatelskich i patriotycznych.

GALERIA





AKCJA "SZKOŁA PAMIĘTA"

| 2019-1-25 |Autor:UGN,AM|

Dnia 25 października 2019 r, uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”, poświęconej zmarłym bohaterom. Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej, jak też lokalnej także w naszym regionie. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich dokonań. Akcja „Szkoła pamięta” ma celu uwrażliwić dzieci i młodzież na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności. Odpowiadając na ogólnopolski apel Ministerstwa Edukacji Narodowej uczniowie naszej szkoły porządkowali bezimienne mogiły poległych w I wojnie światowej, znajdujące się w leśnej głuszy naszej miejscowości. Dodatkowo uczniowie zapalili przyniesione znicze jako wyraz wdzięczności i pamięci. Koordynatorami szkolnej akcji były Panie: Joanna Nieradka, Monika Barnaś – Saja i Urszula Góraj – Nurzyńska. Uczniowie przebywali pod opieką Pań: Natalii Kucper, Katarzyny Piskur, Barbary Chmiel, Agnieszki Gortych i Maryli Wasielewskiej – Saja. W drodze powrotnej do szkoły uczniowie zapalili znicze na pobliskim cmentarzu, na grobach zmarłych nauczycieli i kolegi Filipka. Pełni zadumy i refleksji wróciliśmy do szkoły.


GALERIA





WYCIECZKA DO OSADY SŁOWIAŃSKIEJ W STOBIERNEJ

| 2019-10-25 |Autor:KP,UGN,AM|

Dnia 22 października 2019 r. (wtorek) uczniowie klas IV – VIII, pod opieką p. Katarzyny Piskur, Natalii Kucper, Maryli Wasielewskiej- Saja, Urszuli Góraj- Nurzyńskiej oraz Agnieszki Gortych udali się na wspaniałą wycieczkę do Osady Słowiańskiej w Stobiernej koło Dębicy.
Zwiedzanie Osady obejmowało : wejście do grodu, spacer po całym obiekcie (ekspozycja w pierwszej chacie, chata wojów i niewiast, gospoda), podziwianie widoków z wieży widokowej, możliwość przymierzenia słowiańskiego ubioru oraz wyposażenia woja. Ponadto uczniowie podzieleni na grupy wzięli udział w warsztatach z garncarstwa i łucznictwa. Podczas warsztatów z garncarstwa uczniowie poznali wczesnośredniowieczne, słowiańskie techniki wyrobu ceramiki oraz jej zdobienia. Ulepione z gliny naczynia i figurki dzieci zabrały ze sobą do szkoły. Natomiast podczas warsztatów z łucznictwa uczniowie poznali techniki strzelania z łuku, i dzięki temu nieco obeznali się w obsłudze tej dawnej broni. Dodatkową atrakcją był bieg woja z przeszkodami. W tej konkurencji najlepszym okazał się Oktawian z klasy VI. Na zakończenie uczniowie wraz z opiekunami zasiedli do wspólnego stołu, by spożyć posiłek ( ulubione danie większości dzieci) ruskie pierogi. Wszyscy zjedli ze smakiem, a niektórzy nawet dostali dokładkę. Pogoda dopisała, co sprawiło, że wycieczka była udana. W dobrych humorach i ze śpiewem na ustach uczestnicy wycieczki szczęśliwie wrócili do Krawców.


GALERIA





XIX DZIEŃ PAPIESKI

| 2019-10-17 |Autor:MWS,UGN,AM|

16 października 2019 roku, przeżywaliśmy w naszej szkole kolejny Dzień Papieski, obchodzony w całej Polsce pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Z tej okazji odbył się poranek słowno – muzyczny poświęcony naszemu Wielkiemu Papieżowi Janowi Pawłowi II. W uroczystości wzięli udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Podczas uroczystości mieliśmy okazję uczcić 41- rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz przypomnieć sobie Osobę Papieża Polaka oraz jego nauczanie. Dialogi przeplatane były śpiewem piosenek i wypowiedziami Jana Pawła II. Przypomniane zostały bardzo ważne słowa papieża z czasów jego pierwszej pielgrzymki do Polski, która odbyła się 40 lat temu w czerwcu 1979r. Papież powiedział wówczas: „Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!". Słowa papieża stały się początkiem odrodzenia i drogą ku wolności. Pontyfikat Jana Pawła II zmienił oblicze świata, zmienił również oblicze polskiej ziemi. Papież dał swym rodakom odwagę oraz nadzieję i wiarę w lepsze jutro i przyszłość Ojczyzny. W przygotowanie programu zaangażowani byli uczniowie klasy IV pod opieką Pani Maryli Wasielewskiej - Saja. Dekorację przygotowały p. Ula Góraj-Nurzyńska i Monika Barnaś - Saja.

GALERIA





DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

| 2019-10-16 |Autor:UGN,AM|

„Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”
J. Menander.

Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy 14 października. Święto polskiej oświaty zostało ustanowione 27 kwietnia 1972 roku i upamiętnia powołanie do życia Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

W naszej szkole uroczyste obchody związane z Dniem Edukacji Narodowej zorganizowano 10 października na górnym korytarzu. Uczniowie klas IV, VII oraz VIII przygotowali wspaniałą część artystyczną. Akademię rozpoczął niezwykły pokaz mody w wykonaniu klasy VIII, która prezentowała propozycje dla nauczycielek na sezon jesień/zima 2019. Następnie byliśmy świadkami relacji reportera „Interwencji” z rozpoczęcia nowego roku szkolnego, który przeprowadzał wywiad z uczniami i pracownikami szkoły. Scenkę mistrzowsko odegrała klasa VII. Później na scenę wkroczyła ponownie klasa VIII, dzięki której przenieśliśmy się do sali lekcyjnej pełnej dowcipów i dobrego humoru. Po zabawnych akcentach przyszedł czas na występ klasy IV, która wyrecytowała cudowne wiersze i życzenia dla pracowników szkoły, podkreślając przy tym wagę obchodzonego święta. Na koniec uczniowie odśpiewali huczne „Sto lat”. Przygotowaniem części artystycznej oraz wykonaniem efektownej dekoracji zajęły się panie Natalia Kucper oraz Urszula Góraj-Nurzyńska.

Po uroczystym apelu wystąpiła jeszcze klasa VIII, która pod opieką pani Katarzyny Piskur przygotowała na tę wyjątkową okazję krótkie przedstawienie w języku angielskim. Dotyczyło one roztargnionego nauczyciela, który zapomniał o rozpoczęciu roku szkolnego. Zaprezentowane scenki wzbudziły mnóstwo pozytywnych emocji wśród zebranych, a szeroki uśmiech malował się na każdej twarzy.
Na zakończenie całej akademii głos zabrała Pani Dyrektor Bożena Kobylarz, składając nauczycielom życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności, aby wykonywana praca była nieustającą pasją, która motywuje uczniów do ciągłego rozwoju. Podziękowała również uczniom za piękne występy.

GALERIA





WIZYTA W MUZEUM REGIONALNYM

| 2019-10-04 |Autor:KP,UGN,AM|

Dnia 27.09.2019r. uczniowie klas IV- VIII wybrali się do Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli na wystawę pt. „Prywatna wojna” w 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wystawa okazała się nie tylko lekcją historii o światowym konflikcie, ale jej nadrzędnym celem było ukazanie heroicznych i bezkompromisowych postaw przedstawicieli lokalnej społeczności wobec okupantów. Ekspozycja wprowadzała uczniów w militarne zmagania polskich żołnierzy. Przybliżyła także sylwetki żołnierzy pochodzących z Rozwadowa i okolicznych miejscowości, którzy brali udział w kampanii wrześniowej, a później kontynuowali walkę z niemieckim najeźdźcą będąc już w formacjach wojskowych tworzonych na zachodzie Europy oraz w ZSRR. Fotografiom i biografiom żołnierzy towarzyszyły militaria, którymi posługiwały się walczące strony oraz elementy umundurowania. Uczniowie obejrzeli dokumenty, fotografie, korespondencję jeńców wojennych oraz osób więzionych, oryginalne „afisze śmierci” oraz wiele innych cennych pamiątek związanych z lokalną historią.

Tuż po lekcji muzealnej wychowankowie podzieleni na 2 grupy udali się na warsztaty pt. „ Z wojennego słownika: nietolerancja”. Spotkanie dało możliwość porozmawiania o tolerancji w obliczu rzeczywistości wojennej, jak i w czasie pokoju. Ponadto uczniowie zmierzyli się z próbą przełożenia swoich spostrzeżeń na kartkę papieru. Wyrazili znaczenie słowa tolerancja w formie graficznej tworząc plakaty, które zostaną wywieszone na szkolnej gazetce ściennej.

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Natalia Kucper – kl. IV, Barbara Chmiel i Agnieszka Gortych – kl. V, Dariusz Wójtowicz i Urszula Góraj Nurzyńska –kl. VI i VII, Katarzyna Piskur – kl. VIII.


GALERIA





WYBORY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

| 2019-09-30 |Autor:UGN,NK,AM|

Dnia 25.09.2019 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Do głosowania uprawnieni byli uczniowie klas I-VIII. Każdy z wyborców mógł zagłosować na trzech kandydatów, a było ich aż 16!

Poniżej prezentujemy wyniki:
Przewodnicząca - Karolina Janeczko, kl. VIII - 19 głosów
Zastępca - Patryk Szewc, kl. VII - 18 głosów
Sekretarz - Nikola Żak, kl. V - 15 głosów
Skarbnik - Milena Saja, kl. VIII - 14 głosów
Pozostali członkowie - klasa V: Patryk Żak, Kacper Koryga, Dominika Szewc,
klasa VI: Antoni Koryga, Oktawian Kotwica, Tomasz Pelc, Dawid Koryga,
klasa VII: Oliwia Skrzypacz, Amelia Stadnik, Wiktoria Szewc, Konrad Czerepak,
klasa VIII: Klaudia Koryga.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a całemu zespołowi RSU życzymy owocnej pracy w roku szkolnym 2019/2020!

GALERIA





PODKARPACKI FESTIWAL NAUKI

| 2019-10-01 |Autor:AG,AM|

Podkarpacki Festiwal Nauki to wydarzenie, które przyciąga rzesze głodnych nauki i tych chcących dopiero co poznać jej fascynujący świat. Jest to jedna z największych imprez popularnonaukowych w kraju. Podczas festiwalu można spotkać naukowych wystawców z całej Polski, podziwiać najnowsze technologie, eksperymentować, uczyć się i przy tym doskonale bawić. Okazję do tego miały uczennice z klasy VII i VIII dnia 20 września, które pod opieką pani Agnieszki Gortych dołączyły do wyjazdu razem z uczniami Szkoły Podstawowej w Zabrniu. Wydarzenie odbyło się w Jasionce koło Rzeszowa w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena. W programie nie zabrakło ciekawych wykładów, spektakularnych pokazów naukowych i strefy pikniku naukowego. Podczas festiwalu uczennice mogły spotkać naukowców i popularyzatorów nauki z całego kraju, zobaczyć wynalazki i eksponaty naukowe, roboty, drony, eksperymenty chemiczne i fizyczne, poznać tajniki nowoczesnych technologii IT, spróbować swoich sił na symulatorach lotu, a także rozwiązać łamigłówki i bawić się nauką. Festiwal Nauki wywarł na uczennicach naszej szkoły bardzo duże wrażenie. Dziewczęta chętnie korzystały z wszelkich atrakcji i zgłębiały swoje zainteresowania nauką. Miłym akcentem wyjazdu była również integracja z rówieśnikami ze szkoły w Zabrniu.

GALERIA



ILUZJONISTA W NASZEJ SZKOLE

| 2019-09-25 |Autor:UGN,AM|

23 września gościliśmy w naszej szkole wyjątkowego gościa . Odwiedził nas iluzjonista pan Ryszard Godon, który swoimi sztuczkami oczarował wszystkich uczniów zarówno tych najmłodszych, jak i tych starszych. Prezentowane magiczne sztuczki, triki z kartami uczniowie naszej szkoły obserwowali z zapartym tchem, w ciszy i skupieniu. Niektórzy mogli asystować magikowi. Występ iluzjonisty był niepowtarzalnym wydarzeniem, które na pewno pozostanie przez długi czas w pamięci każdego z nas.

GALERIA





20 – 22 WRZEŚNIA 2019 – AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA
POD HASŁEM: „NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY”

| 2019-09-25 |Autor:UGN,AM|

Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można!!!
W piątek 20 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata” i zebrali śmieci zalegające w okolicy naszej szkoły. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu zebraliśmy kilka worków odpadów i śmieci. Tegoroczna jubileuszowa akcja uświadomiła nam wszystkim, że porzucone w lesie i przy drodze śmieci stanowią bezpośrednie zagrożenie dla środowiska w którym żyjemy.

Dziękujemy uczniom za odpowiedzialne i aktywne zaangażowanie się w akcję. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Dariusz Wójtowicz, Natalia Kucper, Barbara Chmiel, Urszula Góraj – Nurzyńska i Radosław Delimata.
Koordynatorem akcji w naszej szkole była Pani Katarzyna Piskur – opiekun szkolnego koła LOP.

GALERIA





OGNISKO INTEGRACYJNE KL IV -VIII

| 2019-09-15 |Autor:UGN,AM|

W dniu 12 września 2019 roku uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w ognisku integracyjnym z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Po obiedzie udaliśmy się wspólnie do pobliskiej altanki, gdzie znajduje się odpowiednio do tego celu przygotowane miejsce. Korzystając z pięknej słonecznej pogody piekliśmy kiełbaski, ziemniaki i spędzaliśmy wspólnie czas na łonie przyrody w otoczeniu sosnowego lasu. Po zakończonym ognisku w doskonałych humorach, bezpiecznie wróciliśmy do szkoły, podziwiając piękno nadchodzącej jesieni. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Dariusz Wójtowicz, Katarzyna Piskur, Natalia Kucper, Urszula Nurzyńska, Maryla W.Saja, Barbara Chmiel i Agnieszka Gortych.

GALERIA





NARODOWE CZYTANIE

| 2019-09-12 |Autor:NK,AM|

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku, a jej celem jest popularyzacja czytelnictwa. Podczas tegorocznej odsłony Narodowego Czytania Para Prezydencka zaproponowała Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.

Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie
  • Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
  • Dym – Maria Konopnicka
  • Katarynka – Bolesław Prus
  • Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
  • Orka – Władysław Stanisław Reymont
  • Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
  • Sachem – Henryk Sienkiewicz
  • Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski
  • W tym roku Narodowe Czytanie przypadło na sobotę 7 września, jednak w naszej szkole akcja miała miejsce w poniedziałek 9 września. Udział w niej wzięły klasy 4-8. Inicjatorką przedsięwzięcia była pani Beata Grzywacz, a do organizacji przyłączyły się panie: Natalia Kucper, Agnieszka Gortych oraz Monika Barnaś-Saja. Spotkanie rozpoczęła pani Dyrektor Bożena Kobylarz, witając wszystkich zgromadzonych oraz przybliżając uczniom ideę akcji. Pani Natalia Kucper odczytała list prezydenta Andrzeja Dudy, a następnie pani Agnieszka Gortych oraz uczniowie odczytali kolejno fragmenty wybranych nowel na poziomie szkoły podstawowej. Były to: Katarynka Bolesława Prusa, Dym Marii Konopnickiej, Dobra pani Elizy Orzeszkowej, Sachem Henryka Sienkiewicza. Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii. Na koniec pani Beata Grzywacz podsumowała spotkanie, a uczniowie otrzymali w zeszytach do języka polskiego pamiątkowe pieczątki za udział w akcji. Dzięki przedsięwzięciu wszyscy uświadomili sobie, że piękno polskiej literatury ma moc nas jednoczyć i zespalać wokół wspólnych celów i wartości.

    GALERIA





    UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

    | 2019-09-03 |Autor:UGN,AM|

    Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na bardzo długo, a początek września to powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków. W dniu 2 września uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2019/2020. Bardzo cieszy fakt, że wielu uczniów przybyło do szkoły z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy…
    O godzinie 900, rozpoczął się uroczysty apel, wprowadzony został sztandar szkoły i odśpiewany hymn państwowy. Pani Dyrektor serdecznie powitała po wakacjach uczniów, w szczególności uczniów, którzy po raz pierwszy przyszli do naszej szkoły, rodziców i nauczycieli. Życzyła wszystkim, wytrwałości, jak najlepszych wyników i wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.
    1 września to również tragiczna data w historii naszego kraju; w tym roku obchodzimy niezwykle ważną, bo okrągłą 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Po części oficjalnej uczniowie udali się wraz z wychowawcami do swoich klas a następnie na uroczystą Mszę Świętą z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
    Nowy rok szkolny niesie ze sobą wiele ciekawych ale i trudnych wyzwań, w związku z tym życzymy naszym uczniom odkrywania nowych pasji i pielęgnowania tych już odkrytych.

    GALERIA

    Copyright © 2009 by Szkoła Podstawowa w Krawcach
    Wszystkie prawa zastrzeżone.